Як дізнатися IP адресу комп’ютера – докладна інструкція

У вас виникала необхідність потрапити на домашній ПК з іншого пристрою, або налаштувати мережу. Як це зробити? Знадобиться IP адреса. Їх існує два види. Розглянемо, як дізнатися IP адресу комп’ютера різними способами.

Що це таке

IP адреса – унікальний ідентифікатор користувача в мережі. Складається з чотирьох груп чисел до 0 до 255. Наприклад, 192.167.8.8. або 10.15.28.17. Буває двох видів:

  1. Внутрішній (локальний) Прописується одному ПК в межах мережі. Використовується для роздачі доступу інтернет всередині підмережі провайдера;
  2. Зовнішній. Ідентифікатор (адреса), який бачать інші ПК мережі.

Локальні IP будуються по протоколу IPv4. Він має довжину чотири байти.

Як визначити зовнішній IP

Використовуйте Яндекс. Відкрийте його, в пошуковому рядку пропишіть «IP».

сервіс 2ip.ru

Перейдіть на сайт онлайн сервісу.

Як дізнатися локальний IP ПК

Натисніть комбінацію клавіш «Win + Х». далі: Подивіться його на вкладці продуктивність.

Як дізнатися внутрішній IP адреса комп’ютера

У системному треї (праворуч внизу) знайдіть значок мережі. Далі «Відкрити параметри»: Натисніть посилання «Управління мережами». Натисніть посилання мережевого підключення. За умовчанням вона називається «Ethernet». Натисніть кнопку «Відомості». Подивіться IP.

Використання командного рядка

Натисніть «Win + R», пропишіть «CMD». Використовуйте команду «ipconfig». Ми розглянули, як дізнатися IP адресу на Windows 10

Динамічні і статичні адреси

ПК присвоюється постійний статичний адреса, або змінюваний при новому підключенні (динамічний). Це залежить від провайдера.

Динамічний IP зміниться при перезавантаженні ПК та підключення до мережі. Щоб змінити на статичний, зверніться до провайдера.

IP адреса ПК як визначити де знаходиться

ОС зберігає його в реєстрі в гілці:

Як дізнатися статичний IP адресу свого ПК

Щоб перевірити, зайдіть як було описано вище на сервіс 2ip.ru. Відкрийте сайт через деякий час. Якщо не змінився – статичний. Навіть якщо змін не буде, уточніть це питання у провайдера.

Ссылка на основную публикацию