Як бізнес може використовувати групи в соціальних мережах

У соціальних мережах «сидить» більша частина тих, хто взагалі користується Інтернетом. У нашій країні за кількістю користувачів лідирують «ВКонтакте» і «Однокласники». Крім контекстної реклами, про яку скажемо окремо, основний спосіб просування своєї справи в соціальних мережах – групи. Робота з групами в цілому складається з тих же етапів, що і робота зі своїм сайтом.
Почнемо з ідеології. За визначенням група в соцмережі – місце, де люди збираються за інтересами, хочуть обговорювати щось, що об’єднує їх, висловлювати думки. Згадаймо про формулювання ієрархії потреб ( «піраміди Маслоу»): турбота про інше і увагу до себе, повага з боку інших, визнання, самовираження, самоідентифікація. Ось вони-то зазвичай і приводять людей в групи. Краще позначити ідею і девіз як «любителі / професіонали / шанувальники / прихильники / споживачі чогось / когось / кудись / с кимось / чогось».

Група про кондиціонери спліт системи fujitsu приверне хіба що нинішніх, колишніх і майбутніх співробітників названої компанії. Максимум, заглянуть туди самі вдячні або незадоволені замовники. Зате «носії VIP-підтяжок» або «Білі пухнасті домашні кролівники» мають всі шанси на успіх. Ви, як організатор групи, теж, за однієї умови: якщо готові забезпечити повний асортимент дійсно хороших підтяжок і інших аксесуарів того ж якості, тримайте зоомагазин або ветеринарну клініку.

Назва групи означає дуже багато. Точно так само важливо яскраве, інформативне, але просте і коротке опис. Обов’язково зробіть привабливий, що запам’ятовується аватар (логотип) групи. Технічно група – міні-сайт, зі своїми сторінками, статтями, фотогалереєю та т. Д. Правда, його конструкція обмежена досить жорсткими рамками шаблонів і «движка» соціальної мережі. Зазвичай на сторінки групи лягає завдання «розважати, залучати і залучати», а «продавати» повинен вже ваш корпоративний сайт, на який поведуть посилання.

При необхідності створіть кілька груп, кожну зі своєю спрямованістю і «родзинкою». В кінцевому рахунку всі вони будуть вказувати дорогу до одного сайту однієї компанії. Посилання бажано ставити не тільки в спеціально відведеному для неї поле, але і в інших місцях. Наприклад, повторювати її в новинах, іноді на стіні, в обговореннях, в коментарях. Заповніть блок «Друзі сайту», обмінявшись посиланнями з групами схожої тематики. Врахуйте тільки, що такі групи можуть бути створені конкуруючими фірмами!

Будьте готові до того, що соціальна мережа «підкладе вам свиню» у вигляді контекстної реклами прямих конкурентів. Це неминуче, адже ваша група виявиться для них самої ласої цільовою аудиторією. Чужу рекламу ви ніяк не приберете, тому подумайте про «тонкої контрреклама» в своїх текстах.

Подбайте про якісне інформаційне наповнення. Регулярно додавайте картинки в альбоми, відеоролики, запускайте і стимулюйте обговорення. Група повинна «жити»!

Методи розкрутки груп трохи відрізняються від розкрутки сайтів. У соціальних мережах працюють внутрішні пошуковики. Вони помітно поступаються пошуковим машинам Яндекса і Google по «інтелекту». Для них багато значать назви груп, концентрація ключових слів. Чи багато хто користуються пошуком, щоб вирішити, «до якої б ще групі мені примкнути»? Якщо щось і шукають в соціальних мережах, так це картинки, кліпи, музику і т. П. Цікавий, затребуваний контент такого роду може залучити людей до вас, але тут потрібні почуття міри і обережність. Зокрема пам’ятайте про авторське право!

Головний засіб «розкрутки» групи – запрошення. Способів їх поширити як мінімум три.

  • Запрошувати людей «вручну», самостійно. Просто, але занадто багато роботи. На число запрошень з одного облікового запису в день встановлені обмеження.
  • Попросити друзів, щоб вони допомогли запросити своїх друзів. Одна проблема: де такі друзі з готовністю допомогти і масою вільного часу?
  • Рекламувати свою групу найкраще в групах схожої тематики. Намагайтеся потрапити до них у «друзі» і обмінятися підписками. В цьому випадку можна очікувати помітного припливу користувачів на сторінки вашої групи.

Дуже важливо для групи участь в ній корстувачів «тисячників». У блогосфері так називають користувача, що має тисячу передплатників. «ВКонтакте» звичніше оцінювати кількість друзів користувача. Всі вони побачать в новинах повідомлення про те, що людина вирішила вступити в вашу групу. Напевно деякі візьмуть приклад одного, а багато хоча б просто поцікавляться вашим ресурсом. Спосіб платний: поставити завдання тим, хто заробляє розсилкою запрошень. Таких пропозицій в Мережі безліч, за ними часто ховаються цілком порядні і адекватні фахівці з SMO. Типові розцінки становлять від 1 до 10 доларів за 1000 запрошень.

Професійні «пріглашальщікі» використовують різні прийоми, і «на межі дозволеного», і «за межею». У першому випадку, наприклад, заводять велику кількість облікових записів і роздають від їх імені запрошення реальним користувачам. До другої категорії відносяться, зокрема, програми-боти, скрипти на сторінках користувачів і т. П. За зрозумілих причин такі методи не афішують.

У чому може полягати підступ? Відоме шахрайство – коли в вашу групу дійсно приходить замовлене число «учасників», але всі вони є «мертвими душами». Це ті самі фіктивні аккаунти, які заводилися з конкретною метою: вступати, куди попросять, або поширювати спам. Зрозуміло, що користі вам від них ніякої: бот не їсть, не п’є, одяг не носить, і взагалі, купівельної спроможності позбавлений геть.

Крім того, занадто груба активність по розкрутці групи може викликати скарги. Наприклад, на спам. Найсуворіша санкція з боку адміністрації – «бан» або видалення групи. Тому спокійніше, коли груп кілька. Висновок: на відміну від пошукової оптимізації, в соціальних мережах «розкрутка» спирається, перш за все, на живих реальних людей. Як кажуть, «будьте простіше, і люди до вас потягнуться»!

Важливо показувати, що група живе, розвивається, що її засновники постійно «тримають руку на пульсі». Спробуйте делегувати найактивнішим учасникам права адміністраторів. В ідеалі група почне функціонувати автономно, з мінімальним вашою участю. Загалом, перенесіть в Інтернет свій досвід по організації колективу!

Дуже сприяють популярності групи всілякі конкурси та розіграші призів. Ви напевно знайде можливість виставити якісь реальні подарунки і бонуси: беріть приклад з «великих». Удвічі вигідний (для вас) приз: помітна знижка у вашій фірмі або «платиновий» дисконт. Ефект буває вражаючим: раніше пасивні учасники навперебій починають запрошувати друзів. Адже чим більше зібралося «своїх», тим вище шанси виграти!

Ссылка на основную публикацию