Як на флешці змінити файлову систему з FAT32 на NTFS?

FAT32 і NTFS є найпоширенішими файловими системами на носіях інформації в операційних системах сімейства Windows. У більшості випадків відразу при покупці флешка перетворена в файлову систему FAT32. Але дуже часто, наприклад для запису файлу більше 4 ГБ, потрібно її змінити на більш сучасну – NTFS. Як це зробити ви дізнаєтеся в цій статті.

Зміна з повним очищенням флешки

Існує два способи. Перший – з повним видаленням всього вмісту та другий – зі збереженням всіх даних, що знаходяться на флешці.

Забігаючи вперед відразу відзначимо, що по можливості краще скористатися саме першим способом, який буде описаний нижче. Так як під час конвертації без видалення даних можливі помилки і навіть повний прихід в непридатність всього вмісту.

Увага! Даний спосіб видалить все те, що є на флешці і за підсумком вона буде чистою. Врахуйте це і якщо потрібно скопіювати весь вміст на жорсткий диск, а після конвертації поверніть назад.

  • Вставляємо флешку в USB порт комп’ютера або ноутбука;
  • У вікні «Мій комп’ютер», де відображаються всі локальні та змінні диски, знайдіть свою флешку, клікніть по ній правою кнопкою миші і виберіть «Форматувати».

Початок форматування флешки

  • У вікні навпроти рядка «Файлова система» виберіть NTFS;

Зміна FAT32 на NTFS через форматування

  • Зверніть увагу щоб була встановлена ​​галочка «Швидке (очищення змісту)”;
  • Натисніть на кнопку «Почати».

Запускається процес форматування, який буде завершений буквально через кілька секунд. За підсумком ваша флешка буде повністю очищена і перетворена до файлової системи NTFS.

Зміна файлової системи на флешці без видалення даних

Як вже було описано вище, до даного способу рекомендується вдаватися тільки тоді, коли скопіювати дані з флешки колись і нікуди.

Також перед тим, як скористатися нижчеописаних способом краще перевірити флешку на наявність помилок. Для цього у вікні «Комп’ютер» клікніть по флешці правою кнопкою миші і виберіть «Властивості».

властивості флешки

Потім перейдіть на вкладку «Сервіс» та натисніть «Виконати перевірку» (Перевірка).

Запуск перевірки флешки на помилки

По її закінченні виконайте такі дії.

  • Вставляєте флешку в USB порт комп’ютера або ноутбука;
  • Відкриваєте командний рядок від імені адміністратора;
  • набираєте команду convert {буква_диска} / fs: ntfs, де потрібно вказати букву вашої флешки, під якою вона визначилася в комп’ютері. Наприклад це буква F. Тоді команда зміни файлової системи на флешці без втрати даних буде виглядати ось так: convert f: / fs: ntfs

Команда конвертації з FAT32 в NTFS без втрати даних

  • Натискаєте Enter на клавіатурі. Далі бедут запропоновано задати мітку тому. Тут краще нічого не вводити і залишити поле для введення порожнім. Ще раз натискаємо Enter.
Ссылка на основную публикацию