Як дізнатися який DirectX встановлений у вас на ПК: набір інструкцій №2

DirectX – пакет бібліотек, який дозволяє відобразити на моніторі найменші деталі графіки в додатках. Для кожної версії Windows підходить своя версія DirectX.

Для чого потрібен DirectX

Цей драйвер, як такої, необхідний для відображення графіки. Чим новіший його версія, тим чіткіші деталі можна відтворити у віртуальній реальності.

DirectX потрібен також і для коректної роботи мультимедіа, яка базується на даній технології.

Як перевірити який DirectX встановлений

Зазвичай DirectX встановлюється разом з пакетом Windows, тому деякі недосвідчені користувачі часто навіть не підозрюють про його існування. Дізнатися, яка версія драйверів встановлена ​​на ваш комп’ютер, досить легко. Для цього достатньо відкрити команду «Виконати» в меню «Пуск» і ввести там dxdiag.

Система запитає вашої дозвіл на використання інтернет-ресурсів. Після підтвердження перед вами відкриється вікно «Засіб діагностики DirectX». У вкладці «Система» ви зможете побачити версію, встановлену на ваш ПК.

На Windows 7 процес запуску вікна діагностики можна скоротити вдвічі, відразу вписавши команду в рядку пошуку.

оновлення

Застаріла версія DirectX може бути причиною того, що програма не буде запускатися. На екрані з’явиться помилка, яка повідомить про відсутність, наприклад, d3dx9_31.dll. Для вирішення проблеми необхідно оновити бібліотеки.

Зверніть увагу на те, що версії драйверів не можуть бути оновлені до рівня, вище передбаченого для певної версії ОС. Таким чином, DirectX 12 Не буде підтримуватися Windows 8. Хоча, в той же час, Windows 10 може відтворювати гри, створені як для DirectX 12, так і для 9 версії.

Для поновлення DirectX не потрібно завантажувати програму з неперевірених сайтів в інтернеті. Вони можуть містити віруси. Вам достатньо завантажити оновлення через Windows Update.

Зверніть увагу, що встановлені компоненти видалити не вийде. З цієї причини рекомендується попередньо створити точку відновлення. У разі помилки це допоможе “відкотити” настройки до того моменту, коли оновлення ще не були завантажені. Якщо точка створена не буде, систему доведеться повністю перевстановлювати.

Отже, зайдіть на офіційний сайт Microsoft і виберіть необхідну версію драйверів або «виконуючий бібліотеку для кінцевого користувача». Виберіть бажану мову програми і завантажте виконавчий файл dxwebsetup.exe, натиснувши «Відмовитися і продовжити». Запустіте його.

Далі вам потрібно просто слідувати підказкам Майстра установки. Звертайте увагу на основний текст вікна, щоб уникнути установки непотрібних вам додаткових програмних забезпечень. Так, наприклад, на одному з етапів вам буде запропонована завантаження панелі Bing. Щоб відмовитися від неї, просто зніміть галочку.

Після того як ви прийміть умови угоди, будуть завантажені і установка компонентів. Програма підтягне відсутні елементи і оновиться.

Потрібні для установки файли визначаються системою автоматично. Вони грунтуються на визначенні версії відеокарти і операційної системи вашого комп’ютера.

Чому не встановлюється DirectX 12 на Windows 10

Спочатку 12 версія DirectX була розроблена спеціально для “десятки”. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що програма повинна вільно встановлюватися і нормально працювати. Однак, іноді останній DirectX “не йде” на нову ОС. Відрегулювати вручну це не вийде, так як підбір драйверів відбувається автоматично.

У подібних випадках слід звернути увагу на дані відеокарти. Вона, як уже писалося вище, – один з основних пунктів, на які орієнтується “робот” при підборі драйверів.

Дізнатися, скільки разів DirectX підтримує відеокарта, можна на сайті її виробника. Версія вашого видеопроцессора прописана в «Диспетчері пристроїв» у відповідному розділі. Якщо, переглянувши параметри, ви виявили причину невідповідності, слід оновити безпосередньо драйвера VC. Після цього з новою версією DirectX проблем виникати не повинно.

Ссылка на основную публикацию