Як дізнатися продуктивність відеокарти

Привіт, шановні читачі сайту forzapc.ru! У даній статті ми обговоримо питання, актуальне для багатьох геймерів, а саме – як дізнатися продуктивність відеокарти, хочемо зауважити, що дана інформація теж стане в нагоді людям, які не грають в комп’ютерні ігри.

Продуктивність відеокарти важлива, в першу чергу, для ігрових додатків, якщо гра гальмує, значить потужності вашого апарату не вистачає (можуть бути й інші причини, наприклад, не встановлено DirectX, застаріла операційна система і т.д.). Щоб користувач міг протестувати свою відеокарту, і зрозуміти, чи може вона ще забезпечувати прийнятний рівень продуктивності, існують спеціальні програми – бенчмарки, вони створені для того, щоб максимально навантажити відеоадаптер і протестувати його складові – швидкість графічного процесора, пропускну здатність і т.д.

спеціальні програми

Ви можете запитати – чому не запустити якусь вимогливу гру, наприклад, Crysis 3, і не подивитися на плавність гри? Справа в тому, що багато ігор заточуються під певні марки відеокарт, наприклад, в одній грі потужна карта Radeon може гальмувати, в той час, як не сама «крута» карта Geforce, давати прийнятний рівень продуктивності. У зв’язку з цим, використання бенчмарков є найбільш об’єктивною можливістю подивитися на міць наших відеоадаптерів.

Зараз для користувачів є безліч різноманітних тестових програм, ми хочемо виділити безкоштовні продукти компанії Unigine, вони володіють всім необхідним набором функцій, щоб гарненько «поганяти» нашу відеокарту.

Йдемо на сайт – unigine.com, переходимо у вкладку «benchmarks», тут нам на вибір нададуть список бенчмарков, для прикладу візьмемо перший – «Valley»:

  • переходимо в нього, перед нами відкриється сторінка з описом, а внизу буде табличка з вибором платній і безкоштовній версії програми, нас, звичайно, цікавить безкоштовна, натискаємо «free download now»;
  • на що з’явилася сторінці тиснемо «mirrored by TechPowerUp»;
  • далі тиснемо «download» і вибираємо сервер будь-якої країни, з якого почнеться скачування.

Через деякий час бенчмарк скочується, знаходите його і запускаєте, встановлюйте програму, як і будь-яку іншу.

Після установки запускаємо Valley Benchmark, перед нами з’являється вікно з настройками, в поле мова вибирайте «російський», якщо ви не хочете замарачіваться з настройками, то вибирайте профіль «екстрим HD» – настройки встановлюються на максимум, далі тиснете «Run».

Перед початком роботи з програмою, закрийте всі програми: браузер, скайп, фільм, гру і т.д.

Після нетривалої завантаження перед вами з’явиться гарна 3D сцена, саме вона буде навантажувати наш відеокарту. Вам потрібно натиснути «run Benchmark», для того, щоб програма почала підрахунок. Вам слід звернути увагу на правий верхній кут екрану, тут буде відображатися температура графічного процесора і частота кадрів.

Чим менша температура показується, тим краще, але є потужні відеокарти, які створені показувати високу продуктивність, вони гріються сильніше інших. Якщо температура тримається на рівні 50-60 це відмінно; якщо на 70-80, то прийнятно; якщо градуси повзуть до 90 і вище, то вимикайте бенчмарк, щоб не пошкодити відеокарту, швидше за все, вона забилася пилом і не може достатньо охолоджуватися.

Частота кадрів (FPS) це і є той показник продуктивності, який нам потрібен, чим він вищий, тим краще. Прийнятною вважається частота 25-30; чудовою – 60 (є думка, що при 60 кадрах, картинка в іграх стає більш чіткою, але це, скоріше, суб’єктивне спостереження).

Дізнаємося потужність свого відеоадаптера

Після закінчення бенчмарка, програма видасть табличку з результатами тесту, будуть показані середній, мінімальний і максимальний FPS. Це те, що нас цікавить, інформація показує приблизну продуктивність відеокарти. Не переживайте, що під час тесту були гальма і частота кадрів залишала бажати кращого, справа в тому, що програми подібного типу покликані максимально навантажувати навіть дуже потужні відеоадаптери, до того ж, на початку тесту ми вибрали максимальні графічні настройки. Якщо ваша карта видавала 20-27 кадрів, то можете порадіти, для сучасних ігор вона цілком підходить; 15-20 кадрів це теж хороший результат; а якщо кадри знаходяться на рівні 30-60, то вітаємо, у вас дуже продуктивна відеокарта, вона дасть максимальну якість графіки в іграх. Знову ж, нагадаємо, що гра грі ворожнечу, і результати тесту потрібно вважати приблизними, вони не значать, що в кожній грі у вас будуть гальма.

Перевірити продуктивність відеокарти можна і при вибіркової налаштування параметрів, наприклад, якщо у вас немає монітора з роздільною здатністю 1920 на 1080, то і виставляти його не варто.

У початковому меню програми вибираємо профіль «свій» і починаємо настройку:

  1. API це версія DirectX, який ви хочете використовувати, якщо ваша відеокарта сучасна (куплена 1-2 роки тому), то вона повинна підтримувати 11-ю версію. Чим новіший версія, тим більше новими графічними технологіями вона володіє.
  2. Якість – загальна якість картинки, «ультра» найвище, але і саме вимогливе.
  3. Монітори – швидше за все, ви використовуєте один монітор, тому вибирайте «один».
  4. Згладжування – ця функція прибирає «драбинки» на кордонах об’єктів, при максимальному значенні краю будуть більш чіткі, проте ця функція дуже сильно “їсть” ресурси відеоадаптера, в разі, якщо ви знаєте, що ваша картка не дуже потужна, вибирайте середнє значення, наприклад , 4Х, або вимикайте зовсім.
  5. Повний екран – якщо хочете, щоб бенчмарк йшов на весь екран, а не в віконці, то ставте галочку.
  6. Дозвіл – ставте максимальний дозвіл, яке підтримує ваш монітор, якщо у вас сучасний FullHD монітор, то виставляйте 1920 на 1080, якщо дисплей старіший, то підберіть свій розмір.

Детальне налаштування графічного тесту дозволить вам більш точно визначити можливості вашого відеоадаптера, якщо ви знаєте, що він не найсучасніший і потужний, то і сенсу ставити все на максимум теж немає.
На сайті копанні Unigine є й інші просунуті бенчмарки, ви теж можете їх протестувати, принцип роботи з ними не відрізняється від розглянутого в цій статті.

Сподіваємося, наша стаття про те, як перевірити продуктивність відеокарти, буде вам корисною, і ви зможете побачити можливості свого адаптера.

Ссылка на основную публикацию