Як налаштувати архівацію в Windows 7.

Інструмент архівації вельми корисний – c його допомогою адміністратор налаштовує розклад резервного копіювання даних користувача. Під даними розуміються збережені на комп’ютерних дисках файли, важлива інформація. У разі втрати, її можна відновити завдяки створеному резерву.

Способів архівації досить багато: резервування копіюванням, повне резервування, разностное, інкрементне. При створенні архіву важливо правильно налаштувати розклад резервування файлів, а також вказати місце розташування майбутньої копії.

Зміст статті

Аплет резервування Windows 7

У Windows 8 панель архівування перейменували і трохи змінили, якщо порівнювати її з аналогічним апплетом «сімки». У Windows 7 знайти її можна в панелі управління під назвою «Архівування та відновлення». У ньому представлені два розділи. Відкриємо панель управління.

Для зручності відображення встановимо «Дрібні значки» і відкриємо аплет архівації.

Як бачимо, функція резервування не настроєна.

Якщо створення «бекапів» не налаштоване, то розділ «Архівація» не відображатиме корисної інформації. Він запропонує налаштувати параметри резервування. Для цього треба натиснути посилання «Налаштувати резервне копіювання». Дана дія дозволить запустити майстер «бекапів».

Налаштування архівування

Насамперед, користувачеві буде запропоновано вказати місце розташування майбутньої копії. Йому надається на вибір:

– один з доступних томів,

– DVD-носій,

– мережне розташування та інше.

Віконце вибору місця розташування.

Способи вибору файлів для майбутнього архіву – або вибір надаємо Windows, або робимо це самостійно.

Наш вибір виявився на користь одного з дисків, проте кращим місцем розташування стане або мережне розташування, або зберігання на зовнішньому носії.

На наступному кроці нам належить вказати, довіримося ми системним інструментам у виборі об’єктів для архівації або зробимо самостійний вибір. Якщо зупинимося на самостійному виборі, то наступне віконце надасть нам доступні томи і директорії для вибору важливих об’єктів, які треба скопіювати.

Також, нам буде запропоновано вирішити, чи потрібен образ системного диска. За замовчуванням, ця опція встановлена, проте у нас є можливість зняти прапорець і трохи скоротити час резервування, а також істотно зменшити вагу копії файлів користувача.

Далі, майстер запропонує перевірки параметрів і сформувати розклад, після чого запустимо на виконання наше завдання.

Для архівування знадобиться трохи часу.

Завдання запущено на виконання. Можна також подивитися деталі.

Адміністрування архівних копій

Аплет архівування «сімки» дозволяє управляти настройками регулярного резервування і обсягом займаного простору. Резервна інформація на увазі регулярного виконання резервування сильно розростається, а якщо врахувати ще регулярне створення копій системи, то архіви іноді перетворюються в справжніх гігантів.

Windows для адміністрування архівування пропонує інструменти:

– управління простором;

– майстер зміни налаштувань;

– майстер зміни розкладу.

управління простором

Відкривши вікно інструменту управління простором, ми виявимо поточну інформацію про розміри місця, займаного архівами, образами та іншими об’єктами. Там же, ми виявимо обсяг вільного доступного простору. У разі потреби ми маємо можливість обмежити розмір архівної інформації та образів.

Натиснувши кнопку «Переглянути архіви», ми змусимо систему показати всі наявні «бекап» -Копії. Одночасно, вона надасть інформацію про займаному ними обсязі.

При необхідності непотрібне можна видалити, зменшивши, таким чином, обсяг всього архіву.

Якщо ж ми кликнемо кнопку «Змінити параметри» розділу образів, то в наступному вікні система запропонує вибрати спосіб зберігання її копій. Ми можемо зберігати тільки останні їх версії, а можемо довірити самій Windows управляти об’ємом простору, який може бути виділений для зберігання журналу архівації.

Зміна налаштувань і розкладу

Для зміни налаштувань архівування знадобиться клікнути посилання «Змінити параметри».

Інструмент налаштування відкриє вікно, де можна встановити нове місце розташування, вказати, що саме слід копіювати, зняти або встановити прапорець для створення образу системи.

Ми можемо вибрати, що треба заархівувати.

Також, можна скинути прапорець регулярного виконання.

Цей же інструмент дозволить викликати вікно настройки розпорядку резервного копіювання.

У вікні розкладу є можливість встановити регулярність проведення процедури формування архівних копій. Це завдання може виконуватися щодня, щотижня або щомісяця. Також, для виконання завдання користувач може встановити день тижня точний час. При необхідності регулярне завдання можна відключити і робити резервні копії тільки вручну в міру необхідності.

короткий підсумок

Архівування – дуже корисна функція в операційному середовищі. Вона дозволяє формувати архівні копії призначених для користувача даних. У Windows 7 вона представлена ​​апплетом архівування та відновлення панелі управління. Перед початком процедури резервування, якщо воно ще ніколи не проводилося, майстер запропонує налаштувати архівацію, надавши користувачу можливість вказати місце розташування майбутнього архіву, вибрати копіюються дані, режим проведення регулярної завдання архівації.

Всі ці опції можна змінити і додатково налаштувати вже після формування резервної копії. Крім того, система надає інструмент управління дисковим простором, щоб архівні дані не розросталися до гігантських розмірів.

Ссылка на основную публикацию