Як налаштувати розкладку клавіатури в Manjaro Linux KDE?

Всім привіт, в зв’язку з тим, що після установки Manjaro Linux за замовчуванням в системі налаштована тільки одна розкладка клавіатури, яка була обрана в процесі установки самої системи, у Вас може виникнути необхідність додати додаткову розкладку, наприклад, російську. У цьому матеріалі я покажу, як це робиться.

Раніше в матеріалі «Установка Manjaro Linux» ми з Вами докладно розглянули процес установки дистрибутива на комп’ютер, тепер давайте займемося налаштуванням Manjaro Linux після установки. Напевно, перше, з чим Ви зіткнетеся, це з розкладкою клавіатури. Як я вже зазначав, в процесі установки Manjaro Linux вибирається одна конкретна розкладка, а точніше бажано англійська, так як на етапі створення користувача потрібно вводити деякі дані англійською мовою. У підсумку після установки в Manjaro Linux є одна розкладка клавіатури, навіть збоку на системній панелі відповідна іконка просто відсутня (не відображається).

Але хороша новина в тому, що розкладка клавіатури і спосіб її перемикання в Manjaro Linux досить легко налаштовується, і при цьому ніяких специфічних знань Вам не буде потрібно.

І зараз Ви самі в цьому переконаєтеся, давайте приступати.

Налаштування розкладки клавіатури в Manjaro Linux

Отже, спочатку давайте ми додамо російську розкладку клавіатури в Manjaro Linux, а потім змінимо спосіб перемикання між розкладками, так як за замовчуванням в Manjaro використовується не звичне, принаймні для користувачів Windows, поєднання клавіш «Ctrl + Alt + K». Куди звичніше буде використовувати комбінацію клавіш «Alt + Shift» або «Ctrl + Shift». А як все це робиться, ми зараз і розберемо.

Примітка! Весь процес ми будемо розглядати на прикладі редакції Manjaro Linux KDE.

Додаємо російську розкладку клавіатури

Всі настройки Manjaro Linux можна знайти і, відповідно, змінити в спеціальному компоненті «Параметри системи».

Спочатку запускаємо компонент «Параметри системи», наприклад, «Меню -> Вибране -> Параметри системи ».

Потім відкриваємо розділ «Обладнання -> Пристрої введення”. У ньому знаходимо настройки, які відповідають за клавіатуру «Клавіатура». Потім переходимо на вкладку «Розкладки» і відзначаємо пункт «Налаштувати розкладки».

Після цього додаткові кнопки стануть активними, і ми, щоб додати розкладку клавіатури, натискаємо кнопку «Додати».

Знаходимо потрібну мову для розкладки і натискаємо «ОК».

Все, далі тиснемо на кнопку «Застосувати», вона знаходиться внизу вікна налаштувань. Після цього російська розкладка клавіатури стане доступна, за замовчуванням переключити розкладку можна сполучення клавіш «Ctrl + Alt + K».

Призначаємо поєднання клавіш для перемикання розкладку клавіатури

Тепер давайте налаштуємо комбінацію клавіш для перемикання розкладки, в разі якщо Вас не влаштовує поєднання клавіш за замовчуванням. Це робиться також дуже легко.

Для цього необхідно в тому ж самому вікні, де ми трохи раніше додавали розкладку клавіатури, в настройках «Комбінації клавіш для перемикання» натиснути кнопку напроти пункту «Основні».

В результаті Вас перенесе на вкладку «Додатково» в настройки способів перемикання розкладки клавіатури.

Вибираємо зручне (звичне) поєднання клавіш, я вибрав «Alt + Shift», і знову натискаємо кнопку «Застосувати».

Після цього Ви зможете перемикатися між розкладками клавіатури обраним способом.

Якщо перейти назад на вкладку «Розкладки», можна спостерігати поточні розкладки і спосіб перемикання.

Також на панелі тепер буде відображатися іконка поточної розкладки.

Ссылка на основную публикацию