Як дізнатися температуру процесора: описуємо два робочих способу

Сьогодні з розповім Вам про те, як дізнатися температуру процесора. Процесор – одна з найважливіших деталей комп’ютера. В якомусь сенсі, його серце. І якщо він починає надмірно перегріватися, то користувача чекають величезні проблеми з залізом. Від несподіваного зависання системи, до несподіваних перезавантажень і поломки комп’ютера. Та й просте зниження працездатності вже навіває на сумні думки.

Тому кожному поважаючому себе користувачу комп’ютера варто подбати про систему охолодження начинки свого заліза. У кожного елемента комп’ютерного оснащення є пікова температура, після досягнення якої пристрій буде повільно, але вірно приходити в непридатність.

Процесор відповідає за виконання всіх команд, операцій і завдань. Логічно припустити, що саме на нього припадає велика частина навантаження. Тому завжди потрібно відстежувати температуру процесора, щоб ваш комп’ютер не вийшов з ладу в найнесподіваніший момент.

Зробити це можна двома простими способами – або спосіб, доступним за замовчуванням на будь-якому комп’ютері, або за допомогою сторонніх програм, які зчитують показання системи.

Як дізнатися температуру процесора за допомогою BIOS

BIOS – це не просто базове меню, це система, яка була вбудована в ваш комп’ютер ще до установки Windows. Саме там міститься вся важлива інформація про ваш залозі. І там же є показники датчиків температур. Щоб потрапити в BIOS і відшукати інформацію по вашому процесору, потрібно зробити кілька дій:

  1. Для початку виконайте повне перезавантаження пристрою.
  2. Коли комп’ютер включається, в першу чергу він показує екран завантаження. Коли побачите його, потрібно натиснути одну з клавіш: F10, F2 або DEL. Кнопка залежить від операційної системи і її прошивки. Так само є ймовірність, що на екрані завантаження буде вказана клавіша, на яку потрібно натиснути.
  3. Потрапивши в біос, вам потрібно відшукати показники комп’ютера. Якщо у вас інтерфейс російською, то шукайте в меню щось, що підходить під наші цілі. Якщо англійською, то можливо це Hardware Monitor, Status або PC Health.

Тепер відшукайте серед показників статистики температуру CPU. Робоча і пікова температури різняться від моделі до моделе. Але все ж температурний показник не повинен перевищувати 75 градусів. Якщо ж вас цікавлять точні дані по вашому процесору, то вивчіть документи, видані вам при покупці ПК. Або відвідайте офіційний сайт виробника.

Використання сторонніх програм для обчислення температури процесора

Використовувати програми для виявлення температури значно простіше і зручніше. Адже вам не доведеться постійно перезавантажувати комп’ютер, щоб потрапити в BIOS. Для цих цілей існує величезна безліч програм.

HWMonitor

Універсальна і дуже зручна утиліта. Може працювати під управлінням будь-якої сучасної ОС Windows. Крім моніторингу температури процесора, вона так само стежить за іншими складовими системного блоку: відкритий, материнською платою та іншими. Що найцікавіше, вона показує швидкість обертання охолоджуючих вентиляторів.

Якщо вас зацікавила дана програма, то забийте в пошуковик назву і скачайте з будь-якого сайту. Вона постійно оновлюється і доопрацьовується, тому сумісна з усіма пристроями.

Core Temp

Як зрозуміло з назви, дана програма показує температуру процесора. Але крім головного завдання, вона зручна тим, що показує різні важливі характеристики процесора. Що може бути зручно, якщо вас цікавить лише свідчення процесора. Адже характеристики інших пристроїв програма не аналізує.

SpeedFan

Першорядне призначення цієї простенької програми – розповідь швидкості обертання кулерів. Але на спеціальній вкладці можна так само подивитися температуру всіх важливих пристроїв на вашому комп’ютері. Дуже корисна програма.

Зниження температури процесора

Ми розглянули способи відстеження температури процесора, тепер можна розібратися що робити, якщо показники температури зашкалюють. Зрозумівши, що з системою охолодження вашого пристрою щось не так, ви можете спробувати самим вирішити проблему. Але якщо ризикнете спробувати, то вивчіть інструкцію із збирання та розбирання пристроїв.

Що можна зробити самому:

  • Почистити нутрощі комп’ютера. Подивіться на вентилятори і на внутрішнє оздоблення вашого ПК. Якщо деталі сильно забруднені, вони не будуть працювати в повну потужність. Беремо пилосос і вирішуємо проблему радикально, але не ламаючи деталі.
  • Замінити термопасту на головному процесорі. Вона покращує теплообмін між процесором і кольором. Але якщо вона висихає, то процесору доведеться несолодко. Вам же потрібно намазати нову, використовуючи керівництва з інтернету.
  • Поміняти відмовив вентилятор. Так, і таке можливо. Якщо після всіх ваших страждань процесор продовжує нагріватися, то можливо справа саме в вентиляторі.
  • Встановіть додатковий кулер на спеціальну плату. Додаткове охолодження техніці не зашкодить.

А ось якщо ви скористалися цими способами і позитивних результатів не з’явилося, можете сміливо бігти зі своїм системник в ремонтну майстерню. Нехай знають люди розберуться що можна зробити.

Цілком можливо, що процесор просто вийшов з ладу. І тому він починає перегріватися. Щоб уникнути подібних проблем, радиться постійно спостерігати за станом свого комп’ютера. Це допоможе вчасно діагностувати поломку і зайнятися її ремонтом.

От і все! Сподіваюся я зрозуміло пояснив і розповів про те, як дізнатися температуру процесора.

Ссылка на основную публикацию