Як додати оперативної пам’яті в ноутбук?

Необхідність збільшення обсягу ОЗУ на ноутбуці рано чи пізно настає у багатьох користувачів. Згодом ноутбуки застарівають, з’являються програми та ігри, що вимагають для своєї роботи більший обсяг оперативної пам’яті.

Для того, щоб зрозуміти як додати оперативної пам’яті в ноутбук спочатку потрібно відповісти на питання чи можна це зробити. Адже є моделі ноутбуків, в яких ОЗУ розпаяна прямо на платі і слоти для оперативної пам’яті просто відсутні.

Чи можна додати оперативної пам’яті в ноутбук?

Щоб розібратися в цьому питанні спершу потрібно точно визначити модель ноутбука. Після цього потрібно пошукати в інтернеті інформацію по збільшенню ОЗУ на конкретній моделі. Не виключено що це просто неможливо.

Можливі складності при збільшенні оперативної пам’яті в ноутбуці:

  • Відсутність слотів для пам’яті;
  • Відсутність вільних слотів для пам’яті;
  • Складність в розбиранні ноутбука.

Відсутність слотів для пам’яті

Дана проблема актуальна для деяких дешевих ноутбуків, починаючи з 2016 року випуску. У гонитві за здешевленням виробники розпаювали конкретний обсяг ОЗУ (зазвичай 2 або 4 ГБ) прямо на материнській платі, прибираючи при цьому роз’єми з плати фізично, так само як і можливість збільшити її обсяг в перспективі.

Оперативка прямо на мат. платі ноутбука без можливості збільшення

Відсутність вільних слотів для пам’яті

Дана проблема є дуже поширеною. Може вийти так. що все з наявних роз’ємів ОЗУ вже зайняті і для збільшення пам’яті вам доведеться витягувати наявний модуль пам’яті і міняти його на модуль більшого розміру. Для кого – то можливо це не проблема, але з точки зору фінансової доцільності вигляди не надто привабливо.

Відсутність вільних слотів для оперативної пам’яті

Складність в розбиранні ноутбука

Наступна проблема також має актуальність на деяких ноутбуках починаючи з 2015 року випуску. Щоб ускладнити процес модернізації ноутбука і збільшити тим самим кількість клієнтів в офіційних сервісних центрах все більше сучасних моделей ноутбуків робляться важко розбірними.

Тобто для того, щоб банально дістатися до оперативної пам’яті або жорсткого диска потрібно розібрати якщо не весь ноутбук, то половину точно!

Що ще потрібно врахувати?

Якщо всі вищеописані проблеми вас не торкнулися (В вашому ноутбуці є вільні слоти для пам’яті і розбирається він не складно, або ви здатні самостійно виконати розбирання та складання ноутбука), то тоді потрібно дізнатися яка пам’ять вже встановлена ​​і підтримується, щоб виключити несумісність з материнською платою .

Далі розбираємо ноутбук і вставляємо пам’ять в роз’єми, дотримуючись розташування ключа. (Отвори на контактах).

Ссылка на основную публикацию