Як дізнатися, хто користується моїм WiFi

Бездротова мережа WiFi зараз є практично в кожному будинку. З її допомогою дуже зручно підключати до мережі і інтернету не тільки мобільні пристрої, але і звичайні настільні комп’ютери. Але, відмова від проводів тягне за собою зниження рівня безпеки. Якщо ви використовуєте WiFi, то до вашої домашньої мережі може підключитися будь-який пристрій, якщо воно знаходиться в зоні покриття точки доступу. У зв’язку з цим багато користувачів цікавляться, як дізнатися, хто користується моїм WiFi. Якщо вас також хвилює це питання, то дана стаття повинна вам допомогти.

Спосіб № 1. Як дізнатися, хто користується WiFi через веб-інтерфейс роутера.

Найпростіший і очевидний спосіб дізнатися, хто користується WiFi, це зайти в веб-інтерфейс роутера і подивитися список підключених комп’ютерів. Для цього відкрийте будь-який браузер і введіть IP адресу роутера в адресний рядок браузера. Якщо ви не знаєте, який IP адреса у вашого роутера, то спробуйте спочатку 192.168.0.1, а потім 192.168.1.1. Як правило, роутери використовують один з цих IP адрес.

Після введення IP адреси на екрані повинна з’явитися форма для введення логіна і пароля. Введіть в неї логін і пароль від вашого роутера і натисніть клавішу введення. Якщо ви не знаєте логін / пароль або у вас виникають інші проблеми з входом в веб-інтерфейс. Те, ви можете ознайомитися з нашою статтею на цю тему.

Після того як ви увійшли в веб-інтерфейс, вам потрібно знайти розділ налаштувань зі списком підключених комп’ютерів. Залежно від моделі вашого роутера, цей список може розміщуватися в різних місцях.

Наприклад, на роутерах ASUS список підключених комп’ютерів знаходиться в розділі «System Log – Wireless Log». У російськомовній версії веб-інтерфейс даний розділ називається «Системний журнал – Бездротовий зв’язок».

У цьому розділі веб-інтерфейсу можна подивитися список клієнтів, які користуються вашим WiFi, а також подивитися їх MAC адреси. Для того щоб дізнатися IP адреси потрібно перейти на вкладку «DHCP leases» або «Оренда адрес DHCP» в російськомовному інтерфейсі.

Спосіб № 1. Як дізнатися, хто користується WiFi за допомогою програми Wireless Network Watcher.

Також ви можете подивитися список комп’ютерів підключених до мережі за допомогою програми Wireless Network Watcher. Дана програма є повністю безкоштовною, і ви можете. Принцип роботи програми Wireless Network Watcher дуже простий. Вона сканує локальну мережу і відображає всі знайдені комп’ютери у вигляді списку. Потрібно відзначити, що, не дивлячись на свою назву, програма відображає всі комп’ютери, підключені до мережі, а не тільки ті, які підключаються через WiFi. Проте вона відмінно підходить для того щоб

Для того щоб скористатися програмою її потрібно просто запустити на одному з комп’ютерів, який підключений до мережі по кабелю, і дочекатися поки вона просканує мережу.

Після того як ви отримаєте список комп’ютерів підключених до вашої мережі ви зможете без проблем дізнатися, хто користується вашим WiFi. Чужі комп’ютери і пристрої можна визначити по MAC адресам або назвою пристроїв (Device Name).

Ссылка на основную публикацию