Як дізнатися характеристики телефону Андроїд (який у нього процесор, скільки ядер, яка пам’ять, ОЗУ, камера, батарея та інше)

Доброго часу доби!

Нерідко нам потрібно дізнатися докладні характеристики телефону (наприклад, для того щоб оцінити чи піде та чи інша гра на ньому або буде гальмувати; або при якихось проблемах, питаннях – потрібно щось уточнити, діагностувати).

Звичайно, можна вдатися до документів, специфікаціям (які йшли разом з апаратом при покупці). Однак, часто в них не виявляється потрібної інформації, або ці папери давно вже втрачені (або ще щось).

Загалом, в цій статті хочу навести декілька простих і надійних способів, як можна дізнатися про всі нутрощах вашого смартфона (як апаратних, так і програмних).

І так …

Дізнаємося характеристики телефону (без документів)

Спосіб 1: за допомогою налаштувань Андроїд

андроїд 8.0

В налаштуваннях Андроїд 8.0 тепер можна дізнатися значно більше інформації про телефон, ніж це було в попередніх версіях (хоча б навіть порівняти з Андроїд 5.0). І для вирішення більшості не складних питань з апаратом – цього більш, ніж достатньо …

Щоб подивитися характеристики: необхідно відкрити настройки, розділ “Система” (Він знаходиться в нижній частині меню). Після перейти у вкладку “Про телефоні”. Див. Скрін нижче.

Андроїд 8.0 – настройки – про телефон

У цій вкладці буде представлена ​​інформація про моделі пристрою, версії Андроїда, процесорі, пам’яті, ОЗУ (RAM), екрані тощо.

До речі, більш детальну інформацію про пам’ять (і SD карті, якщо вона підключена) можна дізнатися у вкладці “Налаштування / Пам’ять”. Наприклад, на скрині нижче: всього пам’яті 64 ГБ, вільно 44,86 ГБ.

Перегляд характеристик смартфона – Андроїд 8.0

Андроїд 5.0, 6.0

На Андроїд 5.0 перегляд характеристик телефону виконується аналогічно: досить відкрити вкладку “Налаштування / Про телефоні”. Правда, як вже сказав вище, вона не завжди інформативна, наприклад, явно не вистачає інформації про пам’ять і ОЗУ …

Налаштування – про телефон (Андроїд 5.0)

Благо, що для отримання інформації та тому, скільки всього місця (і скільки вільно) – досить просто відкрити в настройках розділ “Пам’ять” (Див. Скрін нижче, зліва).

Щоб переглянути детальну інформацію про ОЗУ (RAM) – необхідно відкрити розділ “Додатки / працюють”. У ньому ж можна закрити ті з них, які вам не потрібні і завдяки цьому заощадити ОЗУ (а значить і прискорити апарат для інших завдань).

Андроїд 5.0 – як подивитися кількість пам’яті і ОЗУ

Спосіб 2: за допомогою спец. додатків

На жаль, без спец. додатків дізнатися про всі нутрощах телефону – поки неможливо. Наприклад, не можна отримати детальну інформацію про процесор, екрані, батареї та ін.

Нижче хочу навести кілька утиліт, які дозволяють легко усунути цей недолік Андроїда …

AIDA 64

Посилання на Play Market: 

AIDA 64 – відображення характеристик ЦП (число ядер, модель, частота), батареї (ємність, стан, технологія)

Дуже просте і надійне додаток для перегляду більшості всіх прихованих “нутрощів” телефону. Після установки і запуску AIDA 64 пропонує вам відкрити один з розділів: система, ЦП, відображення, мережа, батарея, пристрої температура, датчики, кодеки і т.д.

Зазначу, що інформація у вкладках дуже докладна. Наприклад, відкривши вкладку ЦП – ви дізнаєтеся не тільки модель процесора, але і кількість ядер, архітектуру, частоту роботи, набори інструкцій та ін. Теж саме стосується і вкладок температура, система та ін. (Частина з них наведена на моїх скронях).

AIDA 64: система, відображення, температура

Рекомендував би обов’язково перевірити вкладку “Батарея”: З неї ви зможете дізнатися про стан свого акумулятора, його ємність, швидкість розрядки.

Один мінус: безкоштовна версія програми забезпечена рекламою (причому, вона може спливти на весь екран). Щоб закрити рекламне вікно – просто натисніть на кнопку “◁”.

Посилання на Play Market: 

CPU Z – все Ознайомлення з телефоном в одному вікні!

Аналог AIDA 64. Дозволяє отримати величезну кількість даних про залозі телефону і його поточний стан. Стане в нагоді для діагностики та усунення різних проблем апарату.

Також б додав в плюс програмі: працює навіть в тих випадках, коли AIDA 64 при установці просто вилітає …

Виберіть в CPU Z:

  • SoC (інформація про чіп, процесорі);
  • Device (загальна інформація: модель пристрою, пам’ять, ОЗУ і ін.);
  • System (інформація про систему Android);
  • Battery (детальна інформація про батарею: температура, технологія виготовлення, статус зарядки, здоров’я та ін.);
  • Thermal (датчики температури на ЦП, батареї, відео, тощо.);
  • Sensors (інформація з акселерометра, гіроскопа, шагомера та ін.).

Примітка: у безкоштовній версії – також присутня реклама. Щоб закрити – просто натисніть на “◁”.

мій пристрій

Посилання на Play Market: 

Мій пристрій – скрін роботи програми

Не міг тут не відзначити додаток “Мій пристрій”, яке набрало досить велику популярність в цій категорії ПО (правда, перед з англ. місцями виконаний “криво”, але розробники обіцяють незабаром все привести в належний вигляд).

Що стосується функціоналу: то тут є всі найнеобхідніші вкладки, для отримання повної інформації про залозі смартфона. Можна дізнатися модель пристрою, ЦП, стан батареї, наявність датчиків і сенсорів, параметри камери та ін.

Інформація про камеру: 13 мегапікселів, дозвіл знімається відео 1920 на 1080

До речі, в плюс програмі: при тестуванні не помітив рекламних блоків (це радує).

Ссылка на основную публикацию