Як легко підключити додатковий жорсткий диск без розтину корпусу

Ми з вами вже, а зараз я розповім вам, як підключити додатковий жорсткий диск, не відкриваючи корпус комп’ютера.

З тих пір, як з’явився перший комп’ютер, питання зберігання своїх файлів і даних виникає постійно. Яких тільки способів не придумали, але тема так і залишається злободенною. У великих підприємствах і банках цьому приділяється особлива увага. Всі бази даних і найважливіші файли копіюються, і зберігаються на спеціальних файлових серверах. Але і там немає стовідсоткової гарантії їх збереження. А що робити нам початківцям «юзерам»? Де краще зберігати файли? Втрата даних для деяких буває таким «ударом», що дивлячись на них можна подумати, що вони втратили когось із улюблених родичів. Сміх сміхом, але для мене втрата моїх дорогоцінних файлів на кшталт «кінця світу». Тому я не покладаюся на «авось», і постійно шукаю все нові і нові способи зберігання своїх «скарбів». Ось один з них.

Як підключити додатковий жорсткий диск для зберігання своїх файлів?

Спочатку я встановлювала в процесорний корпус додаткові жорсткі диски, і дублювала на них все найнеобхідніше. Але з часом мені вже і цього не вистачало, та й скільки можна нашпиговувати корпус жорсткими дисками? І диски не безрозмірні, і корпус комп’ютера. А температура всередині корпусу від такого «фаршу» ставати як в коптильні цеху.

Лізти кожен раз в корпус і міняти один жорсткий диск на інший – теж не дуже хороший вихід. Зберігати дані на зовнішніх жорстких дисках? Не поганий варіант. Але, по-перше, вони набагато дорожче внутрішніх, а по-друге, куди подіти жорсткі диски з вже записаною інформацією?

Потім я зберігала свої файли на Яндекс.Діск. Можете почитати про це в моїй статті «Де зберігати свої файли?».

Але і це не найкраще рішення. А якщо відключать Інтернет, як я доберуся до своїх файлів?

Рішення прийшло чисто випадково. Мені терміново треба було купити жорсткий диск для комп’ютера на роботі. Зазвичай я цю справу доручала завгоспа. Напишу на папірці, яка модель мені потрібна і сиджу чекаю.

Мене начальство не любить пускати в комп’ютерні магазини, тому що я завжди накуплю купу запчастин, інструментів і будь-яких пристроїв. Вони вважають, що все це зайве. А мене аж трусити починає, коли я бачу у вітрині яку-небудь технічну новинку.

Коротше в цей раз завгоспа не було, а жорсткий диск потрібен був терміново. Вирішила я прикупити ще і зовнішній жорсткий диск на два терабайта, але як на зло вони в магазині закінчилися. Тоді я взяла простий диск того ж обсягу, і стала вибирати для нього Box, щоб зробити його зовнішнім (про таких боксах я вже писала в статті «Старий ноутбук викинути, або з ним можна ще щось зробити?»).

Але на вітрині був один тільки Box і той на два HDD (жорсткі диски). І вигляд у нього був не дуже презентабельний. І тут мій погляд впав на щось незрозуміле і сріблясте. За роз’ємів я відразу зрозуміла, що це те, що мені потрібно.

Виявилося, що це пристрій для підключення для 2,5 “/ 3,5” SATA HDD, а інакше док-станція для зовнішнього підключення жорстких дисків SATA.

Довго не думаючи я купила два таких пристрої: для одного HDD, і для двох.

які переваги я отримала:

 1. Тепер мені не треба встановлювати жорсткий диск в комп’ютер;
 2. Пристрій працює з операційними системами і Windows 98SE / Me / 2000 / NT / XP / Vista / MAC OS 9.2 і вище;
 3. можна підключати жорсткий диск 2,5 “для ноутбука;
 4. Є можливість створювати backup (Збереження даних) в автоматичному режимі;
 5. У пристрої для двох дисків можливо копіювання файлів з одного диска на інший, без комп’ютера;
 6. В будь-яку хвилину зовнішній диск можна відключити спеціальної кнопочкою на корпусі пристрою;
 7. Чи не підвищується температура в корпусі процесорного блоку за рахунок роботи додаткових дисків;
 8. До пристрою можна підключати ще один жорсткий диск або флешку;
 9. А найголовніша перевага – це. Ця станція коштує набагато дешевше будь-якого боксу і зовнішнього жорсткого диска (я її купила зі знижкою – всього за 500 гривень);
 10. До пристрою додається диск з програмою для створення Backup.

недоліки:

 • Якщо жорсткий диск 3,5 “вузький, то доводиться збоку підкладати що-небудь (я підкладають папірець, складену в декілька шарів), щоб він не хитався при роботі. Але з огляду на всі перераховані вище переваги – це несуттєво.

Які переваги цього пристрою для домашнього комп’ютера?

А ось які:

 • Ви можете створити свою колекцію улюблених фільмів, музики або фотографій на окремому диску. Для кожної колекції свій диск. Для цього вам не доведеться кожного разу розкривати свій процесорний блок і встановлювати жорсткий диск. Ви просто виймаєте один диск зі станції, і вставляєте інший.
 • Ви не захаращувати свою операційну систему. Вам не треба буде її періодично чистити.
 • Якщо ваша система «полетить», то ви легко її повторно без втрати своїх файлів і нервування;
 • Зберігати HDD-диски ви можете в окремій коробці, на книжковій полиці або в тумбочці.

Я нікого не агітую купувати це обладнання. Мені воно сподобалося.

Ссылка на основную публикацию