Як налаштувати мікрофон на Windows 10: збільшити гучність, прибрати перешкоди

Майже відразу ж після виходу десятки посипалися повідомлення, що не працює придушення шуму. Як налаштувати мікрофон на ОС Windows 10, якщо тепер співрозмовник чує тебе і всю квартиру на додачу? Фахівці припустили, що тепер неправильно працює драйвер RealTek, тому і обрана опція не працює. Ми впевнені, що велика частина користувачів цього просто не помітила, але деякі обзавелися новою проблемою. Звук тепер можна налаштовувати, поліпшення не застосовуються.

Однак не завжди проблема криється в налаштуваннях. Так наприклад, при зверненні в Майкрософт (answers.microsoft.com/ru-ru/windows/forum/windows_8-update/%D0%BA%D0%B0%D0%BA/03c659b1-0e6e-41a0-90c9-9c33334e6037) по крайній мірі одна людина не отримав правильної відповіді, так як фахівці не знали про кільцевому ефекті. Користувачів аналогової апаратури цим не побачиш. Різкий, дедалі наростаючий свист швидко дає зрозуміти, що таке позитивний зворотний зв’язок. Ще крутіше справа йде на ноутбуках, де є відразу два пристрої введення мови. Потрібна установка драйвера, щоб правильно виконати розмежування функціоналу на комп’ютері.

гучність

 1. Перейдіть в нижню праву частину екрану, або натисніть Win + B для активації трея.
 2. Клацніть правою кнопкою миші по значку динаміка.
 3. Вибираємо з меню Записуючі пристрою.
 4. Вибираємо робочий мікрофон. Натискаємо правою кнопкою миші для виклику контекстного меню, або відразу натискаємо Властивості в нижньому правому куті вікна.
 5. Переходимо на вкладку рівні.
 6. Обидва повзунка впливають на гучність записи.

ефекти

У Майкрософт в стандартному варіанті є всього два ефект, щоб відрегулювати засобів запису на вкладці Покращення.

придушення шуму

Розшифровка приведена тут же. Драйвер зрізає складові сигнали, менші заданого значення. Напевно є і алгоритми цифрової обробки спектра, але про це підказка замовчує. Статичним шумом називаються перешкоди, помітні на композиції, як шипіння. Ентузіасти використовують цього для того, щоб спілкуватися в іграх без сторонніх перешкод. З оновленням до десятки можливість сильно урізали. Ще точніше – вона начебто взагалі не працює.

придушення луни

Черговий ляп перекладачів інтерфейсу. Нас там не було, так що не звинувачуйте. Залишимо їм підказку, так що наступного разу будуть знати, як правильно (bezbukv.ru/inflect/%D1%8D%D1%85%D0%BE).

Ризикнемо припустити, що хтось подумав на знахідний відмінок. А тут виявився родовий. Треба все-таки довіряти локалізацію носіям мови, а не аби кому. Ось, напевно, тому і придушення не працює. Це все відлуння …

Даний ефект покликаний якраз прибирати те, про що говорилося на самому початку. Тобто згасаюче повторення слів говорить в динаміках. Замість цього Майкрософт порадили «прибрати прослуховування за допомогою цього пристрою». Начебто багато знайдеться тих, у кого ця опція з якої-небудь причини присутній. Втім, ми самі не раз спотикався на подібні відповіді Майкрософт, так що краще вирішувати проблеми тихо і мирно, без ТП.

У мене не працює

Якщо не виходить встановити потрібні ефекти, спробуйте поставити драйвер RealTek з офіційного сайту компанії. Будьте уважні, тому що на деяких пристроях це знищує стерео мікшер (на деякий час). Якщо це важливо, то доведеться повозитися. Адреса завантаження – realtek.com.tw/downloads.

Виберіть потрібний зі списку і встановіть (AC`97 – для застарілого обладнання). Додатковий плюс отримають власники ноутбуків, які зможуть налаштовувати окремо вбудовані і зовнішні мікрофони. Цей же драйвер бажано мати під рукою під час налаштування аудіосистем класу Звук Навколо.

інші рішення

Ось приклад питання до Майкрософт, де користувач, як це часто тепер буває, сам вирішив свою проблему – answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/noise-from-microphone-in-windows-10/ f658298b-ddac-414f-b992-20d684f01001. ТП віщає йому про майстер усунення несправності, але чол сам просто нагинає свою проблему в роботі з Adobe Audition. Ось що він говорить:

 1. Я пробував різні мікрофони, але шум не пропадав.
 2. Тоді були вимкнені всі звукові пристрої.
 3. Потім я видалив драйвер мікрофона і встановив його знову.
 4. Включив всі звукові пристрої, і шум пропав.

Ось скрін питання.

І автовідповідь на нього.

Єдине, незрозуміло, видаляв він звукові пристрої або просто ставив на нуль гучність. Спробуйте те й інше, раптом, допоможе! Аналогічний рада можна знайти і на сайті Майкрософт (blogs.technet.microsoft.com/mediaq/2015/07/30/windows-10-audio-troubleshooting-tips/). Там, правда, мова йде тільки про драйвер для відтворення.

Звук на планшетах Surface Майкрософт

Корпорація визнає, що з планшетами Surface виникла якась проблема. Ось топік для вирішення – microsoft.com/surface/en-us/support/hardware-and-drivers/troubleshoot-surface-audio?os=windows-10&= Undefined.

Однак тут просто нема чого перекладати, все той же:

 1. Поставте оновлення.
 2. Перезавантажте.
 3. Запустіть майстер.
 4. Перезавантажте.

Напевно, Біллі ці планшети купив в Китаї, а там люблять хорошу жарт.

Skype

Свого часу у Skype була одна чарівна риса: налаштування мікрофону в Windows 10 змінювалася прямо з програмного інтерфейсу, а після виходу … не відновлювалася. Було багато тих, хто ламав голову над тим, чому ще вчора встановлений гаджет працював, а сьогодні не хоче цього робити. Тим часом досить заглянути в налаштування десятки (див. Вище), щоб усвідомити сенс події.

Програма Skype може, вимкнути пристрій зовсім, або змінити посилення. Результат – неможливість виконання користувачем поставлених завдань. Найгірше, що при кожному новому запуску ручне збільшення гучності анулюється. Доведеться посилити знову.

Це все на сьогодні про те, як збільшити гучність мікрофона на Windows 10.

Ссылка на основную публикацию