Як додати слайди для презентації в Power Point?

Вітаю, читач! Продовжуємо занурюватися в Power Point. В е ми розглянули наскрізний приклад створення простої презентації. Сьогодні ми докладніше зупинимося на деяких способах створення слайдів. Немає межі досконалості в творчості, потрібно лише знати деякі прийоми і вміло їх використовувати.

Отже, сьогодні у нас варіанти створення слайдів. Це перше, що ми робимо, коли замислюємося свою презентацію. Багато новачків починаючи освоювати Power Point впевнені, що це таке складне завдання, що навіть і не знаєш, з якого боку до неї підійти. Але, головне почати.

Ви побачите, що процес то і не складний і програма сама по собі інтуїтивно зрозуміла. Іноді буває складніше знайти контент для презентації, ніж її оформити. Отже …

Як в презентації додати слайд між слайдами?

Багато, редагуючи готові презентації запитують, чи можна додавати слайди не в самий кінець, а в потрібне місце, між. Так можна. Все дуже просто, слайд – це частина документа і можна його додати куди завгодно. Наприклад у нас є готова презентація. Ставимо курсор на потрібний слайд; правою кнопкою миші викликаємо контекстне меню і вибираємо «Створити слайд:

Створений слайд буде поміщений під обраним і буде мати такий же макет:

Так само можна створити слайд продублировав потрібний. Буде створена його копія:

Якщо потрібно створити слайд відрізняється від попереднього за структурою, тоді скористаємося розділом в верхньому меню «Створити слайд»:

Після чого ми можемо вибрати потрібний шаблон або порожній лист. Залежно від контенту підбираємо потрібний шаблон; можна вставити туди будь-який контент.

Робимо вертикальний слайд в презентації

А як бути з вертикальними слайдами? Ми звикли, що стандартом є альбомна орієнтація, але це не завжди нас влаштовує. Адже тоді зображення розтягуються або зменшуються, а це некрасиво.

Зробити один слайд вертикальним серед альбомних в одному документі Power Point можна. При спробі змінити орієнтацію все слайди стають вертикальними. Для того, щоб змінити орієнтацію, потрібно в верхньому меню відкрити вкладку «Дизайн» потім знайти піктограму «Розмір слайда»:

Вибравши в меню «Налаштувати розмір слайдів» ми тепер можемо налаштувати вертикальну орієнтацію і розміри:

При цьому всі слайди документа стануть вертикальними. Нас це категорично не влаштовує, вся наша презентація поламається. Що можна зробити? Про це читаємо в наступному розділі.

Як додати слайд іншого розміру в презентацію Power Point

Що таке презентація? Документ, який ми будемо демонструвати аудиторії, наприклад на проекторі. Для глядача важливий безперервний показ і контент. А як це зроблено технічно він навіть і не помітить. Розмір слайда як і його орієнтацію не можна змінити тільки для одного слайда, зміни будуть застосовані і до решти. Тому ми створимо нову презентацію з вертикальною орієнтацією і потрібних розмірів.

Все що нам потім потрібно зробити – це створити зв’язки між нашими презентаціями за допомогою посилань. Отже, створюємо нову презентацію. Переходимо у вкладку «Дизайн» потім знаходимо піктограму «Розмір слайда». Налаштовуємо розміри слайда як в попередньому прикладі. Натискаємо «Розгорнути», коли визначитеся з підбором розміру:

Тепер нам потрібно зв’язати дві презентації між собою. Для цього ми скористаємося посиланнями або гіперпосиланнями. У момент показу на певній сторінці буде посилання, по якій буде перехід на вертикальний слайд нової презентації. Далі показ вже буде продовжений з неї. Зробимо ще одне посилання на потрібний слайд з першої презентації. Таким способом буде продемонстровано дві презентації, але аудиторія цього навіть не помітить. У мене вже створено дві презентації на навчальну тематику.

  Я об’єднав їх в потрібних місцях гіперпосиланнями і в разі потреби можу об’єднувати показ, а можу і показати одну презентацію. Щоб було зрозуміло, про що мова – дивимося відео:

Можливо перед показом, потрібно буде змінити налаштування безпеки в Power Point. Для того, щоб програма (в процесі показу) не видавала попередження при переході по посиланню – потрібно відключити одну настройку. Називається вона “Включити безпечний перегляд файлів в потенційно небезпечних розташуваннях (Файл – Параметри-Центр управління безпекою -Захищене перегляд). І перезапустити програму.

Як зробити слайд в русі для Power Point

В одній зі статей уже коротко було показано, що таке анімація і переходи. Ми змінювали поведінку слайда як такого. Наше завдання зробити анімацію так, щоб контент слайда рухався. Кожен елемент на слайді – заголовки, текст, фото можна змусити вести себе певним чином. Чимось це буде нагадувати мультфільм. Подачу матеріалу можна зробити більш цікавою і наочної.

У Power Point 2013 вся анімація знаходиться у вкладці «Анімація» в якій потрібно спочатку включити «Область анімації»:

Я для прикладу створив новий слайд, на який помістив фон, і всього два об’єкти, щоб не ускладнювати. Програма надає налаштувати рух обе’ктов як по шаблонах, так і вручну. Ви самі можете накреслити будь-які траєкторії руху цих об’єктів. Анімаційні ефекти так само налаштовуються при відкритті слайда, в процесі перегляду, а так само перед закриттям. Вибирайте як завгодно.

Ще можна робити настройки так, що будь-який об’єкт презентації (заголовки, фото, фігури) можна рухати в порядку черговості відносно один одного або одночасно. Сподіваюся, У мене вийшло досить просто і красиво. Дивимося відео:

Як зробити слайди з фігурами?

Продовжуючи тему фігур, наостанок розповім, що для наочності можна помістити на слайд якусь потрібну нам фігуру, наприклад цитату. Потрібно відкрити меню «Вставка», потім «Постаті»:

У виносках вибираємо потрібну і використовуємо. Так само в програмі можна використовувати блок схеми для подачі відповідного матеріалу:

Зверніть увагу, що для зручності останні або часто використовувані Вами фігури з’являються в верху списку, щоб було зручніше. Можна вибирати будь-які відповідні фігури, їх багато, в самому низу є навіть керуючі кнопки. Пробуйте, все у вас вийде. А на сьогодні все, поки що.

Ссылка на основную публикацию