Як налаштувати інтернет на телефоні Андроїд

Сучасні смартфони цілком реально використовувати без підключення до мережі Wi-Fi, 3G або LTE – завжди залишиться можливість дзвонити і набирати повідомлення, вести справи в щоденнику, проходити вже завантажені ігри і слухати музику, а ще фотографувати і знімати відео і всіляко експериментувати з доступним і заздалегідь встановленим програмним забезпеченням.

Функціональний набір не такий вже і скромний. Але варто уявити, які можливості здатний подарувати інтернет і всі питання відразу відпадають. Ну, хто відмовиться від безперервного серфінгу по мережі, від всіляких пропозицій, доступних в Google Play і від колосальної кількості сервісів, що пропонують дивитися відео, читати книги і спілкуватися з людьми з усього світу? Навіщо відкладати можливості? Чи не час відчути всі принади технічного прогресу? Потрібно розібратися як налаштувати інтернет на телефоні і спосіб взаємодії зі смартфонів зміниться до невпізнання …

Варіанти підключення інтернету на Андроїд

Відкрити доступ до необмежених можливостей інтернету можна двома способами – або за допомогою Wi-Fi (поекспериментувати, на перших порах, можна і з безкоштовними точками, які легко знайти в метро, ​​ресторанах і кафе, але через сильні обмежень швидкості і нестабільного підключення, краще обзавестися власним роутером дому та налаштувати бездротовий зв’язок) або ж використовуючи налаштування мобільного оператора і використовуючи технології GPRS, 3G і LTE.

Якщо ж вибирати найкращий варіант, то в пріоритеті, звичайно ж, «домашній» Wi-Fi, і на те відразу кілька причин: повний (або хоча б частковий – все залежить від провайдера, міста і розцінок на послуги) безліміт, стабільне підключення, можливість не переживати про трафік при завантаженні об’ємних файлів. На другому місці – LTE, через швидкість. Ну, а далі 3G, в кінці списку – застарілий і вже практично не зустрічається GPRS.

Сумісність Wi-Fi

І, якщо вже Wi-Fi – цвях програми, то і починати інструкцію з налаштування варто звідси:

 1. Перший крок – зайти в «Налаштування» (або з ярлика на робочому в столі або в головному меню, або ж викликавши панель швидкого доступу та активувавши шестерінку);
 2. У розділі «Бездротові мережі» вибрати пункт «Wi-Fi»;
 3. Перевести значок з положення «Викл» в позицію «Увімкнути»;
 4. У списку знайти відповідний для підключення варіант (якщо мережа захищена, то значок Wi-Fi з’явиться зі спеціальним «замочком», який зобов’язує ввести пароль!).

Якщо введений пароль підійшов і підключення до Wi-Fi запрацювало, значить, наступного разу процедуру доведеться повторювати до перекладу значка з «Викл» в «Увімкнути» – мережа вибереться автоматично, та й смартфон тут же пройде всі необхідні етапи авторизації без будь-яких проблем (звичайно, якщо не зміниться пароль або назва Wi-Fi точки).

Взаємодія з незахищеними мережами відбувається за таким же сценарієм. Якщо одного разу вже вийшло під’єднатися до безкоштовного Wi-Fi в кафе або ресторані, то при наступному відвідуванні ніяких додаткових дій вже не потрібно.

Налаштування 3G і LTE

Перед тим, як приступити до подальших етапах інструкції важливо розібратися в трьох необов’язкових, але сильно спрощують справу нюансах:

 • 3G або LTE. У пріоритеті у смартфона завжди LTE, але з урахуванням виконання двох умов: така технологія повинна підтримуватися девайсом (вивчити специфікації найпростіше в настройках мережі) і оператором в обраному для підключення регіоні. Якщо з якихось причин жоден з описаних вище пунктів не виконується, значить, єдиний спосіб зазирнути за завісу таємниць інтернету скористатися потужностями 3G (в деяких же випадках і зовсім можна сподіватися на GPRS);
 • Автоматичний підбір параметрів. Ще недавно мобільні оператори змушували всіх любителів інтернету проходило вручну набирати параметри мережі, звертаючись за допомогою до консультантів з call-центру, зараз же ситуація змінилася – все відбувається автоматично, варто вставити в лоток для SIM карту будь-якого оператора – хоч МТС, хоч Теле 2 – дані підчепити автоматично і можна відразу ж приступити використання інтернету на доступних швидкостях;
 • виправлення неполадок. Якщо ж дані не з’явилися в налаштуваннях автоматично, то звертатися до розширеної інструкції все одно рано – набагато легше отримати весь необхідний пакет параметрів, відправивши порожнє СМС на короткий номер мобільного оператора. Вже через секунду прийде відповідь було надіслане, яке «розпакується» і заповнить необхідні дані в налаштуваннях смартфона.

Звертатися варто за наступними номерами: у МТС – 1234, у Мегафон – СМС з текстом «1» на номер 5049, у Білайн – 06503, у Теле2 – 679. Власникам сім-карти Yota доведеться дзвонити в call-центр за номером 8-800-550-00-07.

Видані в повідомленні настройки не спрацювали? Інтернет як і раніше недоступний? В такому випадку (і ні хвилиною раніше!) Залишається виконати всі дії вручну …

Налаштування 3G і LTE для різних операторів

Незалежно від того, SIM-карта якого оператора вставлена ​​в смартфон, інструкція для всіх однакова:

 1. Перейти в «Налаштування», розширити за допомогою кнопки «Ще» розділ «Бездротові мережі», вибрати пункт «Інші мережі»;
 2. У меню натиснути на пункт «Мобільні мережі», а потім – на варіант, хоч якось пов’язаний з APN (з ім’ям точки доступу, що відрізняється у кожного оператора різними параметрами і вхідними даними). Через великого розмаїття версій операційної системи Android розділ з APN може сильно відрізнятися, як функціоналом, так і банальною назвою, а тому діяти в деяких ситуаціях доведеться буквально «на дотик»;
 3. Потрібний пункт знайдений? Значить, з’явиться можливість змінити точку доступу, попрацювавши відразу з двома пунктами – типом аутентифікації, і типом APN;
 4. У першому випадку доведеться вказати параметр PAP (варіант PAP або CHAP – не підходить для вітчизняних мобільних операторів, не варто навіть і намагатися!). А в другому (де тип APN) ввести фразу без лапок – «default, supl». Внесені зміни потрібно зберегти і перейти до наступних дій;
 5. Далі потрібно ввести ім’я точки доступу. Підійде будь-який варіант, але для додаткової точності і повної ясності краще вибрати назву, перекликається з назвою мобільного оператора.

Налаштування мобільних операторів

Все, первинна настройка повністю завершена. Далі залишається ввести параметри APN і ім’я користувача та пароль, які відрізняються у різних операторів. Як? Всі подробиці в інструкції:

 • МТС. Параметри для введення абсолютно стандартні. Точка доступу – internet.mts.ru. Ім’я користувача в такому випадку – mts, як і пароль – той же mts. Важливо! Всі дані вводяться великими буквами, без лапок і в заздалегідь підготовлене місце!
 • Білайн. Махінації все ті ж, але ось ім’я потрібно перевірити двічі. Ніякої самодіяльності – строго Beeline Internet. Точка доступу – internet.beeline.ru. Користувач і пароль – beeline. Внесені дані потрібно зберегти, здійснювати перевірку підключення до мережі можна через 5-10 хвилин. Якщо працездатність знову нульова, значить, доведеться перезавантажити смартфон;
 • Мегафон. Назва точки доступу – Megafon (якщо вписати інші значення, то шанс на підключення скорочується до 10%). APN – internet. Ім’я та пароль – gdata. Коротко і ясно, так? Значить, проблем з повторенням описаних символів виникнути не повинно!
 • YOTA. Назва – будь-яке вподобане. APN – «internet.yota» (без лапок), а ім’я користувача – «yota» (без лапок). Пароль не вводиться – поле повинно бути порожнім!
 • TELE2. Назва точки доступу – будь-яке (пол НЕ повинно бути порожнім). APN – internet.tele2.ru. Ім’я користувача – Tele2 Internet (варто перевірити двічі великі та малі літери, щоб уникнути можливих помилок!). Пароль – не вводиться.

Введені дані варто перевірити тричі – якщо виникають неполадки, то проблема, швидше за все, пов’язана з допущеними неточностями -пропущена буква, загубилася точки або ж назву взято з голови, а повинно бути прописано так, як вимагає оператор.

У деяких випадках для додаткової точності варто звернутися в call-центр – можливо, оператор надасть якісь додаткові дані, які підходять для введення на певних моделях смартфона (ситуації бувають різні, краще заздалегідь розібратися з усіма дрібними нюансами).

Можливі помилки та способи їх усунення

Список можливих проблем можна розділити на кілька категорій:

 • Непрацюючі сервера оператора. Такі ситуації зустрічаються, мабуть, раз в житті, але, якщо всі дані введені правильно, а SIM-карта на місці, то залишається банально почекати – можливо, вже через п’ять-десять хвилин все запрацює. Іноді проблеми пов’язані не з серверами, з зоною покриття – якщо смартфон не здатний підчепитися до 3G, то, швидше за все, потрібно повернутися до процесу пошуку мережі в новому місці (особливо, якщо спроба скористатися наявними можливостями інтернету проводилася де-небудь далеко за містом, де оператор в принципі не справляється із завданням);
 • Збої в роботі смартфона. Тут варіантів два – перезавантажити девайс і спробувати підключитися знову або ж скинути настройки мережі, попутно обновивши операційну систему до останньої доступної версії. Процедура займе не більше 10 хвилин, а результат точно здивує!
 • SIM-карта. Перевірити варто два моменти. По-перше, чи дійсно залишилися гроші на рахунку (або вільні мегабайти?). Якщо так, то за відповідями на ці запитання варто звернутися безпосередньо до операторів call-центру – можливо, вони підкажуть, які обмеження покладені на номер і як від них позбавитися в найкоротші терміни.

По-друге, варто ще раз уважно пройтися по пунктах автоматичної (відправити пусте повідомлення на короткий номер, вказаний на сайті кожного мобільного оператора, або ж можна знайти відповідну інформацію на офіційному сайті) і ручного налаштування мережі (знову ж таки, все дані потрібно вводити максимально акуратно – НЕ плутаючи великі та малі літери, і не вигадуючи назви точок доступу APN там, де оператор пропонує потрібні імена!).

Все перевірено двічі? Залишається останній варіант – зберегти резервну копію поточної версії операційної системи в хмарне сховище або на комп’ютер, потім зайти в «Налаштування», вибрати пункт меню «Відновлення та скидання», і натиснути на «Скидання налаштувань». Вже через кілька хвилин вся інформація зі смартфона зникне. Чи залишиться провести первинне налаштування, а потім відновити необхідну інформацію з резервної копії. Далі доведеться повторити процедуру автоматичної або ручної настройки мережі. Іншого вибору не залишилося!

Ссылка на основную публикацию