Як додати додатки в автозавантаження в Windows 10?

Користувачі персональних комп’ютерів іноді цікавляться, як додати в автозавантаження в Windows 10. Чим більше додатків ви встановлюєте на свій ПК, тим більше часу буде потрібно для запуску операційної системи. Це пов’язано з тим, що багато програм завантажуються при запуску і уповільнюють процес завантаження.

Чим довший список автозавантаження, тим довше запускається ваша система після перезавантаження або виключення.

Необхідно розглянути деякі основні способи управління завантажувальними додатками в Windows 10, щоб ОС стала швидше запускатися. Інформація, викладена нижче, також може бути застосована відносно Windows 8 і 8.1.

Як управляти автозапуском?

Якщо вас цікавить, як додати програму в автозавантаження Windows 10, потрібно в першу чергу переглянути повний список і відключити ті додатки, які не потрібні. Це можна зробити за допомогою диспетчера задач в Windows 10. Все, що потрібно зробити, це відкрити диспетчер і перейти на вкладку «Автозавантаження». В якості альтернативи можна запустити цю функцію за рахунок введення команди taskmgr / 0 / startup. Для цього слід використовувати поєднання клавіш Windows + R, щоб ввести вищевказану команду в полі «Виконати». Даний спосіб також підійде для ОС Windows 8, але не спрацює на Windows 7.

На вкладці «Автозавантаження» ви знайдете список додатків, які активуються при запуску системи. Windows 10 як новітня програмне середовище враховує цей автозагрузочний список, коли розподіляє пріоритети в процесі включення комп’ютера. За допомогою вкладки «Автозавантаження» в диспетчері завдань внесіть необхідні зміни, щоб скасувати автоматичний запуск додатків. Для цього достатньо натиснути правою кнопкою миші на потрібному додатку і вибрати “Відключити” з контекстного меню.

Щоб здійснити додавання програми в автозавантаження, слід натиснути на неї правою кнопкою і вибрати команду «Включити».

Це все, що потрібно знати для включення програм в автозапуск. Тепер необхідно розібратися, як помістити новий додаток для завантаження при запуску.

Як додати нові програми для автозапуску?

Елементи запуску для поточного користувача на Віндовс десятці зазвичай зберігаються в 2 місцях:

  1. реєстрі;
  2. спеціальній папці «Автозавантаження».

Використання папки – це більш простий спосіб поставити додатки. Щоб додати або видалити програму в каталозі, необхідно використовувати поєднання клавіш Вин + R і ввести в поле команду shell: Startup. Це спеціальна команда, яка повинна відкрити папку Startup.

Вставляємо ярлик до папки, щоб софт завантажувався при запуску Windows. Для видалення програми з папки «Автозавантаження» досить буде прибрати з неї ярлик. Щоб додати або видалити завантажувальні програми для поточного користувача через реєстр, необхідно відкрити відповідний редактор.

Там ви знайдете елементи, що вносять зміни в процес запуску для поточного користувача.

Щоб прибрати зайвий елемент потрібно натиснути на нього правою кнопкою миші і вибрати «Видалити» з контекстного меню. Щоб додати новий елемент автозавантаження слід створити інший рядок з будь-яким бажаним ім’ям і прописати в ній повний шлях до програми, яку ви хочете завантажити під час запуску.

Якщо ви хочете, щоб певна програма запускалася для всіх користувачів, то процес настройки не буде сильно відрізнятися. Але потрібно мати на увазі, що для кожного користувача створюється індивідуальна папка автозапуску і унікальний запис реєстру. Щоб додати або видалити елементи запуску для всіх користувачів, потрібно відкрити рядок «Виконати» і ввести команду shell: Common Startup. У результаті повинна відкритися папка Startup. Тут ви можете додавати або видаляти ярлики для будь-якої програми. Програми з цієї папки будуть автоматично запускатися для всіх користувачів комп’ютера.

Налаштувати запуск для всіх користувачів можна і через реєстр, де потрібно створити або видалити рядкові значення. Ім’я рядка може бути будь-яким, але вона повинна вказувати на виконуючий файл, який має розширення EXE, який ви хочете запускати при завантаженні комп’ютера. Для розширеного управління завантажувальними додатками можна використовувати інструмент під назвою SysInternals Autoruns. Це програма від незалежних розробників, яка пропонує безліч корисних функцій для просунутих користувачів.

Завантажити її можна на офіційній сторінці програми.

Ссылка на основную публикацию