Як налаштувати SSD під Windows 7 – докладна інструкція

Якщо ви купили твердотільний диск, або ПК з SSD, чи замислювалися ви над питанням. Як збільшити час його роботи? Виявляється, це можливо. Розглянемо, як налаштувати SSD під Windows 7.

Для чого це потрібно

Пам’ять твердотільного диска розташована на мікросхемах. У них немає рухомих частин (як в HDD). Вона складається з осередків, які зношуються при перезапису інформації. Правильна настройка параметрів призведе до збільшення терміну служби пристрою. Розглянемо, як відбувається настройка SSD під Windows 7.

активуйте TRIM

Як це працює? При видаленні, ОС повідомляє влаштуванню що область диска вільна. Інформація з неї видаляється автоматично. У звичайних HDD при видаленні файлу дані про нього залишаються. Їх можна відновити.

Відключення TRIM призводить до зменшення продуктивності диска.

Функція підтримує ОС Windows 7 і вище. За замовчуванням вона включена. Як це перевірити? Натисніть «Win + R», напишіть команду «cmd». далі: Якщо відключена, клікніть «Win + X», виберіть: Пропишіть команду.

Відключаємо автоматичну дефрагментацію

Число циклів перезаписів при переміщенні фрагментів файлів твердотільного диска обмежена. Тому дефрагментація зменшує термін служби диска. Якщо на механічному HDD дефрагментації зменшує час пересування голівки, що зчитує, то на SSD механіки немає. Диск однаково зчитує інформацію в яких би осередках пам’яті вона не перебувала. Останні версії починаючи з Windows7 не включають дефрагментацію для твердотільних накопичувачів, але краще це перевірити. Натисніть «Win + R». далі: Виділіть твердотільний накопичувач. У пункті «За розкладом» встановіть значення «Відключити».

Налаштування SSD Windows 7 – вимкніть індексацію

Використовується для пошуку файлів. Функція виробляє записи, що призводить до скорочення терміну служби пристрою. Для відключення натисніть в провіднику ПКМ на твердотільному диску, далі:

Налаштування SSD для Windows 7 – увімкніть кешування

При включенні кешування, активується функція NCQ. Застосовується для підвищення швидкодії шляхом обробки одночасно декількох запитів. Натисніть «Win + R» пропишіть «devmgmt.msc». далі:

Налаштування SSD для установки Windows 7 – увімкніть AHCI

Даний механізм, використовується для підключення диска по Serial ATA протоколу. Розширює можливості роботи з SSD, підвищує швидкодію. Як активувати цю функцію докладно описано в статті: «Як прискорити HDD».

Вимкніть енергозберігаючий режим – гібернацію

Як це працює? Інформація про стан ОС і софта копіюються з ОЗУ в файл hiberfil.sys. Постійний запис великих обсягів інформації призводить до зносу пристрої. Запустіть Командний рядок від імені адміністратора. Як це зробити було описано вище. Припишіть команду:

Вимкніть ведення журналу файлової системи

Відкрийте Командний рядок з правами адміністратора. Пропишіть команду:

Якщо ОС встановлена ​​не на С, пропишіть актуальну букву.

Налаштування SSD після установки Windows 7 – відключаємо файл підкачки

Застосовується для запису не часто використовуваних даних. Файл підкачки вимагає багаторазових виконань операцій для запису інформації. Це зменшує термін служби пристрою. Виконайте наступне: далі: Натисніть кнопку «Параметри». Виберіть «Змінити»: Встановіть чекбокс в положення: «Без підкачки». Зніміть прапорець з пункту «Автоматичний вибір».

Використання спеціалізованого софту

Що робити якщо немає достатньої підготовки для ручної настройки? Скачайте і встановіть безкоштовну програму Mini Tweaker.

Можливе налаштування SSD Windows 7 x64 і х64

Скачайте, встановіть і запустіть утиліту. Відзначте всі опції. Натисніть кнопку «Застосувати».

Ссылка на основную публикацию