Як дізнатися хто підключений до моєї Wi-Fi мережі. Чи не підключився до неї сусід?

Питання від користувача

Доброго часу доби. 

Підкажіть, як мені дізнатися, хто підключений до моєї Wi-Fi мережі, не може до неї хтось бути підключений, крім мене? (Сусіди, наприклад). Просто незрозуміло падає швидкість щовечора (навіть YouTube не подивитися без лагів), не знаю, що робити …

PS дзвонила провайдеру – кажуть, що з мережею все в порядку.

Доброго дня!

Все, звичайно, може бути, але частіше за все гальма інтернету, лаги і заїкання на YouTube пов’язані не з тим, що до вас підключився сусід і качає ваш трафік, а з більш буденними речами: низька якість мережі провайдера (просто ввечері все приходять з роботи і “вішають” канал – ресурсів не вистачає), програмні помилки і збої в вашої ОС, і т.д.

На додаток!

Дуже рекомендую вам також подивитися, чим і якими програмами навантажена мережу інтернет, і куди взагалі пропадає трафік. Як це зробити, див. Тут: 

Тепер про те, як подивитися, які пристрої і комп’ютери користуються вашим роутером …

Дивимося, хто підключений до Wi-Fi

Варіант №1: за допомогою веб-інтерфейсу роутера

Найбільш простий і інформативний спосіб дізнатися, які пристрої підключені до Wi-Fi мережі – це подивитися настройки роутера (веб-інтерфейс). Практично у кожного сучасного роутера (в 99% випадків) в настройках є вкладка, що показує всі активні пристрої.

В допомогу! Як увійти в налаштування роутера (інструкція) – 

Найчастіше, для входу в настройки роутера досить ввести в адресний рядок браузера IP 192.168.0.1 (або 192.168.1.1, 192.168.10.1). В якості пароля і логіна використовується “admin”.

Адреса для входу в настройки

Наприклад, в моєму роутере Tenda є вкладка “Статус”, що відкривається за замовчуванням (відразу як заходиш в настройки). У ній можна дізнатися кількість підключених пристроїв, загальну швидкість завантаження і віддачі (див. Скріншот нижче).

Примітка. Залежно від моделі роутера, версії прошивки – меню і розділи налаштувань у вас можуть дещо відрізнятися. Як правило, необхідно знайти вкладку “Статус” (Status).

Підключення пристрою (роутер Tenda) / Клікабельно

Для докладної інформації про підключені пристроях, необхідно перейти у вкладку “Контроль смуги пропускання”: зверніть увагу на назву пристроїв, і активність їх роботи.

Контроль пропускання смуги (роутер Tenda) / Клікабельно

Якщо торкатися моделей інших роутерів, то, наприклад, в роутерах TP-Link подивитися аналогічну вкладку можна в розділі “Бездротовий режим / статистика бездротового режиму”. Навпроти кожного пристрою показується MAC-адресу (можна відразу дізнатися, який пристрій “сусіда”).

Роутер TP-Link – статистика бездротового підключення

Ще один приклад нижче: в англійській версії прошивки (роутер D-Link) необхідно відкрити вкладку “Status / Wireless” (На рус. “Статус / безпровідне підключення”).

D-link – англійська версія прошивки (дивимося Status)

В общем-то, дати скріни на всі моделі роутерів і прошивок в одній статті-практично нереально. Але на щастя – майже у всіх моделях меню ідентичне (також можете скористатися тех. Інструкцією до вашого пристрою).

Важливо!

Якщо ви помітили, що у вас до роутера підключено більше комп’ютерів (пристроїв), ніж ви самостійно до нього підключали – обов’язково поміняйте налаштування безпеки.

Встановіть новий пароль, перевірте, що використовується стандарт WPA2 з шифруванням AES, включите блокування по MAC-адресу, і відключіть технологію WPS. Все це досить просто зробити в веб-інтерфейсі роутера.

Інструкція по налаштуванню роутерів: Tenda, TP-Link

Варіант №2: за допомогою спец. програм

Якщо у вас не виходить відкрити настройки роутера (буває і таке), то подивитися, хто підключений можна і за допомогою програм. Правда, в цьому випадку ви зможете тільки дізнатися про “зайвому користувача” … А ось, щоб поміняти пароль або відключити “непотрібного” користувача від мережі – все одно доведеться заходити в веб-інтерфейс Wi-Fi роутера і змінювати налаштування …

Wireless Network Watcher [для Windows]

Офіц. сайт: 

Примітка: додаток для ОС Windows

Wireless Network Watcher – головне вікно після скандування мережі / Клікабельно

Безкоштовна і портативна (не потрібно встановлювати) утиліта для швидкого сканування Wi-Fi мережі. Після запуску вона автоматично “пробіжить” по всій мережі і покаже всі активні пристрої (їх MAC-адреси, IP-адреси, імена, назву адаптера та ін. Інформацію).

До речі, отриманий список можна відправити в текстовий файл, HTML, XML, CSV і роздрукувати. Вельми зручно, щоб потім пройтися по всіх свої пристроїв і зробити міні-інспекцію, чи відповідає його MAC-адресу …

Wi-Fi Monitor [для Android]

Посилання на додаток у Google Play: 

Примітка: додаток для Android

Просте і зручне застосування для моніторингу Wi-Fi мережі зі смартфона, планшета. Для того, щоб подивитися всі активні в даний момент пристрої в мережі – перейдіть у вкладку “Сканування” і натисніть однойменну кнопку в нижній частині вікна. Через 10-30 сек. мережу буде просканувати, і ви побачите список пристроїв. Легко і швидко ?!

Wi-Fi Monitor – результати сканування

До речі, в Wi-Fi Monitor є також зручний фішки: можна подивитися швидкість прийому, віддачі, канали (які зайняті вами, які вашими сусідами), дізнатися рівень сигналу та ін. Потрібну інформацію.

Ссылка на основную публикацию