Як налаштувати плеєр Windows Media, щоб скопіювати звукові файли з CD-диска

програма Програвач Windows Media (Windows Media Player) крім усього іншого вміє і копіювати звукові файли з аудіо CD-дисків. Причому ви можете самостійно визначити налаштування імпорту: визначити каталог для розміщення записуваних файлів, вибрати формат запису і якість звучання. Варто відзначити, що тепер ви можете вибрати формат WMA без втрати даних – в цьому випадку відбувається невелике стиснення музичних файлів, але на відміну від формату MP3 спотворень і втрати якості звучання не спостерігається.

 1. Встановіть звуковий CD-диск в лоток приводу компакт-дисків вашого комп’ютера і закрийте його.
 2. У вікні програми, клацніть на рядку, розташованої на панелі в лівій частині вікна програми, з назвою вставленого диска, який також може бути позначений як невідомий альбом (Unknown Album). Ви побачите вміст диска у вигляді окремих доріжок.
 3. Клацніть мишею на кнопці на панелі команд і виберіть команду меню Налаштування копіювання з диска → Додаткові параметри (Rip Music → Advanced options). Відкриється діалогове вікно параметри (Options) на вкладці Копіювання музики з компакт-диска (Rip Music). Ви можете вибрати будь-який каталог на жорсткому диску комп’ютера, в який будуть записані скопійовані файли.
 4. Натисніть кнопку змінити (Change) в групі Папка для копіювання музики з компакт-диска (Rip music to this location). Відкриється діалогове вікно огляд папок (Browse for folder).
 5. Виберіть відповідну папку для розміщення копіюються файлів і закрийте діалогове вікно огляд папок (Browse for folder), натиснувши кнопку OK. Слід також визначити і імена копіюються музичних файлів.
 6. Натисніть кнопку ім’я файлу (File name) в групі Папка для копіювання музики з компакт-диска (Rip music to this location). Відкриється діалогове вікно Параметри імені файлу (File name options).
 7. Установкою прапорців виберіть, які відомості повинні бути зазначені в імені файлу.
 8. натисканням кнопок вгору (Move up) і вниз (Move down), щоб встановити порядок проходження обраних відомостей.
 9. У списку роздільник (Separator) виберіть символ, яким будуть розділені відомості в імені файлу. У нижній частині діалогового вікна Параметри імені файлу (File name options) ви побачите зразок імені файлу з встановленими вами настройками.
 10. Натисніть кнопку OK, щоб закрити діалогове вікно Параметри імені файлу (File name options).
 11. Розкрийте список формат (Format) в групі Налаштування копіювання з компакт-диска (Rip settings) на вкладці Копіювання музики з компакт-диска (Rip Music) діалогового вікна Параметри (Options). Ви побачите список доступних форматів файлів, в які можуть бути імпортовані звукові дані з аудіо CD-диска.
 12. Виберіть відповідний формат звукових файлів, наприклад, WMA Pro.
 13. Переміщаючи повзунковий регулятор якість звуку (Audio quality), виберіть якість звучання імпортованих файлів. Крайнє праве положення ползункового регулятора відповідає максимальному рівню якості. Варто пам’ятати, що чим вище рівень якості, тим більший розмір буде мати вихідний файл.
 14. Натисніть кнопку OK, щоб закрити діалогове вікно Параметри (Options).
 15. Клацніть мишею на кнопці на панелі команд вікна програми і виберіть команду меню Скопіювати з компакт-диска (Rip music). Відкриється діалогове вікно Параметри копіювання з компакт-диска (Rip music settings). У цьому діалоговому вікні пропонується вибрати, чи потрібно захищати копійований музику чи ні. Якщо ви плануєте відтворювати скопійовані композиції на інших комп’ютерах і пристроях, захист включати не слід.
 16. Встановіть перемикач в відповідне положення і встановіть прапорець нижче, висловивши згоду з наведеними в діалоговому вікні відомостями.
 17. Натисніть кнопку OK, щоб закрити діалогове вікно Параметри копіювання з компакт-диска (Rip music settings). Розпочнеться копіювання звукових даних з аудіо CD-диска. Після закінчення копіювання в папці, заданої в налаштуваннях раніше, ви виявите імпортовані звукові файли.

Формати звукових файлів

Ви можете вибрати один з наступних форматів файлів:

 • WMA (Windows Media Audio). Власний формат корпорації Microsoft, що конкурує з MP3. Деякі пристрої можуть не підтримувати роботу з файлами WMA.
 • WMA Pro (Windows Media Audio Pro). Професійна версія формату WMA, що забезпечує запис звуку в повному якості, підтримку мультиканального звукових файлів з об’ємним звучанням, і передбачає широкий вибір рівнів якості кодування.
 • WMA (Змінна швидкість потоку) (Windows Media Audio (Variable Bit Rate)). Забезпечується краще стиснення звукових файлів при збереженні якості звучання за рахунок використання технології змінної передачі
  даних.
 • WMA без втрати даних (Windows Media Audio Lossless). Цей формат забезпечує невелике стиснення звукових файлів укупі з ідеальним звучанням. Втрати даних не відбувається, що робить формат привабливим для відтворення на високоякісної апаратурі.
 • MP3. Цей формат був розроблений раніше WMA і тому підтримується більшістю мультимедійних пристроїв. Файли в форматі MP3 при будь-якій якості записуються з втратами і деякими спотвореннями.
 • WAV (Без втрат) (WAV (Lossless)). Звукові дані копіюються з аудіо CD-диска без втрат і без стиснення. Недолік – найбільший розмір файлів.
Ссылка на основную публикацию