Як налаштувати мікрофон на ноутбуці або комп’ютері для Windows 10

Перед тим як налаштувати мікрофон на Windows 10 в ноутбуці HP, Lenovo, Asus, Sony, Toshiba, Acer, Samsung, буде потрібно вивчити спеціальне керівництво. Якщо драйвер встановлений правильно, то пристрій буде включатися, тобто працювати відразу після підключення до ноутбука.

Проблеми з підключенням приладу

Бувають ситуації, коли не працює мікрофон на ноутбуці або комп’ютері після того, як була оновлена ​​система. Для виходу з цієї ситуації, перед тим як включити мікрофон на ноутбуці, буде потрібно оновити програмне забезпечення та перевстановлення драйвера. Це спеціальна програма-посередник, встановлювати яку слід в певному порядку.

Налаштовувати прилад необхідно в тих випадках, коли він сильно фонить.

Установка драйвера для Windows 10 виконується одночасно із запуском системи.

Значок програми можна знайти, заглянувши у вкладку диспетчера пристроїв. Далі потрібно виконати наступне:

 1. Натиснути правою кнопкою миші на меню Пуск і перейти на пункт Диспетчер пристроїв.
 2. Вибрати з списку необхідний елемент, тобто звукову карту.
 3. Натиснути на сходинку Оновити драйвер.
 4. Після появи нового вікна вибрати меню Пошук драйверів на цьому комп’ютері.
 5. Знайти і встановити потрібний драйвер для Windows 10 або для тієї системи, яка встановлена ​​на комп’ютері.
 6. Перезавантажити комп’ютер.

Після виконаних дій пристрій може не працювати належним чином. Для усунення неполадок потрібно скористатися наступним способом:

 • відкрити диспетчер Realtek HD;
 • перейти в меню Мікрофон;
 • вибрати пункт Придушення шуму і поставити галочку.

Якщо потрібно налаштувати мікрофон на комп’ютері, то підключіть гарнітуру з використанням заднього роз’єму, а у динаміків – переднього. У систему виндовс 10 вбудовані інструменти, що забезпечують її відновлення. Коли зміни внесені, то підключений мікрофон перевіряється на працездатність.


Після установки драйвера може не працювати мікрофон на Windows 10. Для усунення неполадок потрібно скористатися панеллю керування. Цей інструмент містить те, з чого складається комп’ютерна система. Для вирішення завдання потрібно виконати наступні дії:

 1. Зайти в команду Відновити.
 2. Знайти рядок та усунення несправностей звукозапису.
 3. Натиснути на значок в треї, що нагадує динамік ПКМ.
 4. Вибрати рядок Записуючі пристрою.

Перед тим, як налаштувати мікрофон на ноутбуці, для перевірки працездатності пристрою слід звернутися до розділу Обладнання і звук, а далі – Звук в меню Панель керування. В останньому вікні Звук відкриється вкладка Запис, на якій з’явиться значок мікрофона. Для перевірки слід що-небудь в нього проговорити.

Якщо прилад не вимкнена, і сигнал доходить до нього, то праворуч від значка повинні з’явитися смужки зеленого кольору.

Вони сигналізують про те, що пристроєм отриманий сигнал. Якщо воно не працює, то смуги залишаються сірого кольору.

Використовувані параметри налаштування

Щоб налаштувати підключений до ноутбука мікрофон, слід знайти в списку відповідний значок і натиснути на перемикач Властивості. Це меню можна вибрати правою кнопкою миші. У вікні зі списком властивостей виявиться доступний ряд вкладок, які передбачають всі необхідні настройки.

Вкладка під назвою Загальні дозволяє перейменувати іконку зовнішнього пристрою для прийому звукових сигналів. Відкрита вкладка передбачає налаштування драйвера звукової карти. У вкладці Прослухати можна налаштовувати процес перенаправлення звукового сигналу з пристрою на динаміки. При цьому включається функція Прослуховувати з даного пристрою. З її допомогою і відрегулюйте звуковий сигнал, якщо ноутбук працює від акумулятора. На наступній вкладці під назвою Рівні є 2 корисних настройки. Одна з них дозволяє відрегулювати гучність мікрофона, а інша – його посилення. Рівень гучності, який підходить в більшості випадків, становить 100.

У вкладці Посилення мікрофона можна вибрати значення +20 дБ. При тихій звукозапису можна сміливо встановлювати посилення гучності +30 дБ. При наявності чутливого приладу звук буде досить гучним. Його посилення в цьому випадку знижується до 0 або +10 дБ. Назва наступної вкладки – Enchancements, що означає поліпшення. Налаштування залежать від драйвера, а також визначаються моделлю звукової карти. За допомогою цієї вкладки можна управляти настройками приладу, що відповідають за придушення шуму і вибір звукових ефектів.

Вкладка під назвою Додатково пов’язана з розрядністю і вибором частоти дискредитації пристрої для прийому звукового сигналу.

У ній встановлюється монопольний режим приладу.

Вкладка Додатково має кнопку За замовчуванням, що дозволяє повернути її налаштування до стандартних. Як вимкнути мікрофон без виключення комп’ютера використовується вкладка Звук в Панелі управління. Права кнопка миші дозволяє клікнути по мікрофону. Потім у вікні потрібно вибрати пункт Відключити. Перед тим як підключити мікрофон до комп’ютера, потрібно скористатися тією ж вкладкою.

Додаткові рекомендації по налаштуванню

Налаштування мікрофона може бути зроблена з використанням драйвера звукової карти. Для його відкриття буде потрібно перейти в меню Панель керування, а потім натиснути на вкладку під назвою Устаткування і звук. Тут потрібно знайти доступ до модуля VIA HD Audio Desk. Але назва модуля може бути і іншим, що залежить від моделі ноутбука.

У відкритому модулі слід перейти в розділ Мікрофон. Там повинні бути схожі настройки, які розглядалися вище. Це вкладки гучності і посилення пристрою. Якщо натиснути на наступну вкладку налаштувань, то там з’явиться можливість змінити значення таких розумних налаштувань, як частота дискредитації і бітове дозвіл.

При зміні налаштувань з використанням драйвера звукової карти, можна змінювати і настройки самого пристрою. Якщо при підключенні до комп’ютера або ноутбука з Windows 10 не працює функція розпізнавання мови, то буде потрібно виконати наступні дії:

 1. Натиснути Пуск.
 2. Вибрати Панель управління.
 3. Клікнути Спеціальні можливості.
 4. Вибрати меню Розпізнавання мови.

Всі перераховані дії можуть бути виконані через пункт Параметри. При цьому потрібно:

 1. Натиснути Пуск.
 2. Вибрати Параметри.
 3. Натиснути Спеціальні можливості.
 4. Вибрати Екранний диктор.
 5. Перетягнути повзунок в те положення, в якому він включений.


Для зміни налаштувань можна поміняти голос в обраному вище розділі. Розпізнавання голосів можливо тільки для китайського, німецького, англійської, іспанської та французької мови.

Розібравшись в тому, чому не працює настройка мікрофона, слід виконати зміну регіональних налаштувань.

Ссылка на основную публикацию