Як можна відновити жорсткий диск ноутбука

Причин для поломки hdd може бути кілька, умовно їх поділяють на проблеми механічного, фізичного типу і проблеми пов’язані з програмною частиною

Причин для поломки hdd може бути кілька, умовно їх поділяють на проблеми механічного, фізичного типу і проблеми пов’язані з програмною частиною. І при порушеннях роботи можна спробувати кілька прийомів, здатних відновити роботу пристрою. У цій статті ми розглянемо способи і методи визначення як можна відновити жорсткий диск ноутбука. Провести ремонт своїми силами часом легше, ніж здається і як це зробити ми розповідаємо по-російськи в даному матеріалі.

Проблеми з накопичувачем, причини поломки і шляхи вирішення несправностей

Для з’ясування причини поломки варто провести стартову діагностику. Спочатку витягніть жорсткий носій з ноутбука, на деяких пристроях це робиться досить просто, але на деяких доведеться відкручувати нижню панель для зняття накопичувального апарату.

Далі необхідно оглянути корпус hdd на наявність пошкоджень, якщо такі присутні, то несправність викликана механічними поломками. Так само зверніть увагу на плату контролера. Саме ця частина здійснює весь контроль за механічною роботою hdd, зчитуванням даних, запуском і зупинкою запису. Вона управляє обертанням жорсткий пластин всередині пристрою і відповідає за рух голівки, що зчитує, що виробляє всі маніпуляції з даними, які зберігає жорсткий диск.

Пошкодження плати контролера і її заміна

Якщо у користувача накопичувач типу PATA (IDE / EIDE), але на ньому можуть спостерігатися перемички. Якщо перемичка варто в положенні “slave” або “cable select”, то необхідно перевести її в положення “master” і потім включити диск повторно. Якщо це була проблема, то система почне його визначати як носій даних. Іноді виникає несправність з контролером – диск починає стукати і не визначатися системою. Тут необхідна заміна контролера або перепрошивка програми керуючої накопичувачем. Друкована плата контролера це не проста частина, але при знаходженні аналога можна спробувати замінити наявну, але при цьому доведеться зробити кілька скрутних процедур, на кшталт спайки, хоча велика частина плат в накопичувачах ноутбука підключаються через невеликий шлейф. Для початку варто оглянути саму плату. На ній не повинно бути окислення, слідів замикання на кшталт закопчених частин. Пошкодження доріжок теж може привести до серйозної проблеми. У разі якщо виявлена ​​проблема з платою, то знадобиться диск донор. Краще якщо це буде накопичувач тієї ж компанії і того ж типу. В такому випадку шанс не збіги плат буде мінімізовано. Далі нова плата встановлюється замість старої, при цьому варто акуратно відключити стару плату, не пошкодивши шлейф і роз’єми на самому жорсткому диску.

Перевірка гнізд підключення, виправлення та заміна застарілих або зламаних частин

Далі необхідно перевірити гнізда підключення hdd, які можуть прийти в непридатність і заміна їх буде просто необхідна. При пошкодженні шлейфу його заміна проводиться легко – достатньо просто купити нову деталь і акуратно встановити її. Якщо проблема виникла в портами підключення, то їх необхідно буде випаять і припаяти на їх помста нові. Попередньо варто підшукати деталі для заміни та інструменти для роботи з процесом паяння, що може бути вирішенням проблеми з даними ноутбука. Ще один метод – це потрясти і прислухатися до шуму, виробленому пристроєм, якщо ви чуєте сильний стукіт або борсатися частини всередині корпусу, то це може свідчити про дуже сильному зносі hdd або про роздробленні магнітних пластин. Це відбувається не часто, і при такому положенні відновити дані не кажучи вже про сам пристрій практично не можливо.

Несправності в програмної області і сегментації накопичувача даних
Якщо мова стосується проблем з програмною частиною або сегментами носія, то тут все трохи легше. Багато апарати служать користувачам довго і перевіряються на наявність битих сегментів рідко, якщо взагалі перевіряються. Це може призводити і призводить до утворення неробочих відділень на магнітних пластинах. Симптомом подібної несправності стає спонтанна пропажа даних з носія, втрата файлів на ньому, не читані файли які неможливо відкрити. Для ізолювання не читав сегментів можна використовувати спеціальне програмне забезпечення під назвою «Data Extractor». Цей комплекс допоможе в роботі при технологічному режимі і дозволить здійснювати читання з ігноруванням контрольно-циклічного коду.

Це дасть можливість обходити пошкоджені ділянки. Можливий випадок, коли биті сектора припали на область розташування таблиці розділів або виявилася порушена службова інформація файлової системи. У цьому випадку попередньо варто зняти копію даний з hdd на справний носій і вже потім проводити відновлення.

Накопичувач може не визначати в BIOS або некоректно визначатися, видаючи сторонні звуки і шуми. Як правило, це невеликі постукування при запуску голівки, що зчитує або мотора, що приводить в дію обертання пластин з даними. Іноді носій визначається, але при подальшій завантаженні видає помилку або викидає користувача на блакитний екран BSOD. У такому випадку варто відновити дані на службових зонах HDD або ПЗУ, після чого переходять до стандартного відновленню.

Таблиці розділів і робота з ними

Часто дані не читаються через збій в роботі таблиці розділів або збоїв в структурі файлових систем. У цих випадках фізично дані все ще записані на диску ноутбука, але читатися операційною системою не можуть. Може виникнути пропажа кількох розділів або можуть вимагати форматування. В цьому випадку користувачеві необхідно провести сканування через спеціальне програмне обладнання, яке сканує всі дані носія і на основі виявленої службової інформації складає «карту» розділів і пошкоджених секторів. На карті містяться відомості про кількість секторів, файлах на них, їх розміри і точне розташування. Це дозволяє точно відновити всю картину даних, що містяться на жорсткому носії даних з призначеного для користувача ноутбука і дізнатися, як оживити жорсткий диск ноутбука.

Ссылка на основную публикацию