Як налаштувати принтер для друку документів

Одна справа придбати принтер, підключити його і встановити всі необхідні драйвера, інше – вирішити задачу про те, як налаштувати друк принтера. В цілому в цьому випадку від вас не буде потрібно якихось особливих знань і навичок, тому що настройка принтера – це процес, виконати який під силу будь-якому користувачеві оргтехніки. Для цієї мети уважним чином ознайомтеся з описаної нижче інструкцією, яка обов’язково допоможе налаштувати властивості принтера або БФП так, як це вам потрібно.

докладна інструкція

 • Щоб відповісти на питання про те, як налаштувати принтер для друку в першу чергу клікніть на меню «Пуск» і відкрийте «Панель управління».
 • Перейдіть в розділ під назвою «Принтери і пристрої» – він може називатися трохи по-іншому в залежності від встановленої на вашому персональному комп’ютері версії ОС Windows, наприклад, принтери і факси в Windows 10.
 • Знайдіть значок свого девайса і відкрийте його властивості. Щоб відобразити “властивості” просто клікніть по ньому і в лівій частині відкрилася панелі завдань клацніть по відповідному пункту.
 • Щоб настройка була проведена дійсно оптимально, перейдіть у вкладку «Форми», де вам належить вибрати один із стандартних шаблонів для друку, наприклад, А3, А4 і т.п. При необхідності ви можете не тільки внести зміни в існуючий шаблон, але і створити свій власний.
 • Тепер вам доведеться налаштувати порт. Перейдіть до потрібної закладки в тому ж вікні властивостей девайса. Там буде представлений список портів принтера, які ви можете видаляти і змінювати. При необхідності додайте новий.

Для подальшого вирішення завдання, пов’язаної з тим, як налаштувати принтер на друк вам належить натиснути правою кнопкою миші по потрібному девайсу і в контекстному меню клікнути відповідний пункт. Але в Windows 10 для цієї мети вам слід натиснути лівою кнопкою миші на обраний апарат, після чого клікнути на «Управління» і вибрати в лівій частині відображеного вікна «Налаштування». Далі виконайте наступні дії:

 • Отже, налаштовуючи своє принтер, в першу чергу зверніть увагу на вкладку під назвою «Основні». Там вам потрібно встановити таку характеристику, як якість друку (наприклад, вищу або стандартне), а також визначитися з орієнтацією сторінки (книжкової чи паперової) і типом друку.
 • Тепер відкрийте вкладку з назвою «Папір». Там для вирішення завдання про те, як налаштувати принтер вам потрібно визначитися з кількістю копій і масштабуванням. Але врахуйте, що в режимі екопечаті функція збільшення або зменшення працювати не буде! У розділі з параметрами паперу вам належить вибрати її тип, а саме: папір або конверт.
 • Перейдіть на вкладку «Графіка». Там вам в першу чергу потрібно визначитися зі шрифтом і текстом. Якщо вас цікавить відповідь на питання про те, як налаштувати принтер щоб друкував тільки чорним, то виберіть пункт «Друкувати весь текст чорним». У деяких моделях (наприклад, Canon), щоб зробити чорно-білий текст потрібно відкрити властивості девайса і перейти у вкладку «Додаткові настройки». Там необхідно вибрати «Друк чорним / в відтінках сірого», після чого клікнути на «Застосувати».
 • У тій же вкладці «Графіка» встановіть або приберіть галочку з пункту «Чіткі краю» на свій розсуд, а також виберіть оптимальні параметри економії тонера і щільності. В останньому випадку визначитеся між звичайний, світлий і темний. Саме завдяки цьому параметру можна вирішити задачу, пов’язану з тим, як налаштувати яскравість друку. Він є дуже корисним, якщо оригінальний документ містить затемнені / тьмяні області зображення. Але в пристроях компанії Canon для початку вам потрібно вибрати на вкладці «Головна» значення «Вручну» – в розділі колір / інтенсивність. Після цього клікніть на «Поставити» і вкажіть яскравість світла / звичайна / темна.
 • Що стосується економії барвника, то переважно залишити обраним пункт «Визначається принтером».
 • Якщо ви хочете накласти на роздруківку водяний знак або який-небудь текст, то сміливо переходить на вкладку «Додатково» і виберіть потрібні параметри. Завдяки цим налаштувань вам вдасться зробити свої роздруківки дійсно оригінальними. Крім того, через цю ж вкладку ви можете контролювати порядок друку документів і ручну двосторонній друк.
 • Знову відкрийте властивості, клікнувши правою кнопкою мишки по потрібному девайсу, і виберіть відповідний пункт. Після цього перейдіть у вкладку «Загальні» і натисніть на кнопку «Пробна друк». В кінці дочекайтеся роздрукованого листочка.

Деякі можливі проблеми і способи їх вирішення

Нерідко користувачі стикаються з тим, що програма при відправці документа на друк вибирає зовсім інший пристрій. Для вирішення проблеми подібного роду потрібно встановити тільки що налаштований девайс «за замовчуванням». При цьому може виникнути питання про те, де знайти настройки для цього? В цьому випадку виконайте наступні дії:

 • Відкрийте розділ з принтерами і іншими пристроями, встановленими на вашому персональному комп’ютері.
 • Знайдіть значок потрібного друкувального пристрою і відкрийте його контекстне меню.
 • Серед списку, клацніть по пункту «Використовувати за замовчуванням».

Буває також так, що користувачі друкуючої оргтехніки після виконаних налаштувань стикаються з такою завданням: не вдалося зберегти параметри принтера. Щоб усунути подібну проблему спробуйте для початку роздрукувати тестову сторінку на своєму девайсі – як це зробити вже було сказано вище. Якщо нічого не вийшло, то переконаєтеся, що в розділі з друкуючими пристроями значок вашого девайса дійсно відображається. Якщо його немає, то перевстановіть драйвери і перезавантажити.

Ще один спосіб вирішення описаної завдання полягає в тому, щоб зробити відкат системи до тієї дати, коли ваш пристрій друкувало в нормальному режимі. Можете навіть спробувати видалити всі принтери, крім поточного. Звичайно, ймовірність того, що це допоможе дуже мізерна, але все ж подібна дія може стати виходом з вашої ситуації. Крім того, перевірте локальний диск на помилки. Якщо нічого з перерахованого вам не допомогло, то краще за все переустановите операційну систему і не полінуйтеся створити резервну копію на майбутнє.

Таким чином, настройка друку на персональних комп’ютерах, що працюють під управлінням різних версій ОС Windows, є не такою вже проблематичним завданням. Головне, ви повинні знати, яких результатів друку ви хочете домогтися, щоб змінити налаштування дійсно корисних властивостей.

Ссылка на основную публикацию