Як дізнатися швидкість інтернету

Вітаю вас, дорогі читачі! Сьогодні ми поговоримо про те, як дізнатися швидкість інтернету.

Мати гарну швидкість інтернету значить комфортно працювати за комп’ютером. Адже яким би чудовим і швидким не був ваш комп’ютер, ви все одно будете роздратовані роботою з ним, якщо швидкість інтернету недостатньо висока. Погодьтеся, що чекати по 20-30 секунд, поки завантажиться сайт – це не діло.

Тому якщо ви не задоволені швидкістю завантаження сторінок, то першим ділом вам слід дізнатися швидкість інтернету. А якщо вона виявиться нижче, ніж та, про яку заявляє ваш інтернет-провайдер, то доведеться застосовувати заходи. Спочатку треба виявити причини, за якими швидкість інтернету могла впасти. А якщо проблем зі свого боку ви не знайдете, то можна буде писати в технічну підтримку вашого інтернет-провайдера.

Але для початку, як я вже сказав раніше, нам треба просто дізнатися швидкість інтернет-з’єднання.

Як виміряти швидкість інтернету

На сьогоднішній день розвелося безліч різних онлайн-сервісів, що надають свої послуги по вимірюванню швидкості інтернету. Всі вони, в більшості собою, безкоштовні. Але особисто я вважаю за краще користуватися SpeedTest. На мою думку, цей сервіс найбільш точно визначає швидкість інтернету. Та й оформлення у нього досить приємне.

Цей сервіс знаходиться за адресою SpeedTest.net. Відкриється досить симпатична і приємна сторінка. Нам не треба дивитися на рекламу, єдине, що на цікавить – це вікно:

А в усьому цьому нас цікавить одна єдина кнопочка – «BEGIN TEST», клацаємо по ній. А далі просто чекаємо, поки сервіс виміряє ваш пінг і швидкість інтернет-з’єднання.

Причому якщо спочатку він просто видасть вам ваші результати, то цього може бути недостатньо. Щоб дізнатися свою швидкість в порівнянні з іншими, треба клацнути по кнопці «SHARE THIS RESULT»:

Далі вибираємо вкладку «IMAGE» і тиснемо на кнопку «COPY»:

Відкриваємо нову вкладку в вашому браузері, ставимо курсор на адресу сторінки і тиснемо CTRL + V.

В результаті відкриється сторінка з картинкою, яка буде містити не тільки дані пинга і інтернет-з’єднання. Також ви зможете побачити оцінку вашої швидкості інтернету і наскільки ваш інтернет швидше за інших:

У пункті «GRADE» коштує оцінка «A», що є п’ятіркою в перекладу на російську систему. Відповідно «B» – це четвірка, «C» – трійка, «В» – двійка, а «F» – кол.

Також правіше ми можемо знайти напис «FASTER THAN 89% OF UA», що в перекладі на російську означає «швидше на 89% ніж інші».

Але це був приклад гарного, навіть відмінного інтернет-з’єднання. А ось приклад слабенького і неякісного з’єднання:

Як бачите, оцінка – одиниця з плюсом, причому це інтернет-з’єднання повільніше, ніж 82% інших.

Ось в цій ситуації треба вживати заходів і з’ясовувати, в чому справа.

Чому низька швидкість інтернету

Тут ми розглянемо основні причини зниження швидкість інтернет-з’єднання.

  • Проблеми у інтернет-провайдера. Якщо раніше у вас інтернет працював чудово, а в якийсь день несподівано став гальмувати, то цілком можливо, що проблема зовсім не в вас і не в вашому комп’ютері, а в самому інтернет-провайдера. У них іноді бувають технічні проблеми, з якими доводиться миритися. Щоб з’ясувати, в цьому річ, можна зателефонувати в їх службу технічної підтримки і задати пару питань.
  • Дешевий роутер. У мене була така проблема. Я купив чудовий тариф, але інтернет працював просто огидно, виключаючи мало не кожні 5 хвилин. І проблема була в тому, що я вирішив заощадити на WiFi-роутера. На щастя, я швидко зрозумів і поміняв його. Тепер у мене все працює як по маслу.
  • Віруси. Ця проблема знайома всіх і поширюється на всі сфери. Віруси гальмують не тільки роботу комп’ютера, але і швидкість інтернет-з’єднання. Вихід, як завжди, один – завантажити якісний антивірус і видалити всю заразу з комп’ютера.
  • Фонові завантаження. Перевірте, чи не працює на вашому комп’ютері нишком торент або що-небудь подібне. Вони з’їдають дуже велику частину від швидкості, тому краще користуватися ними вночі.
  • Сусіди, родичі та друзі. Якщо у вас WiFi, то цілком можливо що хтось качає фільми або ігри в той час, поки ви працюєте з інтернетом. Через це швидкість буде знижена у всіх, хто користується однією і тією ж мережею WiFi. Просто переконайтеся, що ніхто нічого не викачує, або дочекайтеся, поки вони все це справа докачаєте.

Сподіваюся, ця стаття була вам корисна. Щоб не пропустити наступні уроки, і отримуйте нові статті прямо на пошту! Не забудьте розповісти про статтю своїм друзям в соціальних мережах за допомогою кнопочок, розташованих нижче. До зустрічі!

Ссылка на основную публикацию