Як налаштувати комп’ютер встановивши Windows 7

Припустимо Ви встановили Windows 7 на свій ПК і натиснувши кнопку включення ви виявили, зображення робочого столу не чітке немає звуку або початок випадати повідомлення про оновлення та багато інших системні повідомлення не зрозумілі для Вас, відразу ж у вас паніка, виникнуть питання як налаштувати комп’ютер? Після того як ви встановили Windows 7 на комп’ютер з нуля або переустановили операційну систему. У цій темі мені хочеться хоч трохи ввести вас в курс справи з чого починати в налаштуванні комп’ютера і яка черговість ваших дій буде в налаштуванні.

Тепер читаємо про базові і першорядних налаштуваннях вашого комп’ютера після установки Windows 7 на портативний комп’ютер – ноутбук. Якщо ви не знаєте як встановити ОС рекомендую прочитати цю тему (). Потрібні маніпуляції з налаштуваннями абсолютно нескладні, необхідно трохи посидючості і все у Вас вийде. Включаємо системний блок спостерігаємо, припустимо ви новачок і не знаєте як зробити перший старт ПК, тоді рекомендую прочитати цю тему “” після включення переконуємося, що все прекрасно працює. Приступаємо налаштовувати комп’ютер, починаючи з робочого столу Windows 7.

Як правило після установки операційної системи Windows7 при першому запуску на робочому столі крім кошика немає нічого, для зручного користування комп’ютером нам необхідно додати цей ярличок на екран. Для цього натискаємо на (Пуск) знаходимо і натискаємо правою кнопкою миші на напис (Комп’ютер) і в випадаючому меню (Відображати на робочому столі) ставимо галочку, таким чином ми додамо іконку Мій комп’ютер на робочий стіл для того щоб в подальшому настройка комп’ютера відбувалася зручніше і Ви змогли мати доступ до Жорстким дискам і CD / DVD дисководів швидко і легко на зображенні нижче все показано:

Після того як іконка робочого столу з’явилася нам необхідно переконатися в тому, що наша копія Windows активована щоб в подальшому не заблокувалася хоча як правило більшість збірок операційних систем викачаних з глобальної мережі інтернет вже містять активатор або вже активовані. Для того щоб визначити чи потребує наша система в активації нам потрібно трохи пройтися з налагодження комп’ютера. Беремо на який з’явився ярличку клацають правою кнопкою миші вибираємо вкладку (Властивості) в випадаючому вікні внизу як показано на зображенні перевіряємо і якщо наша Windows активована я вас вітаю значить все добре і вам пощастило якщо немає шукаємо активатор або ключі в інтернеті і активуємо її ну це на випадок якщо у вас немає ліцензії.

Особистий досвід показує що якщо ви встановили собі заборка системи завантажену з інтернету і будете намагатися її оновити, то як правила можуть виникнути проблеми після оновлення Windows 7, тому я настійно рекомендую відключити його знайти цю настройку комп’ютера можна по картинці нижче.

Найважливіший і відповідальний момент в налаштуванні комп’ютера – це перевірка і установка драйверів до пристроїв які встановлені на вашому комп’ютері. Як правило стандартні драйвера які йдуть в комплекті з операційною системою Windows 7 або отсутствую зовсім або не підходять. Визначити що не вистачає драйверів дуже легко! Наприклад якщо ви починаєте рухати вікно в сторони або відкривати папки і вони гальмують або розпливаються це говорить про те що немає драйверів для відео карти, так само в треї де знаходяться годинник може відображати піктограмки перекреслені, це теж свідчить про те, що відсутні певні драйвера для мережевої карти або wi-fi, Припустимо ви захотіли підключити комп’ютер до персонального комп’ютера, а як це зробити не знаєте, для цього рекомендую прочитати цю тему “”. Більш детально подивитися будь драйверів не вистачає можна подивитися знову ж натиснувши на піктограмі правою кнопкою вибрати “Властивості”, у вікні вибрати “Диспетчер пристроїв” після чого ви виведіть вікно з усіма встановленими в Вашому комп’ютері. На зображенні нижче я покажу як зайти в (диспетчер пристроїв): 

Після того як ви зайшли в “Диспетчер пристроїв” і побачили приблизно таку ж картинку як у мене вгорі вітаю значить все драйвера стали з операційною системою, якщо ж ви ведіть непізнані пристрою або піктограма жовтого кольору зі знаками оклику це говорить про те, що відсутній драйвер як правило відеокарти або LAN, WLAN ось їх то нам і доведеться встановлювати з диска який йде в комплекті з материнською платою або якщо такі отсутствую Ішим їх по виробнику материнської плати в інтернеті. Хочу попередити що як правило при установці Windows 7 можуть стати всі драйвера і вам здасться що все стало і буде працювати – але це не зовсім так тому я настійно рекомендую завантажити нові драйвера і встановити їх щоб ваш комп’ютер зміг працювати на повну потужність. Якщо з якихось причин Вам не вдалося знайти драйвер або він відсутній і ви не знаєте який саме, можете спробувати знайти драйвер за цим способом “

Основне завдання по налаштуванню комп’ютера ми виконали тепер нам необхідно захистити наш комп’ютер від вірусів програм шпигунів, зараз існує безліч антивірусів таких як Касперський, Доктор веб і їм подібні але вони всі платні та й сильно завантажують комп’ютер. Протестувавши всю цю лінійку антивірусів я знайшов на сьогоднішній день один чудовий безкоштовний антивірус такий як його можна скачати в мережі безкоштовно його я і рекомендую встановити. Крім захисту цей антивірусів здатний оптимізувати систему тим самим прискорюючи її продуктивність, виробляти автоматичне сканування вставлених в узбі флеш накопичувачі.

І так наш комп’ютер налаштований захищений від вірусів прийшов час доповнити наш комп’ютер додатковим програмним забезпеченням. У сучасному світі немає напевно такого комп’ютера який не підключений до всесвітньої павутини такий як інтернет, але для того щоб ми змогли повноцінно лазити в ньому нам необхідно встановити браузери до рекомендованих і швидким я хочу віднести Google ChromeMozilla Firefox їх без особливих зусиль можна безкоштовно скачати в інтернеті . Для перегляду на сайтах флеш роликів і так далі рекомендую спільно з браузерами встановити Flash Player

Переходимо на установку необхідного софта. У зв’язку стем що більшість файлів мають дуже великі розміри їх як правило архівують тобто шляхом стиснення та архівації зменшують в розмірі і для того щоб їх можна було відкрити, існують такі програми як 7-ZipWinRAR їх і встановимо для цих цілей.

Якщо ви великий фанат набору тексту або вчіться у вузі вам з будь-якого знадобляться програми для набору тексту такі як Microsoft Office правда дана програма платна але думаю, що інтернет і в цьому допоможе Вам, є аналог цієї програми теж для набору тексту OpenOffice яка повноцінно замінить вам Microsoft Office і замете вона безкоштовна.

Ну і трохи програм для меломанів – любителя послухати музику і подивитися фільми. Як правило стандартного Windows Media Player недостатньо для відтворення всіх відео і аудіо файлів так як в ньому отсутствую необхідні кодеки для відтворення сучасних форматів файлів. Для повноцінного використання медио функцій свого комп’ютера існують додаткові програми в яких вже виробнику встановлені всі кодеки, до них можна віднести популярний відео програвач KMPlayer за допомогою нього ви забудете про те що якийсь вигляді файл не відкривається. Музику рекомендую слухати програмою – ці чудові два програвача знаходяться в інтернеті у вільному доступі і безкоштовні. 

І в завершенні підведемо підсумок, прочитавши цю статтю ми дізналися: як налаштувати комп’ютер, знайшли диспетчер пристроїв, встановили драйвера, захистили свій комп’ютер антивірусною програмою, і встановили трохи необхідного софта для нормальної роботи комп’ютера. Сміливо можна сказати що наш комп’ютер налаштований і готовий до повноцінної роботи. Бажаю удачі і в подальшому не бійтеся доповнювати свій комп’ютер за необхідне для вас програмним забезпеченням.

Ссылка на основную публикацию