Як дізнатися ключ безпеки бездротової мережі, для чого він служить.

Бездротова мережа – це дуже швидкий і зручний спосіб підключення до мережі Інтернет, створення мережевих груп, передачі даних і багатьох інших корисних функцій, якими щодня користується кожен володар ПК або мобільного гаджета.

Основна різновид бездротових мереж:

1) Перший вид вайфая – з «відкритим» доступом (найпопулярніший і всіма улюблений)

2) Другий, відповідно, з «закритим»

(Більш надійний, і, як правило, з кращого швидкістю через невеликого числа підключених пристроїв). Але він вимагає ключ безпеки мережі вай фай, взяти який можна у адміністратора мережі.

На ПК Wi-Fi без пароля зображений у вигляді антен.

На мобільних пристроях відкрита мережа не має додаткових значків, на відміну від закритої, де поруч розташовується зображення замка.

З беспарольному мережею зрозуміло: вибрали, підключилися і все працює, буває, що необхідно пройти авторизацію по номеру телефону, але це трохи не по темі. Що робити з закритими точками доступу, де дізнатися пароль? Спочатку необхідно зрозуміти, що таке ключ безпеки мережі, як він працює і для чого необхідний.

         Ключ або пароль – це певний унікальний набір символів, встановлюється користувачем на свій розсуд, служить для доступу до мережі, а також шифрування даних, які передаються всередині неї. Основне завдання ключа – підвищити безпеку мережі.

Шифруються дані наступними технологіями:

· WPA

· WPA2

o Встановивши даний тип шифрування, користувачеві необхідно буде ввести код безпеки, маршрутизатор перевірить введені дані і надасть доступ до мережі, або вкаже на невірний пароль.

· WEP

o Даний вид захисту мережі є застарілим, але все ще використовується, через певного виду пристроїв, які підтримують його. Технологія менш захищена і легко піддається злому, використання не рекомендується.

Налаштування пароля на роутері.

На прикладі маршрутизатора TP-Link WR841N / WR841ND розглянемо, як дізнатися ключ безпеки бездротової мережі, як на нього подивитися, як поміняти або видалити зовсім.

Для попадання в меню налаштувань роутера, вставляємо шнур в порт маршрутизатора і мережеву карту ПК, потім вводимо в адресний рядок в такому значенні:

У полях логіна і пароля введіть admin, потім необхідно натиснути вхід.

У виділеному полі буде вказано свій пароль, який завжди можна змінити, ввівши дані, що задовольняють умовам, зазначеним нижче. Будь-яка зміна на роутері в налаштуваннях підтверджується натисканням кнопки «Зберегти». Змінити код може користувач, який має доступ в меню налаштувань маршрутизатора.

Описаний вище спосіб показує, як змінити пароль, тип шифрування або просто ознайомитися з даними. Якщо існує необхідність знайти на комп’ютері ключ безпеки, то це можливо з меню «Властивості» доступного підключення.

Щоб побачити ключ, слід встановити галочку в пункті «Відображати вводяться знаки».

Значення пароля в даному вікні змінити не можна. Воно служить тільки для відображення введеного коду при першому «коннекте».

При підключенні до нової мережі, відкриється наступне вікно:

У разі складної комбінації символів можна скопіювати пароль і вставити в поле ключа (якщо він є в текстовому форматі), для конфіденційності, встановивши галочку «Приховати символи», пароль відобразиться зірочками, далі натиснути ОК. Якщо код виявиться невірний, то спробуйте ще раз, але вже введіть пароль вручну, уважно дотримуючись послідовність символів і знаків.

Для того щоб зрозуміти як можна дізнатися ключ безпеки мережі на мобільному телефоні, необхідно мати розширені права для настройки гаджета або скористатися спеціалізованими програмами, скачавши їх з Інтернету.

Якщо ви адміністратор своєї мережі, або просто у вас вдома встановлений роутер для бездротового підключення, то постарайтеся обмежити сторонніх людей від можливості підчепитися до вашої мережі, придумуйте складні комбінації для пароля. А як знайти пароль від нового роутера, який тільки купили? Просто підключити його до комп’ютера через шнур або зайти в меню «Налаштування», як показано вище на малюнку «Меню настройки».

Ссылка на основную публикацию