Як налаштувати принтер по мережі?

Якщо комп’ютери домочадців або співробітників невеликого офісу об’єднані локальною мережею, то досить одного принтера, щоб організувати друк по мережі. І такий підхід очевидно вигідніше, ніж установка для кожного комп’ютера персонального принтера.

Як зробити принтер мережевим

Є кілька варіантів «перетворення» принтера в мережеве пристрій друку:

  • Через мережеву карту принтера (якщо модель передбачає таку);
  • Через сервер друку;
  • Через загальний доступ до принтера.

Якщо перші два способи зажадають спеціальних знань, то варіант організації мережевого друку за допомогою загального доступу до принтера найпростіший. А як підключений до одного комп’ютера принтер зробити доступним ресурсом для інших користувачів мережі в операційному середовищі Windows 7/8/10 буде розглянута нижче.

Налаштування ПК, до якого пристрій друку підключено фізично

В «Панелі управління» комп’ютера необхідно:

  1. Завантажте розділ «Центр управління мережами і загальним доступом».

На сторінці, пройдіть по посиланню «Змінити додаткові параметри спільного доступу”.

Далі слід по черзі виставити параметри загального доступу (проставити галочки у відповідних полях) для різних мережевих профілів: Домашній (робочий), загальний (гостьовий) і зберегти зміни.

  1. У розділі «Пристрої та принтери» кліком по правій кнопці миші на іконці друкованого пристрою відкрити вікно «Властивості». У вкладках «Доступ» і «Безпека» слід проставити галочки у відповідних полях:

Налаштування інших комп’ютерів мережі на загальнодоступний принтер

На кожному комп’ютері, що входить в локальну мережу, потрібно за допомогою розділу «Пристрої та принтери» виконати режим «Додавання принтера».

Загальномережевого друковане пристрій повинен з’явитися в списку доступних ресурсів. Необхідно вибрати відповідний принтер і натиснути кнопку «Далі». Також можна здійснити пошук пристрою з мережевого імені або IP – адресою за допомогою провідника. Ініціалізувати установку принтера необхідно слідувати підказкам «Майстра установки». По завершенню установки необхідно мережевого друкованого пристрою встановити статус «за замовчуванням».

У різних версіях системи Windows 7/8/10 в цілому алгоритм підключення друку по мережі однаковий, можуть бути лише трохи по-іншому сформульовані основні режими. Більш докладні відомості про інші способи організації друку по мережі можна підкреслити з ролика.

Ссылка на основную публикацию