Як користуватися VirusTotal.com – сервісом перевірки на віруси

У кожного користувача на комп’ютері встановлено антивірус. Але виникають ситуації, що необхідно перевірити файл або архів з незрозумілим розширенням. Виявляється, антивірус не завжди зможе розпізнати загрозу. Як вчинити в такій ситуації? Допоможе сервіс перевірки на віруси VirusTotal.com.

Що це таке

VirusTotal – безкоштовна служба, що аналізує підозрілі файли і посилання на наявність вірусів, троянів, шкідливого софту. Розглянемо, як з ним працювати.

Для чого потрібно

Розробники антивірусного софту орієнтуються за своїми класифікаціями шкідливого ПЗ. Тому під час перевірки один антивірус вважатиме файл небезпечним, а інший ні. VirusTotal використовує кілька десятків антивірусних систем, що допоможе зробити більш точні висновки щодо небезпеки файлу. Бази постійно оновлюються.

Один антивірус не зможе гарантовано знайти вірус, особливо якщо він тільки що запущений.

Як працює

Система проводить перевірку 70 антивірусними сканерами і службами. Аналізує URL-адреси, евристичні механізми, підписи, метадані. Звіт про результат сканування поширюються разом з суспільством VirusTotlal. Будь-який користувач може коментувати і голосувати, чи є файл шкідливим. Це допомагає іншим людям отримати інформацію чи є він потенційно небезпечним.

Virustotal com як користуватися

Переходимо за адресою https://www.virustotal.com/. Якщо контент не відображається російською мовою, перейдіть вниз, в розділі «Документація» виберіть мову. Реєструватимемося в системі. Потрібно щоб залишати коментарі. Для цього натискаємо спершу вгорі «Увійти». Кликнемо по посиланню «Увійдіть». Далі пропишіть: Ім’я, Прізвище, адреса електронної пошти, логін, придумайте пароль. Реєстрацію завершено. Прийде лист з активационной посиланням. Тепер аккаунт активований. Увійдіть в нього під своїм логіном і паролем.

Перевірка файлів

На головній сторінці відобразиться форма з вкладками: «Файл», «URL», «Знайти». Розглянемо роботу з ними. На першій вкладці завантажте підозрілі файли. Максимальний розмір – 128 мегабайт. Натискаємо кнопку «Завантажити». Аналіз почнеться автоматично. Після закінчення буде відображений результат.

Як перевірити посилання

Для цього в форму пропишіть адресу: сайту, сторінки, повідомлення електронної пошти. Натисніть «Enter». Посилання швидко перевіриться, система покаже результат перевірки.

Читайте також:

Як перевірити утилітою

Сервіс перевірки сайтів на віруси, для зручної роботи з ним, пропонує завантажити програму Total Uploader. Щоб завантажити її перейдіть за адресою: https://www.virustotal.com/static/bin/vtuploader2.2.exe. Після завантаження запустіть інсталяційний «exe» файл. Відкриється вікно де клікніть кнопку «I Agree». Ми залишаємо значення за замовчуванням. Натискаємо кнопку «Next». Далі «Install». Коли робота майстра завершиться натискаємо «Close».

Як працювати

Запускаємо утиліту від імені адміністратора. Для цього клікніть по ярлику програми правою кнопкою миші, далі вибираємо відповідний пункт меню. Відкриється вікно з додатком, де:

  1. Виберіть конкретний процес;
  2. Перевірите файл;
  3. Досліджуйте посилання.

Після вибору натискаємо «Upload process». Зважить хеш (використовується для перевірки цілісності файлу або передачі інформації по протоколам), який буде аналізувати. Відкриється сторінка з результатом. Щоб перевірити файл, клікніть по ньому в провіднику правою кнопкою. Далі «Send».

Для роботи на мобільних пристроях скачайте додаток для Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funnycat.virustotal&hl = en

Розширення для браузера

У підвалі сторінки, в розділі «Інструменти», знаходимо посилання «Розширення». Завантажте розширення відповідно до вашим браузером.

Розглянемо, як працює в Chrome

Після кліка по посиланню потрапляємо на сторінку скачування програми VTchromizer. Натискаємо «Встановити». Після установки клікнувши по значку, що з’явився в браузері, відкриється вікно де перевірте сайт на віруси. Для цього натисніть «Scan». Натиснувши посилання, розташованих нижче, відбудеться перехід на головну сторінку сервісу.

Як оцінити результат перевірки

Якщо антивірусні сканери показали, що файл не заражений, це значно збільшує ймовірність того що він б
езпечний. Як вчинити, якщо одні антивіруси сказали, що файл чистий, а інші – заражений? Переходимо в розділ «Докладні відомості». Можливо його вже перевіряли, але під іншими іменами. Тоді можна припустити, що він містить шкідливий код. Подивіться інформацію в розділі «History». Допоможе визначитися вкладка «Спільнота». Можливо в ній інші люди залишили свої відгуки про нього. За сукупністю факторів ви зробите висновок містить він загрозу чи ні.

висновок

Онлайн сервіс перевірки на віруси virustotal.com аналізує файли і URL посилання на предмет наявності шкідливого коду. Сервіс надасть додаткову інформацію про небезпечних даних, здатних нашкодити ПК. Рекомендую використовувати цей сервіс, як додаток до встановленого основного антивірусу.

Ссылка на основную публикацию