Як на ноутбуці включити вай фай

Ноутбук – це мобільний (або по-іншому ношений) комп’ютер, в якому можливість підключення до бездротової точки доступу WI-FI є обов’язковою опцією, інакше весь сенс мобільності ПК втрачається. Звичайно навіть вдома власники ноутбуків виходять в інтернет за допомогою Вай-Фай з’єднання. Але буває, що починаючі користувачі відчувають з цим труднощі і задаються питанням «а як на ноутбуці включити Вай-Фай?». Давайте розберемося в цьому питанні.

Коли мережа вже налаштована, то при включенні ноутбука коннект проходить автоматично. Це означає, що при первинному підключенні пароль вже був введений (в разі якщо точка доступу запаролено), відмітка «Подключаться автоматично» встановлена, система запам’ятала пароль і подальші використання саме з цією точці будуть відбуватися вже без його запиту. Якщо доступних точок Wi-Fi кілька, то підключення відбувається до останньої використовуваної (за умови, що вона працює) або зі списку доступних вибирається потрібна для підключення. Побачити стан мережі (вкл або викл) можна по значку в панелі повідомлень. Всі прекрасно працює до того часу, поки вбудований в ноутбук (що забезпечує підключення на апаратному рівні) включений і точка доступу не змінювалася. Зміна цих умов вимагає певних дій для відновлення з’єднання і часто для комп’ютерного чайника обертається справжнім головним болем, з викликом спеціаліста. Нижче ми розглянемо включення Wi-Fi адаптера в ноутбуці і перепідключення з іншою точкою доступу.

Як на ноутбуці включити Wi-Fi адаптер

Існує кілька способів включити адаптер бездротової мережі. Найпростіші і доступні для розуміння початківцю – це включення за допомогою спеціальної комбінації клавіш і при натисканні на значку мережі в панелі повідомлень. Отже:

Включаємо адаптер комбінацією клавіш

Спеціальна клавіатурна комбінація – це найшвидший спосіб включити Вай-Фай на ноутбуці. Кожен виробник для цієї мети закладає певну спеціальну комбінацію клавіш, однією з яких обов’язково є функціональна клавіша Fn, розташована зліва внизу.

Клавіші включення / відключення Wi-Fi поширених виробників:

  • Asus – Fn + F2;
  • Acer – Fn + F3;
  • Lenovo – Fn + F5;
  • HP – Fn + F12;
  • Samsung – Fn + F12 або Fn + F9;
  • Dell – Fn + F12 або Fn + F2;
  • MSI -Fn + F7.

Для включення або відключення адаптера необхідно затиснути клавішу Fn і натиснути відповідну вашої моделі другу клавішу. Як правило, на другий клавіші нанесено стилізоване зображення мережі. У деяких моделях ноутбуків може бути присутнім механічний перемикач, звичайно наявний на передній грані пристрою.

Включаємо адаптер по значку в панелі повідомлень

Для включення адаптера Вай-Фай даними способом необхідно клацнути лівою кнопкою миші по значку мережі в панелі повідомлень (внизу-праворуч). У меню натискаємо Wi-Fi і чекаємо підключення ноутбука до бездротової мережі.

Якщо з якоїсь причини даними способом ноутбук не вдається підключити або в меню немає відповідного значка, то цілком ймовірно адаптер був деактивовано в настройках Windows. Для його включення виконайте наступне:

  1. Клацніть по значку мережі в панелі повідомлень правою кнопкою миші і виберіть «Центр управління мережами і загальним доступом».
  2. У вікні центру виберіть в лівій панелі «Зміни параметрів адаптера».
  3. У наступному вікні «Мережеві підключення»Клікніть правою кнопкою миші на значку«Бездротова мережа»І виберіть у контекстному меню пункт«увімкнути». У відключеному стані іконки моніторів у вікні мережевих підключень зафарбовані сірим кольором, у включеному – синім.

Стан мережі (увімкнене) контролюємо по відповідному значку в панелі повідомлень.

Підключення ноутбука з іншою точкою доступу Wi-Fi та введення пароля

Часто власники ноутбуків стикаються з необхідністю підключатися до різних точок доступу. Наприклад, в кафе, готелях, вокзалах або інших місцях, де надається бездротовий вихід в інтернет. В цьому випадку необхідно знати назву мережі, щоб вибрати в списку потрібну і підключити ноутбук до Вай-Фай.

Звичайно назву і пароль мережі надається адміністрацією безкоштовно або за невелику плату. Знаючи ці дані користувач без проблем може виходити в інтернет. Для цього потрібно клацнути лівою кнопкою миші по значку мережі в панелі повідомлень, вибрати в меню потрібну назву Wi-Fi і клікнути по ньому.

Якщо місцевий Вай-Фай НЕ запаролено, то підключення відбувається без запиту пароля, в іншому випадку в полі, що з’явилося введення необхідно ввести запитуваний ключ.

Ну ось і все, тепер ви знаєте, як на ноутбуці включити Wi-Fi, вибирати і підключати потрібні точки доступу для бездротового виходу в інтернет.

Ссылка на основную публикацию