Як користуватися CrystalDiskMark

інтерфейс

Програма гранично проста. Запускаючи її, відразу ж бачимо екран з пропонованими тестами:

CrystalDiskMark тестує накопичувач наступним чином: на диск певним (в залежності від вибору) способом записується файл вибраного вами розміру. Розберемо, ніж ці способи друг від друга відрізняються.

Sequential тест

Sequential – в перекладі «послідовний», тобто, послідовні запис і читання файлу. Саме показники, отримані в ході цього тесту і вказуються виробниками на власних сайтах в описі до жорстких і SSD дисків, так як найчастіше серед інших перевірок результати саме цієї стають кращими. Але насправді «Sequential» тест не відображає реального стану справ, так як при такій перевірці використовується всього один файл.

4K тест

CrystalDiskMark «4k» тест використовує файли розміром 4 кбайт. У порівнянні з послідовним, даний тест більш вимогливий як до процесора, так і до накопичувача. І найважливіша відмінність від попереднього типу перевірки в тому, що тут запис / читання вже випадкові.

В силу пристрою HDD і SSD дисків, останні при 4k перевірці матимуть показники вищі. Це нормально.

4K Q32 T1 тест

Даний тест схожий на попередній, так як для перевірки також використовує 4 кбайтовие файли. Але при цьому він ще більш вимогливий. Сенс тесту полягає в тому, що він одночасно запускає 32 процесу, в ході яких записується або читається максимально можливу кількість інформації, і все це протягом певного часу.

Sequential Q32T1 тест

Ця перевірка мало чим відрізняється як по процесу, так і за кінцевими показниками від звичайного Sequential тесту і не зовсім ясно, для чого вона взагалі потрібна.

Напевно виникає питання: яка перевірка найбільш об’єктивно відображає можливості накопичувача? У повсякденній роботі найбільш часто використовуються саме випадкові блоки інформації, тобто, використовувані для перевірки «4К» тестами. Тому дані «Sequential» test, що надаються в якості основних результатів, не відображають реальної продуктивності. Невелика хитрість маркетологів: чи не так, але й не брехня.

інші налаштування

Після того, як стало зрозуміло, що між собою відрізняються типи перевірок, перейдемо до інших елементів.

У випадаючому списку, який на скріншоті позначений як цикли, вказується кількість повторів запису / читання числа. Цілком оптимальними значеннями є 3, 4, 5. Саме вони не перевантажують жорсткий диск або ССД, а й видають досить об’єктивну оцінку:

Обсяг файлу задається в другому випадаючому списку. Чим менше об’єм, тим швидше і, отже, більш поверхнево проводиться перевірка. Оптимальним значенням для звичайного жорсткого диска буде 1 ГБ, а для SSD, в силу обмеженості циклів запису, краще виставляти значення не більше 500 МБ:

У третьому полі вибирається перевіряється накопичувач. Їм, до речі, може бути і флешка:

Додаткові функції

Звичайний користувач може бути цілком задоволений і результатами перевірки, яка працює по стандартних налаштувань. Але в програмі передбачена функція зміни деяких параметрів як самого тесту …

… так і параметрів виду програми:

Дані настройки змінюють колір, масштаб і, відповідно, розмір вікна. За стандартом – 100%.
Існує можливість запису в лог результатів перевірки КрісталДіскМарк:

На виході ви отримаєте текстовий документ, що зафіксував показники швидкодії вашого HDD або SSD накопичувача.

висновок

CrystalDiskMark є досить простий у використанні утилітою. Застосовувати її можна по-різному, наприклад, порівнюючи отримані вами в результаті тестів цифри з показниками інших користувачів або зовсім заводськими даними. Таким чином можна визначити, що пора провести, наприклад, дефрагментацію або інші дії по збільшенню швидкодії накопичувача, якщо ваші цифри істотно відрізняються від еталонних. Ну, а можна просто хвалитися, який швидкий SSD ви придбали.

Ссылка на основную публикацию