Як дізнатися скільки ядер на комп’ютері

Всі ми хочемо, щоб наші улюблені ігри і програми йшли швидко і без гальм. Велике значення в швидкодії грає центральний процесор нашого ПК. Якщо у вас постало питання, як дізнатися скільки ядер на своєму комп’ютері, тоді уважно вивчіть нашу статтю, ми детально і ясно все вам розповімо.

Насправді, існує велика кількість різноманітних програм, які розкажуть вам про кількість ядер і про інші особливості вашого ПК, але часом ці утиліти дуже незрозумілі у використанні, тому зупинимося на варіантах пошуку інформації в самому Windows.

Навіщо нам це?

Існує кілька причин, чому користувачі хочуть дізнатися більше про своє процесорі, основні з них:

  • чи не обдурили нас продавці комп’ютерного магазину, розповідаючи про «крутості» процесора;
  • визначення можливостей свого комп’ютера для того, щоб зрозуміти, чи потягне він сучасну гру чи ні;
  • дізнатися точну кількість включених ядер, адже часом виробники свідомо зменшують можливості процесора;
  • щоб визначитися, чи варто робити апгрейд в майбутньому чи ні.

Варіант 1

Є простий спосіб дізнатися, скільки ядер працює, для цього переходимо в пункт Пуск внизу екрану, тиснемо правою кнопкою на пункт «комп’ютер», перед нами з’явиться меню, в якому нам потрібно перейти в пункт «управління».

Потім нам потрібно клікнути на пункт Диспетчер пристроїв і знайти в списку пристроїв вкладку «процесори», там буде необхідна інформація про ваш CPU.

Варіант 2

Є й інший нескладний варіант дізнатися про задіяних ядрах. Для цього тиснемо на комбінацію клавіш Ctrl-Alt-Del (одночасно).

Перед нами виникне вікно, де ми клацають «Запустити диспетчер задач», далі нам здасться віконце, де ми переходимо у вкладку «Швидкодія», тут ми побачимо не тільки кількість ядер (кількість віконець = кількість ядер), а й завантаженість пам’яті і CPU. Дуже зручно і просто.

варіант 3

Продовжуємо розбиратися в нашому процесорі. Щоб дізнатися, скільки CPU використовує «ядерець» є ще один спосіб.

Заходимо в Пуск, потім переходимо до «всі програми», далі йдемо в пункт «стандартні», потім в «службові», і нарешті переходимо до пункту «відомості про систему».

Перед нами з’явиться вікно, де будуть показані характеристики не тільки процесора, але і всього комп’ютера. Вам потрібно звернути увагу на рядок «процесор», а саме на кількість логічних процесорів.

Тепер ви можете самостійно дізнатися характеристики свого CPU, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Ссылка на основную публикацию