Як частота процесора впливає на продуктивність

Тактова частота (ТЧ), що відповідає за швидкість твори операцій в одиницю часу, відноситься до одних з основних параметрів, які визначають потужність процесора. Далі, розберемося, як значення тактової частоти впливає на загальну продуктивність ЦП.

Що таке тактова частота

Тактова частота процесора – це кількість обчислень / операцій в 1 секунду. Чим більше частота, тим більше операцій виконає процесор. Незалежно від числа ядер CPU, пристрій все одно буде функціонувати з однією і тією ж частотою. Але це не відноситься до CPU c ARM – архітектурою, в них працюють як і швидкі, так і повільні ядра.

Читайте також: На що впливає кількість ядер процесора Основні характеристики процесора: повний список можна розігнати процесор на ноутбуці – докладна інструкція Процесори AMD для сокета FM2: список

Тактова частота вимірюється в мега- або гігагерцах (1 герц – це одна процедура). Зазвичай, зверху процесора, на кришці, зазначена ця частота, наприклад, «3.20GHz» – це значить, що ЦП вміє виконувати 3 200 000 000 обчислень в секунду.

В інтернет-магазинах найчастіше зустрічається інше написання ТЧ в описі товару – «Базова частота процесора – 3200 МГц».

На що реально впливає тактова частота

Отже, ця характеристика в істотній мірі впливає на продуктивність CPU, чим більше тактова частота, тим швидше він працює. Але потрібно звернути увагу, що значення ТЧ, так чи інакше, прямо вказує на потужність, але також нові покоління ЦП мають свої архітектури. І пізніше випущені моделі можуть виявитися набагато швидше за своїх попередників, навіть якщо їх характеристики будуть однаковими. Але навіть зі старих моделей можна вичавити весь максимум, інакше кажучи, розігнати.

розгін CPU

Швидкість процесора можна підняти завдяки деяким інструментам, але для цього потрібно знати кілька умов. Материнська плата та ЦП повинні підтримувати розгін. Інший раз, можна обійтися тільки розгоном материнської плати, у якій в налаштуваннях піднімається частота системної шини і деяких інших характеристик.

Але, у випадках, коли використовується розгін ЦП або «материнки» при збільшенні частоти, виростає і температура. В такому випадку необхідно безперервно підтримувати продуктивність системи охолодження в якості термопасти.

висновок

Отже, швидкість роботи процесора безпосередньо залежить від значення тактової частоти, наприклад, так само, як і від кількості ядер. Потрібна висока продуктивність, тоді слід вибирати CPU спочатку з високими характеристиками. Але також не варто забувати про моделі, які підлягають розгону, але в подібних обставинах обов’язково потрібно підтримувати працездатність системи охолодження.

Ссылка на основную публикацию