Як налаштувати автоматичне автовідключення комп’ютера

Обробка комп’ютером великих обсягів даних вимагає часу, якого у зайнятої людини не в надлишку. Деякі операції, такі як: рендеринг відео, перевірка системи антивірусом, скачування файлів з інтернету виконуються без участі користувача, але далеко не всі програми можуть запропонувати функцію відключення системи в автоматичному режимі.

Багато рядові користувачі задаються питанням: як виконати автоматичне виключення комп’ютера по аналогії з таймером вимикання на побутових приладах (пральна машина, мікрохвильова піч і т. Д.)? У нашій статті будуть розглянуті основні варіанти залучення даного режиму стандартними інструментами і з застосуванням стороннього програмного забезпечення в Windows 7 і 10.

Включення через командний рядок

Можливість автоматичного вимкнення комп’ютера була передбачена заздалегідь ще в самих ранніх ОС Windows. Цей спосіб має на увазі роботу з головним інтерфейсом системи – командним рядком. Він універсальний для будь-якої версії Віндоус і є самим простим у використанні.

Для цього виконуємо наступні кроки:

 1. Переходимо в меню «Пуск / Програми / Стандартні» і вибираємо програму “Командний рядок” або вводимо назву в рядок пошуку.

 1. В консолі вводимо команду «Shutdown». На екрані з’явиться довідка із зазначенням параметрів і відповідних їм аргументів.

Для звичайного вимикання комп’ютера скористаємося двома аргументами:

 • «/ S» – завершення роботи ПК;
 • «/ T» – час таймера зворотного відліку до виконання завдання (вказується в секундах).
 1. Наприклад, вам потрібно, щоб комп’ютер завершив свою роботу через півгодини. Не виходячи з консолі, прописуємо команду «shutdown -s -t +1800» і тиснемо «Enter».

Увага! Команда повинна бути без лапок.

Відразу після активації автоотключения комп’ютера на панелі управління Windows з’являється індикація часу, що залишився.

 1. Щоб скасувати цю дію, введіть через командний рядок «shutdown –a ».

Є і більш спрощений спосіб активації даного режиму, не вдаючись до введення символів в консолі. Для цього в пошуковому рядку меню «Пуск» прописуємо «Shutdown -s -t (час в секундах)» і підтверджуємо дію клавішею «Enter ».

Відключення автоматичного вимкнення комп’ютера на Windows проводиться аналогічним способом.

Використання планувальника завдань

Планувальник завдань – стандартна програма Windows, яке може бути корисно в разі, якщо ви запланували виключення комп’ютера в конкретний час і дату. Ще його використовують для інтервальних (регулярно повторюються) дій. Наприклад, ви хочете, щоб ваш комп’ютер самостійно відключався кожен день о 17:00 або перезавантажувався через кожні 12 годин.

Як приклад ми покажемо, як поставити щоденне автовимкнення комп’ютера о 17:00.

Щоб скористатися планувальником, потрібно:

 1. Перейти в «Пуск / Панель управління / Адміністрування або «Програми / Стандартні / Службові» і запустити “Планувальник завдань”. Ще легше – написати цю назву в рядок пошуку в «Пуск».

У вікні, створити просту задачу, натиснувши на однойменну кнопку.

 1. Відкриється майстер створення завдання, який складається з декількох етапів. На першому потрібно придумати назву. Ми напишемо «Автоотключение». після тиснемо «Далі».

 1. У пункті «Тригер» необхідно вказати інтервал запуску завдання. Ми вибираємо «Щодня».

Там же потрібно вказати час і дату спрацьовування тригера.

 1. В меню “Дія” користувач указує процес, який повинен відбутися після включення тригера. Для нас необхідний параметр “Запустити програму”.

 1. Назва програми – «shutdown ». В поле для аргументів пишемо «-s –f » (Через пробіл без лапок).

В останньому вікні ми можемо перевірити зазначені нами умови і параметри і натиснути кнопку «Готово».

Автоматичне відключення комп’ютера відбудеться в заданий час незалежно від виконуваної операції, завантаженості або інших умов. Такий спосіб корисний як підстрахування (якщо людина забула вимкнути ПК на робочому місці) або батьківського контролю (обмежити час перебування дітей перед монітором).

Таймер виключення AnvideLabs

Після стандартних засобів Віндоус ми переходимо до огляду маленької і найпростішої в управлінні утиліти «Таймер вимкнення» від вітчизняного розробника AnvideLabs. Вона характеризується своїм мінімалізмом, практичністю і уніфікацією з усіма Windows, включаючи сімку і десятку. ПО в безкоштовному доступі і російською мовою.

Щоб почати користуватися програмою:

Порада. Щоб помилково не завантажити рекламне ПО – користуйтеся виділеної посиланням.

 1. У вікні запущеної програми користувач може вибрати дію, починаючи від звичайного вимикання ПК до відключення миші, клавіатури і навіть інтернет-з’єднання. Нижче вказується умова спрацьовування проги. Унизу розміщено таймер для введення точного часу запуску дії. Тут же можна активувати зворотний відлік.

 1. Як і минулого разу, ми налаштуємо автоматичне виключення комп’ютера о 17:00. Вводимо час і натискаємо зелену кнопку. Почався зворотний відлік.

При натисканні на хрестик в правому верхньому куті утиліта згортається в трей і не заважає працювати.

переваги

 • Російськомовний інтерфейс і мінімалістичний стиль.
 • Кілька доступних дій.
 • Повністю безкоштовна.
 • Таймер блокується паролем на розсуд адміністратора.
 • Підходить для Win 7 і 10.

недоліки

 • Неможливо запланувати автовимкнення по датах або встановити його інтервал.

Таймер-будильник TimePC

Наступна програма на огляді – TimePC, розроблена адміністрацією сайту http://www.loadboard.ru. Дане рішення вигідно відрізняється від попереднього за рахунок наявності планувальника і можливості не тільки вимикати, а й включати ПК в заданий час. Програма до межі проста і функціональна одночасно. Її можна назвати «золотою серединою» між багатофункціональними комбайнами і мініатюрними «затичками».

Для того щоб обзавестися програмою TimePC, робимо наступне:

 1. TimePC сигналізує про запуск звуковим привітанням і відразу переносить нас в меню налаштувань.

 1. Нас в першу чергу цікавить пункт «Викл / Увімкнути ПК». Тут можна вибрати між переходом в режим сну або виходом з нього. Запуск тригера встановлюється за часом і датою.

 1. Найбільший інтерес представляє вбудований планувальник. У ньому ви можете вказати дію на кожен день тижня. Засмучує те, що тут не можна встановити інтервал – він або відсутній, або нескінченний.

 1. У вікні «Запуск програм» є можливість прив’язати до включення комп’ютера конкретна дія. Наприклад, можна додати автозапуск програм або мелодії як будильник.

переваги

 • Широкий функціонал.
 • Є планувальник дій.
 • Можна переводити систему в режим гібернації і виводити з нього.
 • Прив’язка тригера запуску програм або файлів.
 • Російськомовний інтерфейс.
 • Повністю безкоштовне ПЗ.

недоліки

 • У системних вимогах не вказана Windows 10 (однак працює на ній).
 • Структура утиліти децентралізована – немає єдиного головного вікна.

Switch Off

Багатофункціональна програма Switch Off від компанії Airytec володіє великою кількістю налаштувань і надає масу можливостей для управління комп’ютером. Даний менеджер є чудовою альтернативою стандартним засобам Windows. Програма безкоштовна, має зручне управління і зрозумілий опис кнопок.

Для роботи з програмою потрібно:

 1. Запущена програма згортається в трей. Управління налаштованим завданням здійснюється натисканням на іконку проги лівою кнопкою миші. Пункт розклад відповідає за умова автоматичного вимкнення ПК і може бути задіяний в будь-яких інтервалах (щодня, щотижня, один раз і т. Д.).

Пункт дію дозволяє вибрати одну з доступних опцій. Великий інтерес представляє параметр «Визначені команди», де можна вказати будь-яку команду і прив’язати її до часу або події.

 1. Меню управління завданнями відкривається натисканням правої кнопки миші і містить ті ж команди, але вже з попередньо встановленими розробниками параметрами.

На скріншоті вище показано, яка різноманітність умов реалізовано в Switch Off тільки для одного завдання зі списку.

переваги

 • Повна свобода в управлінні системою: запуск будь-якої задачі в будь-який час з будь-якою кількістю повторень.
 • Можливість запланованого відключення від мережі інтернет.
 • Дуже проста структура програми.
 • Інтерфейс повністю російською мовою.
 • Є редактор команд.
 • Безкоштовний софт.
 • Підтримка 32 і 64-бітових систем.

недоліки

 • Інтерфейс цілком реалізований у вигляді контекстних меню панелі задач, що не дуже інформативно.
 • Офіційно не підтримує Windows 10 (але працює).

Чим користуватися?

Сьогодні ми розповіли вам про те, як налаштувати автоматичне виключення комп’ютера засобами Windows і використовуючи утиліти, викачані в інтернеті. Ця функція актуальна для кожного без винятку в офісі і вдома. Питання лише в тому – як це зробити.

У нашій статті ми привели безліч способів реалізації автоотключения ПК. Всі вони гарні, але деякі можуть бути більш-менш придатними для конкретної особи.

Якщо користувач має досвід роботи з системою Windows і вміє її налаштовувати, то для нього кращим буде управління автовідключенням через стандартну консоль CMD і планувальник завдань. Плюс такого рішення у відсутності необхідності завантажувати та встановлювати сторонні програми, а також в широкому функціоналі планувальника Windows.

Для малодосвідчених і невибагливих людей ми радимо вибрати «Таймер вимкнення» і TimePC. Невеликий функціонал компенсується наявністю зрозумілого опису і досить зручного управління.

Всім іншим, хто не хоче копатися в панелях управління, але потребує точного налаштування системи, ми рекомендуємо до використання Switch Off. Великий список встановлених завдань, конструктор нового завдання і редактор команд роблять з цієї непоказної утиліти професійного менеджера.

Ссылка на основную публикацию