Як дізнатися хто підключений до мого Wi-Fi

У статті наведені методи, що дозволяють контролювати підключення до бездротової мережі. Вирішення проблеми показані на прикладах налаштувань популярних моделей Wi-Fi роутерів. Розглянуто програма-аналізатор Wireless Network Watcher. Дан короткий огляд її основних можливостей і налаштувань.

Навіть швидкий інтернет з безлімітним тарифом не скасує питання, яке турбує користувачів: як дізнатися, хто підключений до мого Wi-Fi? Крадіжка трафіку тут ні при чому, хоча і воно може мати місце. Візьміть середньостатистичну сім’ю з трьох осіб. Як мінімум у кожного є смартфон, пара планшетів, ноутбук або десктоп. Крім них, мережа вимагають «розумні» телевізори і інша електроніка. Десяток пристроїв точно набереться, і з усім цим «господарством» треба розбиратися.

Статистика роутера

Доступно, просто і нічого не треба придумувати. Роутер – це пристрій, який роздає бездротовий інтернет. Якщо ви це читаєте, значить, він у вас є. Для початку згадаємо, як зайти в налаштування. Потім на прикладі моделей різних виробників розберемося, куди необхідно подивитися, щоб дізнатися, хто підключений до роутера.

підключення

Абсолютно всі моделі управляються через веб-інтерфейс. Виняток становлять тільки пристрої виробництва Apple, для настройки яких необхідно спеціальний додаток. Для виконання подальших операцій нам будуть потрібні браузер і адреса пристрою. Є кілька способів його дізнатися, але, якщо спочатку настройки не змінювалися, досить подивитися на нижню кришку роутера.

Більшість виробників використовує 192.168.1.1 як адресу за замовчуванням і комбінацію admin – admin для пароля і логіна. Таким чином, можна зайти в роутер і розібратися з наявними підключеннями.

Популярні моделі

На початок 2017 роки найбільш затребуваними моделі наступних виробників мережевого устаткування:

  • ASUSTeK;
  • D-Link;
  • TP-Link;
  • ZyXEL Communications Corp.

Продукти цих компаній можна знайти в будь-якому магазині електроніки. Вибір моделей великий і програмний інтерфейс у них дещо відрізняється. Ми наведемо настройки не всіх пристроїв, але зрозумівши загальний принцип, ви зможете самостійно розібратися зі своїм обладнанням.

Розглянемо, як дізнатися хто підключений до мого Wi-Fi на роутерах ASUSTeK. Мережа, як видно на наведеному скріншоті, відображається в графічному режимі.

Для її перегляду вам буде потрібно вибрати режим Network Map. Вибраний пристрій підсвічується помаранчевим кольором. У правому полі можна побачити ім’я та поточний IP, який воно отримало в момент підключення. Кнопочка «Block» дозволяє вам позбавитися від небажаних клієнтів.

Натиснувши «ОК», ви повністю заблоковано підключення до вашої вай-фай мережі для даного пристрою.

D-link

У цього виробника є два режими інтерфейсу: легкий і розширений. Перший виглядає стандартно, як звичайна веб-сторінка з гіперпосиланнями. Натискання на них переводить в потрібний розділ налаштувань.

На скріншоті показано головне вікно в «легкому» режимі. Як бачите, все гранично просто: вибираємо бездротової режим і дивимося список підключених клієнтів. Небажаних можна відключити негайно, натиснувши на кнопку «Роз’єднати». Поле «MAC» відображає унікальну адресу мережевої карти. У розділі «MAC-фільтр» ви можете створити відповідне правило, заборонивши використання вашої мережі на постійній основі.

Тепер подивимося, як перевірити хто підключений до мого Wi-Fi, використовуючи інший інтерфейс. Насамперед в нижній частині екрана перейдіть в розширені налаштування.

Далі переходимо в сектор управління бездротовим з’єднанням і за допомогою подвійної стрілочки промотувати горизонтальне меню, щоб з’явилася гіперпосилання «Список клієнтів Wi-Fi».

За функціональністю повний аналог «легкого режиму», тільки з більш складною системою переходів по пунктам.

TP-Link

Зручність управління роутерами цього виробника полягає в наявності довідкової області в правій частині основного вікна.

Перегляд підключених до Wi-Fi пристроїв виконується переходом в меню: «Мережа» – «Бездротовий режим». Статистика та довідка відкриються одночасно. Дуже зручно, особливо якщо ви займаєтеся настройками перший раз.

Деякі моделі отримали оновлений інтерфейс з графічною картою підключень.

Цифри біля іконок дають можливість переглянути, скільки користувачів підключені до Wi-Fi. Натиснувши на кнопку Wireless Clients, ви отримуєте деталізацію з ім’ям пристрою, MAC-адресою мережевої карти і призначеним йому IP.

ZyXEL

Виробник відомий серією модемів Keenetic з достатніми простими налаштуваннями і автоматичним оновленням внутрішніх прошивок.

Меню виконано наполовину в графічному стилі. Щоб подивитися, хто підключений до мого Wi-Fi, в нижній частині вибираємо тип підключення, а у верхній – поточні з’єднання. Поруч знаходиться список доступу, за допомогою якого можна створювати «чорний» список для небажаних клієнтів.

Маленька «хитрість»

Якщо ви зібралися купувати новий роутер, можете заздалегідь його вивчити. Більшість виробників відомих марок дозволяють скористатися для цієї мети емуляторами. Вони являють собою посилання на сторінки, що відтворюють графічний інтерфейс налаштувань. Тому перед покупкою можна заздалегідь вивчити інтерфейс і можливості встановленого програмного забезпечення, щоб не брати «кота в мішку».

програмний моніторинг

Перевірка вай-фай на наявність підключених пристроїв може виконуватися і програмними засобами. Сканерів і аналізаторів для мереж Wi-Fi існує безліч. З їх допомогою можна переглянути, в тому числі і завантаженість каналу, щоб вручну вибрати оптимальний. В даному випадку нас цікавлять тільки підключені пристрої. Скористаємося для цієї мети безкоштовною утилітою Wireless Network Watcher.

Знайти її можна на софт порталах або на сайті розробника, де завжди представлена ​​актуальна версія. Виходячи з зручності використання, можна вибрати інсталяційний пакет або zip-архів. В огляді використана остання версія, ще не має перекладу на російську мову.

На скріншоті наведено файл довідки з системними рекомендаціями. Версії Windows, на яких вона може працювати, підкреслені.

Програма не «примхлива», легко розпізнає мережу в момент запуску і видає детальну інформацію по всім підключеним пристроям.

Результат сканування показаний на скріншоті. Червоним підкреслені дані комп’ютера, з якого воно виконувалося.

Розширене меню, яке викликається правою кнопкою, дозволяє докладно переглянути відомості про вибраний об’єкт або експортувати необхідні дані в формат HTML, який відкриється в будь-якому браузері.

Поки програма запущена, вона виконує періодичну перевірку вашої мережі. В налаштуваннях можна включити подачу звукового сигналу для підключення та відключення пристрою.

Таким чином, можна реалізувати моніторинг мережі в реальному часі. Отриманої інформації вистачить, щоб організувати управління підключеними пристроями. До Wi-Fi роутера в цьому випадку звертатися доведеться тільки при необхідності ввести обмеження або виконати примусове відключення.

Ссылка на основную публикацию