Як дізнатися яка стоїть відеокарта на ноутбуці з Windows

Знання, як визначити параметри відеокарти, рано чи пізно стане в нагоді кожному користувачеві ПК. Це питання обов’язково виникне під час придбання нового обладнання. Володіючи такою інформацією, ви зможете перевірити, чи не обманює вас продавець і дізнатися реальні можливості відеокарти.

Визначення параметрів відеокарти

Характеристики графічного прискорювача можна дізнатися трьома способами. Давайте розглянемо докладніше кожний з них докладніше.

Спосіб 1: скористатися спеціальним софтом

В інтернеті можна знайти сотні додатків, які здатні визначати характеристики системи. При цьому однаково поширені як загальні утиліти, що аналізують весь ПК, так і цілеспрямовані, призначені спеціально для відеокарти.

Програма GPU-Z

За допомогою цієї програми можна перевірити встановлену на комп’ютері відеокарту. Запускаючи програму, відразу ж в головному вікні, відображається досить широкий перелік даних: обсяг, частота, назва і багато іншого.

додаток AIDA64

Ця утиліта призначена для загального аналізу системи, але для визначення параметрів відеокарти вона так само підійде. Коли відкривається програма вам необхідно буде в лівому меню знайти блок «Комп’ютер» і відкрити розділ «Сумарна інформація». В основній області вікна знаходиться заголовок «Відображення», під яким власне і розташована ваша відеокарта. Ви можете дізнатися її назву і обсяг відеопам’яті.

Так само ви можете в списку обладнання вибрати блок «Відображення» і клікнути на розділ «Графічний процесор». Розгромна замовна стаття після цього інформація буде вельми докладної, і, що немало важливо, все решта розділи також освічені графіку.

Спосіб 2: використовувати стандартні можливості системи

У Windows є кілька системних програм, які можуть надати інформацію про встановлений графічний прискорювач. Природно ці дані будуть представлені в більш стислому вигляді, ніж, якщо використовувати спеціальний софт. З їх допомогою можна дізнатися назву карти, її обсяг і використовуються драйвера.

DirectX

Для того щоб визначити параметри відеокарти за допомогою цього засобу діагностики необхідно буде скористатися інструментом системи «Виконати». Введіть в графі «Відкрити» таку команду: dxdiag.

Після цього буде автоматично запущено засіб діагностики, де у вкладці «Екран» знаходиться вся інформація, що цікавить вас інформація.

властивості монітора

Отримати відомості про графічний прискорювач за допомогою цієї функції ще простіше. Все що вам необхідно зробити – клікнути ПКМ на порожній області робочого вікна і в відобразиться списку натиснути на заголовок “Роздільна здатність екрану”.

У вікні, знайдіть кнопку “Додаткові параметри” і клікніть на неї. Відразу ж в новій вкладці ви побачите всі ваші параметри. Вони знаходяться в розділі «Адаптер».

Спосіб 3: зайти на офіційний сайт

Найчастіше цей метод використовують при придбанні нового обладнання, коли вкрай важливо розібратися у всіх можливостях відеокарти. Зайшовши на сайт виробника, ви зможете побачити максимально докладну інформацію про графічний прискорювач, і при цьому вона буде на 100% правдивою.

Читайте також: Як дізнатися температуру відеокарти? Та легко! Як дізнатися модель відеокарти Огляд програм для визначення заліза комп’ютера Як дізнатися який процесор стоїть на комп’ютері з Windows

Щоб скористатися цим способом, необхідно просто ввести назву відеокарти в пошуковому вікні будь-якого браузера і перейти на сайт виробника. При цьому кількість даних, які ви зможете отримати, не йде ні в яке порівняння з тим, коли використовуються стандартні можливості системи.

Перші два способи, описані в цій статті ідеально підходять для ситуацій, коли необхідно дізнатися параметри встановленої на ПК відеокарти. Третій же метод більш продуктивний і дозволяє визначити точні характеристики будь-якого адаптера, що стане в нагоді вам при покупці нового пристрою.

Ссылка на основную публикацию