Як набрати текст голосом

Функція набору тексту голосом давно розробляється виробниками програмного забезпечення, як і голосове відображення набраного тексту. Така установка доступна, наприклад, в операційних системах Windows, починаючи з версії Windows XP.

Правда, скористатися нею можуть тільки носії англійської, німецької, китайської та японської мов. Інші типи локалізації цієї операційної середовища не підтримують голосовий набір. Окремих успіхів в цій області досягли фахівці Apple. Однак найбільш просунутими виявилися розробки Google.

Зміст статті

Як набрати текст голосом у Google Chrome

Щоб скористатися функцією набору тексту голосом, необхідний веб-браузер Google Chrome. Крім того, ваше інтернет-з’єднання повинно бути досить високошвидкісним і стабільним, щоб розпізнавання мовного введення проходило найбільш коректно.

Якщо збираєтеся «наговорювати» пропозиції за ноутбуком, то додаткових пристроїв підключати немає необхідності. Однак якщо всю процедуру потрібно виконати за десктопних комп’ютером, тоді знадобиться підключений мікрофон.

У найпростішому випадку набрати текст голосом можна через звичайний перекладач, що надається пошуковим гігантом Google. Однак відкривати даний сервіс треба тільки через Google Chrome. Жоден інший веб-браузер не зможе надати доступ до функції набору повідомлення, яку пропонує перекладач Гугла.

До слова, не так давно Google ввів нову систему транскрипції, яка дозволила зменшити кількість помилок при розпізнаванні голосу на 50%.

Якщо відкрити цей веб-сервіс, то в лівому кутку многострочного текстового поля можна виявити іконку мікрофона. При наведенні на цю іконку мишки з’являється підказка «Включити голосове введення».

У лівому нижньому кутку многострочного текстового поля натиснемо піктограму мікрофону, щоб активувати мовне введення.

А так вікно сервісу «Перекладач» виглядає в браузері Mozilla. Як бачимо, мікрофон відсутній – є лише клавіатурний введення. Та ж картина спостерігається в браузері Яндекс:

Продовжимо роботу з браузером Google Chrome (до речі, в цій статті докладно описано, як відключити рекламу в хромі).

Після активації мовного введення, з’явиться піктограма мікрофона в червоному кружечку. Нам залишається лише тільки говорити.

Використовуємо голосове введення в SpeechPad

Голосовий движок Гугла використовується також сервісом «Голосовий блокнот». Однак його функціональних можливостей значно більше, ніж у сервісу перекладу. SpeechPad вміє розпізнавати аудиотекст і переводити його в звичайний. Наприклад, йому можна вказати відеоролик Youtube, потоковий звук, якого ми хочемо зробити звичайним текстом, і дана програма впорається з цим завданням.

У верхній частині головної сторінки можна побачити попередження, що сервіс відкривати необхідно тільки в Google Chrome:

Для повноцінної роботи нам потрібно встановити розширення для голосового блокнота.

Напевно, найважливішою функцією цього сервісу є можливість запису голосового введення в будь-яке текстове поле, будь-якої програми, що працює з текстом, є у вільному доступі на робочому столі. У цьому нам допоможе спеціальне розширення, яке треба встановити в Google Chrome.

Ця функція абсолютно безкоштовна!

Пропонується також повноцінна інтеграція з операційною системою, однак установка модуля інтеграції варто невеликих грошей. Тому в нашому випадку обмежимося лише інсталяцією розширення. Як це робиться, показано нижче на зображеннях.

Після установки, необхідно вибрати настройки для розширення і обов’язково вказати параметр «Висновок в буфер обміну», інакше аналогічний параметр на сайті виявиться недоступний і ви не зможете перенести текст в інші текстові поля.

Після переходу за посиланням розширення, ми потрапимо в зону його установки. Натиснемо кнопочку «Встановити».

Підтвердимо додавання нового розширення:

У браузері з’явилося нове розширення.

Відкривши настройки розширення, виберемо дві опції. Для третьої потрібен спеціальний платний модуль.

Голосовий набір для WordPad

Пропонуємо приклад написати текстове повідомлення голосом для стандартного додатка WordPad, яке є в будь-який збірці Windows. Ми повинні перейти на сайт SpeechPad, вибрати там настройки «Відновлювати при помилках» і «Висновок в буфер обміну». Саме, остання настройка дозволить нам зберегти розпізнані системою слова в буфер обміну, а звідти вставити їх в заздалегідь підготовлене текстове поле докладання WordPad.

Вставку можна проводити простим натисканням кнопки «Вставити», розташовану в Головному меню програми. Говорити при цьому треба повільно, чітко вимовляючи кожне слово, інакше система не зможе нормально розпізнавати слова. Після проведення всієї процедури голосового набору потрібно перевірити готове повідомлення на помилки, так як воно є продуктом машинної обробки, яка не завжди вірно виробляє розпізнавання.

Відкривши SpeechPad, встановимо настройки, не забувши вибрати «Висновок в буфер обміну». Включимо запис.

Потім відкриємо додаток WordPad.

Після промовляння повідомлення, сервіс додає його в своє текстове поле. Нам же необхідно натискати кнопку «Вставити» в панелі інструментів WordPad.

Розпізнавання мови в Windows.

Для початку відкриємо панель управління:

Переконаємося, що меню в «Перегляд» виставлена ​​опція «Дрібні значки». Виберемо пункт «Розпізнавання мови»:

Як бачимо, російська локалізація Windows не підтримує функцію розпізнавання мови. Але, якщо ви користуєтеся цією операційною системою, припустимо, англійською версією – функція голосового набору в Windows повинна працювати. Якщо це не так – напишіть про це в коментарях. На жаль, поки перевірити цю версію у мене не представляється можливим.

висновки

Набір текстових повідомлень голосом може здійснюватися різними програмами: вбудованим в Windows рідним модулем, за допомогою сервісу перекладу Google, завдяки можливостям пропонованих SpeechPad і іншими сервісами.

Рідний для Windows компонент голосового введення доступний не для всіх локалізацій цієї операційної середовища, тому можна скористатися сервісами, заснованими на роботі движка від корпорації Google. У найпростішому випадку можна скористатися Google-перекладачем. Однак такий сервіс як SpeechPad пропонує більше можливостей, серед яких введення тексту в будь-який текстовий редактор, відкритий на робочому столі.

Ссылка на основную публикацию