Як дізнатися, хто підключений до WiFi роутера

Дуже часто під час використання мережі Інтернет, при роботі з бездротовим підключенням, у користувача при різкому зниженні швидкості виникає думка про те, що хтось ще може використовувати мережу, причому на найвищому рівні. У даній статті на прикладі особливо популярних роутерів ми розглянемо, як перевірити підключення пристрою до роутера.

Підготовка до пошуку злодіїв трафіку

У будь-якого роутера є власна панель управління і щоб зайти в нього потрібно використовувати ім’я користувача і пароль. За стандартом встановлені значення «admin» для обох параметрів, але за бажанням власника пароль може бути змінений. Вхід здійснюється за допомогою введення локального URL адреси (192.168.0.1 або 192.168.1.1), за яким і знаходиться панель управління. На випадок, якщо ви не знаєте пароль від пристрою, то завжди є функція скидання до заводських налаштувань, що ще можливо виконати механічно шляхом довгого натискання на певну кнопку.

Отже, коли вхід здійснений, необхідно знати або перевірити, яку марку має пристрій і який інтерфейс при цьому використовується. Далі в статті розглянуті кілька основних моделей з новітніми інтерфейсами.

Підключення клієнти в D-Link

Щоб виконати перевірку роутера компанії D-Link необхідно:

  • знайти у відкритому вікні інтерфейсу панелі управління розділ «Розширені настройки»;
  • пройти в пункт «Статус», де представлено цілий список параметрів пристрою, з яких нас повинні цікавити списки клієнтів підключених до роутера;
  • подібна інформація міститься в однойменному розділі панелі управління – «Клієнти», який розташовується на верхній правій позиції у відкритому списку.

Користувачі в маршрутизаторі Asus

У випадку з пристроями від Asus все ще простіше. Розділ «Клієнти» знаходиться у вкладці «Карта мережі», який розташовується в головному вікні панелі управління роутером.

Список містить докладну інформацію не тільки про точках доступу в мережу Інтернет, а й навіть мережевих іменах цих людей.

Користувачі в маршрутизаторі TP-Link

У випадку з роутером від TP-Link необхідно зайшовши за посиланням розкрити спойлер «Бездротовий режим» і зайти у вкладку статистики. Там є докладна інформація про підключених до мережі пристроях.

Як себе вести в разі несанкціонованого підключення до вашої мережі.

Позбутися від настирливих гостей у вашій мережі Wi-Fi досить просто. Для цього слід замінити стандартний пароль на будь-який багатозначний і зі складним відтворенням навіть в написанні, оскільки саме прості прораховані комбінації підводять своїх власників. Не бійтеся записати пароль в текстовий файл або телефон, краще боятися встановити пароль, який буде недостатнім захистом для сплаченого вами трафіку.

Нюанси перевірки підключень до WiFi

Якщо ви виявили в списку підключених пристроїв кілька позицій в той час, як в реальності користуєтеся бездротовою точкою доступу тільки ви, то не варто відразу звинувачувати кого-небудь. Цілком можливо, що будь-яка сучасна техніка володіє технологією Wi-Fi була підключена до телевізора, смартфону або планшету в автоматичному режимі.

Також дуже важливо пам’ятати, що ні в якому разі не можна давати свої ідентифікаційні дані без вагомої на те причини.

Як видно з усього вищесказаного створити для себе безпеку всередині мережі Інтернет досить просто і в першу чергу варто почати з пристрою, що виконує функцію точки доступу у Всесвітню павутину. Якщо ж знадобиться допомога професіоналів, то в сервісному центрі завжди допоможуть.

Ссылка на основную публикацию