Як дізнатися IP адреса відвідувача сайту

Добрий день шановні читачі блогу PomKomp.ru Почну з передісторії того, навіщо мені знадобилося дізнатися ip адреса відвідувача сайту. Я кожен день по можливості намагаюся моніторити активність на своєму блозі (по яких запитах люди переходять на сторінки блогу, скільки часу проводять і які сторінки їм цікаві). Для такого аналізу я використовую яндекс метрику, завдяки встановленому лічильнику на своєму ресурсі.

Останнім часом став помічати, що до мене на блог заходить досить велика кількість відвідувачів з нульовою активністю і часом відвідування, що в свою чергу негативно відбивається на поведінкових факторах, які враховуються пошуковими системами.

Я звичайно написав листа Платону в Яндекс і поцікавився на скільки негативно може позначитися на ранжуванні така поведінка на моєму ресурсі. Звичайно, мене заспокоїли, сказавши, що алгоритми давно навчилися визначати і відсівати такого роду візити і ніякої шкоди це не завдасть. Однак я вирішив зайнятися самозаспокоєнням, і дізнатися з яких IP адрес відбуваються такі заходи.

Необхідність дізнатися ip адреса відвідувача може ще виникнути з наступних причин:

  • постійного спаму в коментарях вашого блогу, або неприйнятних дій на сайті;
  • переходи конкурентів на ваш сайт з метою крадіжки оригінального контенту, або склікування реклами.

Все що буде описано нижче необхідно нам для того, щоб в подальшому заблокувати небажаного гостя по ip адресою (бан по IP), а про те, як це зробити читайте в однойменній статті.

Кілька років тому в Яндекс.Метрика була присутня статистика IP адрес, але з якихось причин розробники її приховали. Однак виконавши деякі дії, ми зможемо отримати потрібну нам інформацію, і визначити IP адреса відвідувача сайту.

Отже, давайте послідовно розглянемо всі кроки і вирішимо нашу задачу.

Доопрацювання коду Яндекс.Метрики

Перед тим як приступити до зміни коду лічильника необхідно упевнитися, що він встановлений коректно. Якщо все в порядку, то перше, що нам варто зробити це додати рядок

var yaParams = {ip_adress: «<? echo $ _SERVER [ ‘REMOTE_ADDR’] ;?>»};

А також передати цей параметр в яндекс метрику, прописавши в коді

params: window.yaParams,

Нижче наведено приклад коду, щоб наочніше було зрозуміло, що і куди вставляти.

Обов’язково замість ХХХХХХХХ вставити код свого лічильника.

Якщо ви використовуєте на своєму сайті, будь-які плагіни для вставки коду, то раджу від них позбутися, оскільки внесені зміни можуть просто не працювати (так було у мене свого часу).

Налаштування параметрів візитів в Яндекс.Метрика

Перше і фактично єдине, що нам необхідно, це зайти в метрику і в розділі Вебвізор натиснути кнопку Стовпці.

А потім скориставшись пошуком поставити галочку напроти пункту Параметри.

 Дані дії дозволять нам додати додатковий стовпець в загальну статистику Вебвізор, дізнатися ip адреса користувача і заодно перевірити його поведінкові чинники.

На жаль, дане рішення не є універсальним для всіх платформ.

Ось власне і все опис процесу як дізнатися IP адреса відвідувача сайту через яндекс метрику. Фактично нічого складно ні, однак якщо виникнуть труднощі в налаштування та встановлення коду, буду чекати питань в коментарях.

Ссылка на основную публикацию