Як дізнатися версію BIOS

BIOS – набір мікропрограм, який забезпечує взаємодію користувача з пристроєм і присутній на всіх стаціонарних ПК і ноутбуках. Версія і розробник інтерфейсу BIOS може відрізнятися на різних комп’ютерах. Важливо вміти визначати версію БІОС, встановлену за замовчуванням на комп’ютері, так як в залежності від неї будуть відрізнятися інструкції по оновленню і виправленню різних помилок.

Як визначити версію BIOS

Існують кілька методів, які можна використовувати, щоб дізнатися версію і виробника БІОС:

 • Через BIOS;
 • За допомогою вбудованих інструментів Віндовс;
 • Використовуючи стороннє ПО.

Якщо ви вирішите завантажити будь-яка програма, щоб визначити версію БІОС, заздалегідь прочитайте відгуки про цю програму, щоб бути переконатися в достовірності отриманої інформації.

Спосіб 1: Скористатися утилітою AIDA64

Додаток відображає детальну інформацію про характеристики ПК і його програмної складової. Програма має безкоштовний тестовий період в 30 днів, протягом якого користувач може ознайомитися з можливостями софта. Утиліта має досить простим інтерфейсом, який практично повністю переведений на російську мову. Щоб визначити версію BIOS, виконайте такі кроки:

 1. Відкрийте програму, і відкрийте блок «Системна плата». Зробити це можна як за допомогою спеціальної іконки, так і через основне меню програми.
 2. В відобразиться списку виберіть розділ «BIOS».
 3. У робочому полі утиліти напроти пункту «Версія BIOS» знаходиться необхідна вам інформація. Під заголовком «Виробник BIOS» розташовані посилання, перейшовши за якими можна потрапити на офіційний сайт розробника і ознайомитися з актуальними даними про продукт.

Спосіб 2: Використовувати програму CPU-Z

Це одне з найпопулярніших додатків для аналізу «заліза», системи та програмного забезпечення. Утиліта надає такі ж можливості, як і попередній софт, але при цьому є повністю безкоштовною. Інструкція по роботі з програмою виглядає таким чином:

 1. Відкрийте програму, і в верхньому головному меню виберіть пункт «Mainboard».
 2. Під заголовком «BIOS» знаходиться інформація про версії та розробника.

На жаль, ПО не передбачає можливості переходу на офіційний сайт виробника, тому шукати потрібний ресурс в інтернеті доведеться самостійно.

Спосіб 3: За допомогою програми Speccy

Speccy – зручна програма від перевіреного розробника. Практично кожен користувач ПК хоча б раз використовував продукт цієї компанії – CCleaner. До переваг програми можна віднести простий інтерфейс, російськомовний переклад і широкий набір функцій. Щоб дізнатися версію БІОС, виконайте такі дії:

 1. Активуйте утиліту і зайдіть в блок «Системна плата». Здійснити перехід можна через головне вікно програми або за допомогою бічного меню.
 2. В основному полі утиліти знайдіть заголовок «BIOS» і клікніть на нього.
 3. Перед вами з’явиться інформація про марку, версії і датою БІОС.

Спосіб 4: Скористатися стандартними інструментами Віндовс

Щоб дізнатися версію BIOS, не обов’язково завантажувати стороннє ПО з інтернету. У Windows передбачений спеціальний інструмент, за допомогою якого можна отримати всю необхідну інформацію. Цей спосіб трохи складніше, ніж попередні, але його можна використовувати без наявності підключення до інтернету.

 1. Використовуйте клавіші Win + R, щоб відкрити вікно «Виконати».
 2. У порожній рядку впишіть команду «msinfo32».
 3. Перед вами з’явиться інструмент «Відомості про систему». Зазвичай він запускається за замовчуванням, але якщо цього не сталося, відкрити потрібний розділ можна буде за допомогою бічного меню.
 4. У переліку інформації знайдіть напис «Версія BIOS». Навпаки неї будуть вказані всі необхідні дані.

Спосіб 5: Системний реєстр Windows

Цей спосіб дуже витратний за часом, але рятує в ситуаціях, коли з якоїсь причини у вікні «Відомості про систему» ​​не відображається потрібна інформація. Використовуючи цей метод, слід бути особливо уважними, так як необдумане втручання в реєстр може пошкодити наявні на комп’ютері файли.

 1. Викличте вікно «Виконати», як це було описано в попередньому способі.
 2. Вкажіть команду «regedit», щоб відкрити системний реєстр.
 3. Знайдіть каталог «HKEY_LOCAL_MACHINE» після чого перейдіть в папку «HARDWARE».
 4. Тепер відкрийте розділ «DESCRIPTION» і виберіть пункт «System».
 5. Останній каталог, в який потрібно перейти – «BIOS». У ньому знаходяться файли «Vendor» і «
  Version». Саме навпаки них з потрібними вам інформація про виробника та версії БІОС.

Зверніть увагу, відкривати файли немає необхідності. Всі дані знаходяться в колонці «Значення».

Спосіб 6: Через БІОС

За допомогою цього методу можна отримати найбільш достовірну інформацію, але початківцям користувачам буває складно орієнтуватися в середовищі BIOS. В інтерфейсі зазвичай відсутня можливість управління мишею, а також немає російської мови.

 1. Перезавантажте ПК і, після появи іконки операційної системи на екрані, натисніть «F2 / F12 / Delete». Клавіша може відрізнятися в залежності від того, який комп’ютер використовує користувач.
 2. На основній сторінці інтерфейсу повинні перебувати пункти «version», «data» і «ID». Назви можуть бути і іншими, тому намагайтеся орієнтуватися за змістом. Виробник буде вказано відразу над цими написами.
 3. Іноді, щоб отримати доступ до інформації про систему, потрібно додатково переходити в розділ «System Information».

Спосіб 7: При включенні комп’ютера

Не можна не описати і найбільш простий спосіб дізнатися версію БІОС. При включенні деяких комп’ютерів на екрані відображається така ж інформація, яку ви бачили в попередньому способі. Зверніть увагу, дані показуються буквально на кілька секунд, тому важливо встигнути запам’ятати потрібні значення. Ви можете призупинити подальшу завантаження, клікнувши на кнопку «Pause Break». Повторне натискання відновить запуск комп’ютера.

Читайте також: Як оновити BIOS на ноутбуці ASUS Як прибрати пароль з BIOS Оновлення БІОС Gigabyte Як оновити біос материнської плати ноутбука і комп’ютера?

На деяких ПК, щоб отримати доступ до такої інформації, потрібно натиснути на «F9». Значення клавіші може відрізнятися на різних комп’ютерах.

Як бачите, існує безліч способів, які допомагають дізнатися версію БІОС. Зробити це можна як за допомогою стандартних інструментів системи, так і скориставшись спеціалізованим софтом. Сама процедура не являє собою нічого складного, але деякі методи вимагають особливої ​​акуратності, так як в процесі можна пошкодити наявну на ПК інформацію.

Ссылка на основную публикацию