Як дізнатися місце розташування телефону

Можливість відстежування місцеположення людини за допомогою телефону через вишки стільникового зв’язку завжди була актуальною. І причини для цього є найрізноманітніші. Турботливі батьки бажають знати, де пропадає їх чадо, а підозрілі і не в міру ревниві дружини, наприклад, не проти простежити, де проводять час їхні другі половинки. Існують також і менш пристойні мотиви. Однак суть від цього не змінюється – багатьом людям як і раніше цікаво, як дізнатися місце розташування телефону і, бажано, без відома його власника. І такі способи існують. Навіть, більше того, з кожним роком їх арсенал тільки збільшується. А тому кожен бажаючий напевно знайде відповідний для себе варіант.

Швидкий алгоритм

  1. Зайти в галерею додатків і знайти там Карти Google.
  2. Клікнути, щоб відкрити програму.
  3. У правому нижньому кутку натиснути на приціл.

Місцезнаходження показано жирною синьою крапкою. Масштаб регулюється подвійними тапамі. Розведення пальців – збільшити область, зведення зменшити. Багато додатків запитують розташування користувача. Детальніше про це можна дізнатися в Настройках Google.

Відкривши підпункт Місцезнаходження, можна дізнатися багато про себе.

Це список додатків, але внизу є ще одна цікава опція – Історія місцезнаходжень. Відкриється карта, де буде побудований маршрут за останній час. Можна поповнювати вузлові точки коментарями, постачати фотографіями. При необхідності включається стеження (за самі собою). Так, щоб Гугл будував за нас хронологію переміщень.

У правому верхньому меню, над картою і блокнотом для записів, вибравши «настройки», можна управляти визначенням свого місця розташування. Тут централізовано зібрано все, що відноситься до теми. Можна заборонити відзначати місця на фото, відправляти свої поточні координати, видалити історію та ін.

У верхній частині меню Місця розташування є опція Режим. При натисканні відкривається вікно виставлення точності.

З наведеної інформації можна зробити висновок, що найбільше енергії у телефону йде на прийом сигналів супутника. Це викликано, швидше за все, тим, що на телефоні немає відповідного програмного забезпечення для розшифровки сигналу, і пакети постійно передаються на базові станції, а далі – на сервери GPS. Через інтенсивної передачі батарейка швидко сідає. Це й не дивно, для точної навігації створюють електронні моделі, які вже самі по собі більші смартфона.

Відстеження місця розташування телефону – які є варіанти?

Як вже було сказано, всіляких способів в наш час є просто сила-силенна. До числа ж найбільш простих і ефективних на даний момент можна віднести наступні:

  1. відстеження сигналу від вишок оператора і точок доступу WiFi;
  2. визначення координат по GPS;
  3. аналіз вихідного IP трафіку.

Відстеження WiFi і мобільних мереж

Цей прийом можна вважати класичним, використовується він вже досить давно. Суть його полягає в тому, що базові станції постійно транслюють в ефір дані про всі свої «сусідів», а в кожному телефоні є функція, яка змушує пристрій постійно переглядати мережу і підключатися до вишок з найсильнішим і стійким сигналом. І в той момент, коли мобільний телефон змінює вишку, його присутність реєструється в мережі. При цьому, щоб обчислити місце розташування телефону, навіть не потрібно чекати, поки його власник почне розмову – відстеження ведеться постійно.

Правда, є у цього способу і свої обмеження – точність його коливається від декількох десятків до декількох сотень метрів. Тому в густонаселених «спальниках» обчислити точне місце розташування людини з телефоном буде проблематично. Є й інший мінус – звичайним людям він практично недоступний, а скористатися ним можуть лише представники правоохоронних органів або ж співробітники компанії-оператора стільникового зв’язку, та й то на свій страх і ризик.

Як саме визначається місце розташування? Сигнал з фазовою модуляцією від двох вишок приходить на телефон, і оператор збирає інформацію. Різниця фаз показує видалення, а так як кожна антена охоплює 60 або 120 градусів по азимуту, то сумнівів про дійсно правильній відповіді не залишається. Очевидно, що будь-якої ознаки тепер досить, щоб сказати, в якій саме з них знаходиться абонент. Ознакою може бути назва мережі WiFi, наявної поблизу. На практиці це не так просто, тому що сигнал перевідбивається. Точність може падати до одиниць кілометрів (для 4G – LTE досягає 50 метрів). Ось чому потрібна супутникова інформація.

Відстеження GPS координат

Широке поширення цей спосіб отримав в останні роки завдяки масовій появі на ринку смартфонів з будовою GPS приймачем. Розраховуючи фазову різницю сигналів і по альманаху визначаючи положення супутників програмне забезпечення здатне досить точно передбачити координати. Його можна вважати ідеальним для кожного, хто цікавиться тим, як дізнатися місце розташування телефону без особливих затій. Будь-який сучасний смартфон можна перетворити в маячок, потрібно лише на кілька хвилин отримати доступ до пристрою і встановити на нього спеціальне програмне забезпечення.

Точність цього способу дуже висока, проте, не обійшлося і без обмежень. У наш час все-таки ще не спостерігається зовсім вже повального засилля смартфонів з GPS передавачами, та й посилений витрата заряду батареї може насторожити того, за ким ведеться спостереження. Проте, для простих любителів важко знайти більш прийнятний варіант.

Спочатку супутникову систему позиціонування застосовували військові. Вони й сьогодні не відкривають доступ до зашифрованого точному каналу, має точність одиниці сантиметрів. Користувачам залишаються крихти, але і цього вистачає, щоб всі були задоволені. Що таке три-п’ять метрів для обивателя? Йому не потрібно точно наводити бомбу або ракету, щоб вразити мішень.

Сигнал супутника має складну структуру, а дані передаються пакетами. Швидше за все, телефон навіть не намагається це розшифрувати, а просто ретранслює на вишки.

Визначення місця розташування абонента за допомогою спеціальних функцій оператора

Можна сказати відразу, що для любителів анонімного спостереження цей спосіб навряд чи підійде. Спочатку цей метод позиціонувався операторами зв’язку як розширеної функції батьківського контролю і донині саме з цим завданням він справляється краще за все. А тому найчастіше використовують його батьки, які бажають стежити за пересуванням дитини або ж родичі людей, які страждають від специфічних хвороб (втрата пам’яті, дезорієнтація в просторі і т. Д.). На даний момент цей функціонал підтримують більшість операторів мобільного зв’язку, а вартість його використання чисто символічна.

самовизначення

Дія деяких ігор розвивається на місцевості. Подібно до того, як зараз модно ловити покемонів. У користувача в додатку є справжня карта, де він відзначає своє місце розташування для того, щоб пройти черговий квест. Ця опція є на Карті Google, вона дозволяє вручну вбити розташування. Втім, це прямо суперечить темі заголовка.

Відстеження через опитування базових станцій

Дуже цікавий спосіб, який отримав величезне поширення тоді, коли ринок масово заполонили мобільні гаджети, а стільникові оператори суттєво знизили ціни на бездротовий 3G інтернет. Практично 90% користувачів смартфонів регулярно виходять з їх допомогою у Всесвітню павутину і тут же стають легкою мішенню для спостерігачів. Кожна вежа привласнює своєму абоненту ідентифікатор. По набору ідентифікаторів різних вишок можна приблизно судити про місцезнаходження.

Особливість цього способу і його ж основний недолік – це значний розкид в точності визначення. Якщо користувач підключений до мережі через вишку оператора, похибка може становити до півкілометра, однак, якщо підключення проводиться через локальну Wi-Fi мережу, цей сектор звужується буквально до кількох десятків метрів. Одним словом – лотерея. У селян становище визначається вже з похибкою в десятки км, а далі від густонаселених місць показники стануть ще гірше. У деяких країнах зразкове місце розташування визначається зовсім з однієї станції. А гігантська окружність навколо неї – похибка.

Взагалі, цей список можна розширити ще більше. Деякі способи визначення місця розташування орієнтуються по IMEI телефону. Також для цієї мети можна використовувати і CB-повідомлення оператора. Втім, в цей список вони не увійшли з тієї причини, що для простих людей вони малодоступні і використовуються лише вузьким колом фахівців. Тому в даному огляді їх участь недоцільно.

Ссылка на основную публикацию