Як налаштувати камеру на ноутбуці

Сучасні ПК оснащені всіма необхідними технічними можливостями для повноцінного спілкування в мережі інтернет і вирішення прикладних завдань. До однієї з таких опцій відноситься веб-камера, яка служить для повноцінної передачі картинки в в процесі спілкування і значно розширити можливості комунікації.

:

В сучасних ноутбуках часто веб-камера вже вбудована, проте, якщо її немає, можна придбати девайс окремо і підключити як зовнішній пристрій через USB-роз’єм. Стандартний інтерфейс камери в ОС Windows простий і зрозумілий, і запустити процес зйомки теж нескладно.

Зробити це можна кількома способами:

  1. У меню Пуск. У рядку пошуку набрати слово ‘камера’, система пошуку видасть додаток, яке залишається тільки запустити.
  2. Скористатися «гарячими клавішами». Ця опція реалізована не на всіх пристроях. Для ноутбуків Lеnоvо, HP, Acer за замовчуванням це комбінація кнопок Fn і V. На ноутбуках інших марок друга клавіша може бути інший, як правило, на ній намальована піктограма об’єктива або фотоапарата.

Камера не працює – як визначити причину поломки

Якщо камера на ноутбуці не включається, причин цьому може бути кілька:

  •  пристрій пошкоджено і вийшло з ладу, що, втім, зустрічається вкрай рідко;
  •  операційна система не може працювати з камерою, так як відсутні потрібні програмні компоненти;
  •  камера відключена.

У цих випадках потрібна додаткова настройка камери.

Для визначення статусу неполадок скористаємося вбудованими можливостями ОС Windows. Спочатку необхідно запустити вбудовану утиліту Диспетчер пристроїв. Зробити це можна або натиснувши Win + R і вбивши в поле запит mmc devmgmt.msc і натиснувши ОК, або через провідник. Для цього необхідно зайти в меню Комп’ютер, далі Властивості системи – Диспетчер пристроїв. У списку доступних пристроїв знаходимо Пристрої обробки зображень, тут і відобразиться наша веб-камера.

Якщо поруч з назвою пристрою чорна стрілка, спрямована вниз, значить, камера працює, але не активна. Пристрій потрібно включити, клікнувши на правою кнопкою миші і вибравши пункт «Задіяти».

Якщо ж поруч з назвою пристрою жовте поле зі знаком оклику, значить, камера на ноутбуці не працює, так як потрібно налаштування додаткового програмного забезпечення.

Як оновити драйвери для веб-камери

Клікнувши правою кнопкою, вибираємо пункт Оновити драйвери. Після цього вибираємо, де потрібно шукати потрібні компоненти: в інтернеті або на просторі жорсткого диска ПК. Після успішного закінчення операції необхідно перезавантажити комп’ютер.

Якщо процес оновлення драйверів завершився невдало, їх можна завантажити в інтернеті на офіційному сайті виробника ПК. Програмне забезпечення можна знайти в розділі Support (Технічна підтримка). Необхідно вибрати модель свого ноутбука – його можна дізнатися на заводський наклейці на нижньому корпусі-й версію операційної системи, а також її розрядність -32 або 64-бітна. Драйвера викачуються на жорсткий диск файлом формату ехе, який необхідно запустити і слідувати подальшим вказівкам. Після установки рекомендується перезавантажити ПК для того, щоб зміни вступили в силу.

Для зовнішньої камери потрібні драйвера можна знайти на доданому установчому CD-диску або в папці зовнішнього пристрою в меню Цей комп’ютер.

Як налаштувати камеру через сторонні додатки

В інтернеті багато софта від різних розробників, які не тільки вміють працювати з камерою ноутбука в штатному режимі, але і значно розширять її функціонал: від можливості зчитування QR-кодів і створення відеозаметок до використання в якості відеореєстратора. Ці програмні продукти легко знайти для скачування на спеціалізованих сайтах і прості у використанні. Ось список найпопулярніших додатків:

Live Webcam – програма, призначена для безперервної зйомки і автоматичного збереження кадрів з веб-камери. Стабілізація зображення дозволяє отримувати знімки високої якості, без «шуму» навіть при поганому освітленні. Сумісна з пристрою на базі ОС Windows вище версії XP.

Інтерфейс програми досить простий, але при всі необхідні опції на увазі. Може знадобитися додатковий дозвіл для доступу до веб-камері.

З аналогічних програм можна відзначити WebCam Max, що містить великий набір візуальних спецефектів для накладення на зображення, що отримується з веб-камери.

Video2Webcam – додаток, що дозволяє транслювати відеоролики під час чату в популярних соціальних мережах. Працює в Windows Live Messenger, Skype, ICQ і ін. Підтримує практично всі відео- та графічні формати.

Як налаштувати камеру в Скайпі

Skype – популярне у всьому світі додаток для спілкування, в тому числі, і у відеоформаті. Для роботи в ньому потрібні лише ноутбук, стійке інтернет-з’єднання і камера. Для настройки останньої в додатку необхідно зайти в розділ Інструменти, далі Налаштування.

Тут нас цікавить пункт Налаштування відео. Якщо на екрані з’явилося транслюється камерою зображення, значить, вона функціонує в нормальному режіме.Настраіваем тип доступу до засобів відеозйомки.

а також налаштувати параметри переданого камерою зображення.

Якщо скайп не може виявити камеру ноутбука, значить, необхідно переконатися в її коректної роботи за допомогою стандартних утиліт Windows, як описано вище.

Ссылка на основную публикацию