Як дізнатися швидкість інтернет з’єднання – огляд кращих сервісів

Багато сучасних інтернет-провайдери заявляють, що забезпечують максимальну швидкість передачі даних. Наскільки правдиво це твердження? На швидкість передачі даних впливають різні фактори: день тижня, час, завантаженість каналу зв’язку, стан ліній зв’язку, технічний стан використовуваних серверів, навіть погода. Клієнти, які купують певний пакет послуг, бажають бути впевнені, що за свої гроші будуть забезпечені інтернетом із заявленою швидкістю. У даній статті ми повідомимо вам, як з’ясувати швидкість з’єднання, а також які сервіси найкраще використовувати для цієї мети.

Яким чином можна перевірити швидкість інтернету?

Для перевірки швидкості інтернету ми будемо використовувати наявні в мережі спеціальні сервіси. Даний спосіб є найбільш точним, доступним і зручним. Вимірювання швидкості при цьому здійснюється від комп’ютера до того сервера, на якому сервіс працює. Показники у всіх випадках будуть відрізнятися один від друга.Ізмерять ми будемо вхідну швидкість, а також ісходящуя (швидкість, з якою ми віддаємо інформацію, наприклад, через торрент). Показники ці зазвичай один від одного відрізняються, вихідна швидкість, як правило, менше входить. Кращим буде вважатися сервіс, який показав найбільшу вхідну швидкість.Перед початком тестування потрібно виконати наступні дії:

  • Закрити всі додатки, за винятком браузрера (особливо, ті програми, які можуть що-небудь завантажувати).
  • Дочекатися закінчення закачувань або призупинити їх в браузері.
  • Простежити, щоб під час перевірки не оновлювалася операційна система або інші додатки.
  • Щоб брандмауер Windows не впливав на результати, його також бажано відключити.

Сервіси, за допомогою яких можна перевірити швидкість

У мережі є кілька сервісів, за допомогою яких можна перевірити швидкість передачі даних:,,, та ін. Ви можете протестувати кілька з них і вибрати найбільш підходящий. Нижче ми розглянемо найпопулярніші з цих сервісів.

Інтернетометр від Яндекса

Щоб протестувати швидкість свого з’єднання за допомогою даного онлайн-сервісу, ви повинні. Зробивши це, ви побачите велику кнопку жовтого кольору «змінити». Тут же ви зможете побачити свій IP-адресу. Щоб Яндекс почав тестування, ви повинні натиснути на кнопку і трохи почекати. Тривалість тестування визначається самою швидкістю. Якщо швидкість занадто низька, або є перебої зв’язку, тест може зависнути або завершитися помилкою.Яндекс, тестуючи швидкість, викачує і закачує кілька разів тестовий файл, після чого обчислює середнє значення. Сильні провали він при цьому відсікає, завдяки чому забезпечується максимально точне визначення швидкості з’єднання. Однак, незважаючи на це, після проведення повторних перевірок ми отримували різні результати, похибка яких становила 10-20 відсотків. В принципі, це нормально, оскільки швидкість є показником непостійним, вона весь час скаче. Яндекс стверджує, що цей тест точно визначає швидкість, однак на результат впливає багато факторів.

сервіс 2ip.ru

вельми популярний. З його допомогою можна не тільки визначити швидкість свого інтернет-з’єднання, але ще і дізнатися IP-адресу комп’ютера. Цей сервіс видасть повну інформацію по вашому IP-адресою, перевірить на віруси будь-який ваш файл, а також повідомить вам масу цікавих відомостей про будь-якому сайті в інтернеті (движок сайту, IP, відстань до сайту, наявність на ньому вірусів, його доступність і т. д.). Для перевірки швидкості натисніть на вкладці «Тести» на напис «Швидкість інтернет з’єднання».Після цього вкажіть швидкість, заявлену вашим провайдером, щоб сервіс зміг порівняти її з реальною швидкістю, після чого натисніть велику кнопку «тестувати». Запустивши декілька повторних перевірок, ви повинні будете ввести нескладну капчу.Даний сервіс видав майже в 3 рази вищу вихідну швидкість з’єднання і трохи нижчу вхідну швидкість. Пропонується BB-код, щоб вставити містить результати тестування картинку на форум. Для вставки коду на сайт його потрібно буде самостійно підредагувати.Зміни швидкості після кожного повторного тесту були незначні – в межах десяти відсотків.

Speedtest.net

Це дуже зручний, серйозний сервіс, що дозволяє з максимальною точністю визначити швидкість свого інтернет-з’єднання. Хоча знаходиться цей сайт в Америці, для тесту використовується сервер, розташований поруч з користувачем, тому під
ходить даний сервер всім, незалежно від їх местоположенія.Ета «фішка» дозволяє отримувати найвищі результати, проте в ній є і свої негативні сторони. Отримані цифри користувач має можливість порівняти з заявленими провайдером даними, однак реальна швидкість інтернету надає нижчою якраз з тієї причини, що інші сервера розкидані по всій планеті. Тому доцільно використовувати для перевірки швидкості кілька сервісів одновременно.Работает все це на флеш-анімації, тому заробити може не у всіх. Щоб почати тестування, слід, після чого натиснути клавішу «почати перевірку».Після закінчення процесу тестування користувач може побачити посилання на картинку, яку він зможе самостійно вставляти на веб-сайт, а також BB-код, призначений для форумів.Як ви бачите, даний тест показав нарешті високу вхідну швидкість і нормальну вихідну, однак домогтися подібних результатів нам вдалося тільки з п’ятої спроби, оскільки результати істотно відрізняються. Але на подібних швидкостях, наближених до теоретичних, така ситуація є нормальной.На сервісі періодично проходять турніри SpeedWave, під час яких можна позмагатися з іншими учасниками або просто дізнатися, які взагалі бувають скорості.После реєстрації на порталі вам стане доступна історія всіх ваших перевірок, завдяки якій ви зможете порівняти різні показники. Ви зможете запускати періодично тест, а потім перевірити історію за рік в графічному поданні. Це вам наочно продемонструє, чи розвивається ваш провайдер в бік збільшення швидкості або його пора вже менять.Также можна відвідати іноземний сервіс, який тестує вже не швидкість, а якість зв’язку. Річ це теж необхідна. Вибирається найближчий до вас сервіс, після чого тестується рівень якості зв’язку від цього сервісу до вас. У нас вийшли наступні результати:«Grade B» – вважається, що це гарна якість зв’язку. Packet Loss (тобто, втрата пакетів), якщо дорівнює нулю, це дуже хороший показник.

MainSpy.ru

, натисніть кнопку «Запустити тест». Отримані значення він не усереднює. Картинку при бажанні ви зможете вставити на форум або сайт. Кожен повторний тест показував абсолютно непередбачувані результати, причому найбільше число реальних показників так і не досягло. Спробуйте, можливо, у вас результат буде краще, ми ж використовувати даний сервіс більше не будемо.

Speed.yoip.ru

Даним сервером тестується тільки вхідна швидкість. Тестувати високошвидкісний інтернет за допомогою даного сервісу не має сенсу, він може стати в нагоді тільки людям, які використовують не надто швидкий інтернет або модем. Тут є 5 пакетів, які використовуються запуск тестування. У результатах відображаються для порівняння середні результати для різних інтерфейсів, а також ваш результат для порівняння.

Підведемо підсумки

Максимально можливі показники, характерні для нашого інтернет-з’єднання, не зміг визначити жоден сервіс. Тому для тестування максимальної вхідної швидкості ви можете використовувати програму. Знайдіть для цього популярну роздачу, в якій є 20 або більше сідерів, скачайте її і поспостерігайте за скоростью.Осуществляя тестування, пам’ятайте, що причиною невисокій швидкості може стати і низька швидкодія вашого комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию