Як дізнатися чи був Айфон втоплений: прості способи перевірки

Як дізнатися, чи був Айфон втоплений, щоб не придбати пристрій, який через деякий час перестане працювати? Навіть якщо на перший погляд телефон виглядає повністю справним, всередині нього міг початися невблаганний процес руйнування під впливом вологи і солей.

Перевірка телефону

Якщо продавець стверджує, що Айфон ніколи не піддавався впливу рідини, перевірте його слова, перш ніж віддавати гроші. Для цього:

  1. Огляньте корпус пристрою. Загляньте в порт Lightning, придивіться до контактів. Побачили червоний колір – це сигнал тривоги, телефон контактував з водою.
  2. Підключіть iPhone до зарядного пристрою. Якщо він не відразу починає заряджатися, поворушіть кабель. Це ще один сигнал про те, що в роз’єм потрапляла рідина.
  3. Відкрийте програму “Музика» і відтворіть будь-яку композицію. Почніть слухати з мінімального рівня і поступово збільшуйте гучність, прислухаючись до характеру звучання. Сторонні хрипи скажуть про те, що Айфон плавав.
  4. Перевірте розмовний динамік, включивши його на повну гучність.

Якщо на пристрої є апаратні клавіші, переконайтеся, що вони мають плавний хід. Це допоможе визначити, чи не заливали чи екран рідиною.

Індикатори попадання вологи

Головним індикатором потопельника є мітка, яка стає червоною при контакті з водою. Індикатор контакту з рідиною (LCI) видно зовні без додаткових пристосувань, хоча підтримка Apple рекомендує використовувати збільшувальне скло.

У нормальному стані мітка має білий або сріблястий колір, але після контакту з водою або рідиною, що містить воду, стає насичено червоною. Індикатор не активується через зміни вологості і температури, якщо вони залишаються в рамках вимог до умов експлуатації.

Щоб зрозуміти, де знаходиться датчик вологи на iPhone X, 8, 7 Plus, 7, 6s та інших моделях Apple, вивчіть таблицю з сайту Apple:

На перших моделях iPhone датчик знаходився всередині роз’єму для навушників на верхній грані корпусу. Це призводило до того, що індикатор міг забарвиться в червоний колір після розмови по телефону під час дощу – для спрацьовування досить і однієї краплі. На iPhone 4s індикатор перемістився в роз’єм для зарядного пристрою, що теж не дуже зручно. Невелике потрапляння вологи змінює колір мітки, але ніяк не впливає на стан пристрою.

Оцінивши ризики, інженери Apple перенести індикатор за лоток SIM-карти. Це рішення продовжує залишатися актуальним у всіх сучасних моделях, в тому числі що мають захист від вологи за стандартом IP67.

Якщо індикатор має червоний колір, але ви впевнені, що телефон не контактував з рідиною, зверніться в авторизований сервісний центр для з’ясування причин зміни кольору мітки.

Чим небезпечний «потопельник»

Ми розібралися, як дізнатися, чи був б / у Айфон втоплений, але у багатьох користувачів залишається питання, навіщо так вникати в цю проблему, якщо пристрій працює. Щоб розвіяти сумніви в необхідності перевірки, подивимося, чим небезпечний втоплений смартфон.

Якщо пристрій було пошкоджено в результаті контакту з рідиною, то його ремонт не буде покриватися річною гарантією Apple. Пролили каву – доведеться заплатити за сервісне обслуговування.

Якщо телефон має захист від вологи за стандартом IP67, але його втопили так, що індикатор став червоним, то це теж буде підставою для відмови в гарантійному обслуговуванні. Швидше за все, в сервісному центрі скажуть, що умови експлуатації пристрою вийшли за рамки встановлених вимог – надто глибоко занурили або довго тримали пристрій під водою.

Продавець може не приховувати, що Айфон був втоплений, вказуючи на його ідеальний стан. Але ви повинні розуміти, що пристрій може перестати нормально працювати вже через кілька тижнів або навіть днів.

Через окислення і корозії почнуть виходити з ладу модулі мережі, камери, пропаде звук в динаміках, пристрій перестане заряджатися.

Ремонтувати смартфон і міняти пошкоджені деталі доведеться за свій рахунок, так як гарантія на потопельників не поширюється. Тому відмовтеся від придбання контактировавшего з водою iPhone, яким би дешевим і ідеальним він не здавався.

Ссылка на основную публикацию