Як через ноутбук роздати WiFi, віртуальний WiFi роутер

Здрастуйте дорогі відвідувачі блогу just-it.ru. Сьогодні хотів би Вам розповісти про одну класної фішці, а конкретно про те, як через ноутбук роздати WiFi.

Зовсім недавно був в гостях у друзів. У них є ноутбук, який коштує постійно на столі, на своєму законному місці, і підключений до мережі через кабель! Я з подивом запитав, навіщо? Чому не купите маршрутизатор (роутер)? На що отримав коротку відповідь: «Не бажаємо витрачати гроші на це чудо-пристрій».

Мені потрібно було перевірити пошту через смартфон, а вставати і сідати за комп’ютер було абсолютно лінь. У цей момент, я згадав, як одному з клієнтів недавно налаштовував віртуальний WiFi роутер на ноутбуці. Тут же піднявши свою п’яту точку з дивану, сів за комп’ютер і сказав: «Хлопці, зараз буде диво, ваш ноутбук буде роздавати WiFi»!

До речі, якщо не знаєте, як обмежити швидкість інтернету через роутер, читайте тут.

Покрокова настройка віртуального роутера WiFi на Windows 7

Більшість мережевих адаптерів в сучасних ноутбуках підтримують цю функцію virtual WiFi router. Так само її легко включити на звичайному стаціонарному ПК, з встановленим бездротовим мережним адаптером.

Щоб роздати WiFi з ноутбука, потрібно виконати кілька кроків:

Крок 1:

Для початку, потрібно викликати командний рядок комп’ютера. Відкрийте: – Всі програми – Стандартні – Командний рядок. Натисніть на неї правою кнопкою мишки, і виберіть «Запуск від імені адміністратора».

Відкриється вікно як на зображенні:

Крок 2:

Вводимо наступну команду і тиснемо клавішу Enter:

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = “MS Virtual WiFi» key = “justit» keyUsage = persistent

«MS Virtual WiFi» – це назва нашого роутера WiFi, а «justit» – це пароль. Дані параметри можна змінювати як завгодно на свій розсуд. «KeyUsage = persistent» – дає нам можливість зберегти пароль, що б не вводити постійно вручну.

Після введення даної команди, в системі має активуватися нове обладнання – «Адаптер міні-порту віртуального WiFi Microsoft» або «Microsoft Virtual WiFi miniport adapter» (на англ.).

Якщо ж дане обладнання не відображається, то ваш мережевий адаптер не підтримує цю функцію virtual WiFi. В даному випадку потрібно або міняти її, або взагалі не паритися і купити хороший роутер.

Для надійності, зайдіть в Панель управління – Центр управління мережами і загальним доступом – Зміна параметрів адаптера. Там повинно відобразитися нове з’єднання «Бездротове мережеве з’єднання 2» зі статусом «Ні підключення».

Крок 3:

Тепер нам потрібно запустити наш віртуальний WiFi роутер. Для цього знову в CMD (командному рядку) вводимо наступну команду і тиснемо Enter:

netsh wlan start hostednetwork

З’явиться точка доступу «MS Virtual WiFi«, що б перевірити, зайдіть в Панель управління – Центр управління мережами і загальним доступом.

 Крок 4:

На даному етапі ми вже можемо підключитися до нашої створеної мережі, але на жаль, в інтернет не потрапимо! Запитайте чому? А тому що потрібно відкрити доступ до глобальної мережі на тому адаптере, через який наш ноутбук підключений до інтернету. Відкриємо Панель управління – Центр управління мережами … – Зміна параметрів адаптера, в його властивості відкриємо вкладку «Доступ» і поставимо прапорець «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп’ютера«, тиснемо Ok.

Тепер все підключені пристрої, матимуть доступ до глобальної мережі!

Робимо ярлики включення / вимикання віртуального роутера WiFi на Windows 7

Для включення бездротової мережі потрібно буде постійно вводити відповідну команду активації virtual WiFi. На мою думку, це зовсім не зручно. Для зручності, потрібно створити два bat файлу-ярлика, за допомогою яких ми легко будемо включати і вимикати WiFi.

Крок 5:

Запускаємо блокнот, і вводимо команду для включення роутера, яка нам вже відома:

netsh wlan start hostednetwork

Тиснемо – «Зберегти«. У вікні вводимо назву файлу «Start router.bat», вибираємо місце для збереження і тиснемо ««.

Вийшов файл «Start router.bat«, при відкритті якого буде включатися Віртуальний WiFi роутер.  Виконайте те ж саме для файлу «Stop router.bat«, за допомогою якого можна буде легко відключати мережу.

Ссылка на основную публикацию