Як дізнатися яка відеокарта стоїть на комп’ютері

Відеокарта – це один з модулів системного блоку, який відповідальний за зображення на екрані і все, що до цього може ставитися – дозвіл, можливість відтворення відео і комп’ютерних ігор, і багато іншого.

Зрідка у кожного користувача може виникнути проблема в тому, як дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері. Що ж це можуть бути за причини такого інтересу?

 • Ви завантажили супер круту комп’ютерну гру, а ваш апарат, що називається, її не потягнув – обіцяного якості графіки не виходить.
 • На екрані без видимої причини над зображенням з’явилася зебра з синіх смуг шириною в сантиметр – вірна ознака, що саме відеокарта захворіла.
 • Ви вирішили своїми руками зібрати новий комп’ютер, витягуючи придатні блоки з декількох несправних, так що тепер вас цікавить питання сумісності модулів.
 • Ви вирішили зробити апгрейд, замінити стару відеокарту більш сучасною та функціональною. І тепер вам потрібно знати марку старого модуля, щоб шукати нову версію в магазинах або в інтернеті.
 • Зображення на екрані монітора погіршився, ви вирішили, що справа в зіпсованих або застарілих драйвери відеокарти (абсолютно вірне припущення) і тепер вам потрібно знати марку модуля, щоб знайти на сайті виробника відповідний драйвер.
 • Завантажувати драйвера рекомендується тільки з офіційних сайтів виробника.

Зовні настільні комп’ютери виглядають як близькі родичі, але це не означає, що внутрішні органи у різних моделей повністю сумісні. Насправді моделей і модифікацій внутрішніх модулів системних блоків безліч.

Так що, вставивши неправильний блок, можна не тільки не породити новий комп’ютер, а й остаточно знищити те, що було в наявності. Визначившись з цілями і завданнями – можна приступати до пошуку вирішення проблеми, як дізнатися, яка відеокарта стоїть на комп’ютері.

Метод візуального огляду

В принципі, можна елементарно розкрити системний блок комп’ютера, розібрати половину нутрощів, витягти відеокарту і під лупою подивитися, а що ж там написано на платі. Однак такому прямому шляху можуть бути і серйозні перешкоди.

 1. Комп’ютер на гарантії і втручання позбавить вас права на безкоштовний ремонт або заміну апарату.
 2. У процесі збирання-розбирання запросто можна щось переплутати, не так увіткнути контакти, пошкодити тоненькі пайки і доріжки, порвати проводки, можуть випасти перемички.
 3. В результаті ви отримаєте не тільки проблемну відеокарту, але і зламаний системний блок.

Навіщо такі екстремальні хірургічні досліди, якщо є кілька безконтактних терапевтичних методів з’ясування марок будь-яких модулів у вашому комп’ютері.

Найперше, що потрібно зробити – це пошукати, а не збереглася у вас документація на комп’ютер? Цілком можливо, що на найближчій полиці книжкової шафи лежить собі спокійненько паспорт на вашу обчислювальну машину і мовчить.

У такому випадку досить лише перегорнути кілька сторінок і знайти список модулів, встановлений в системному блоці комп’ютера. Однак паспорт міг бути загублений, а комп’ютер не куплений, а подарований сусідами, які знати не знають ні про які технічних описах.

Якщо перші два способи не вирішили проблему, тоді на допомогу приходять всемогутні інформаційні технології.

Визначення пристроїв за допомогою системних засобів

Комп’ютер – розумна машинка і має різні можливості і Допомога, які можуть знадобитися при пошуку несправностей, налаштування, апгрейд. При підключенні кожного нового блоку до комп’ютера система сама виявляє нове підключення, визначає його специфікацію, налаштовує, а в кінці заносить відомості про новий пристрій до загального реєстру.

Так що, завдання з’ясування марки відеокарти полягає в тому, щоб знайти цей список пристроїв і подивитися – що там написано з приводу цікавить вас модуля.

Для Windows XP

 1. Натисніть на кнопку Пуск.
 2. Знайдіть панель управління.
 3. Перейдіть в розділ Система.
 4. Відкрийте вкладку Устаткування.
 5. Відкрийте Диспетчер пристроїв.
 6. Знайдіть Відеоадаптер. Це десь ближче до початку списку.
 7. Натисніть на хрестик праворуч, випаде підпункт з назвою відеокарти, встановленої в системному блоці комп’ютера.

Для Windows 7, 8 і 10

Тут алгоритм буде дещо іншою.

 • Відкрийте контекстне меню робочого столу (права кнопка миші).
 • Знайдіть Персоналізація.
 • Параметри дисплея.
 • Додатково.
 • Адаптер.

Визначення спеціальними програмами

Досить довгі ланцюжки виходять. Щоб спростити процес, можна скачати і встановити спеціальну програму, яка вивчає вміст комп’ютера і складає списки в наочному вигляді. Ось, наприклад, такі утиліти: GPU-Z і HWMonitor.

Ссылка на основную публикацию