Як безповоротно видалити файли з жорсткого диска

Дистанційні з жорсткого диска файли вважаються не зовсім втраченими, їх можна відновити за допомогою призначених для цього програм. Але що робити, якщо потрібно видалити їх без можливості відновлення.

Як безповоротно стерти видалені файли

Відомо, що дані з жорсткого диска HDD можна відновити після видалення. Правда, це не завжди ефективно, але шанс є, і зовсім не маленький. Це відбувається тому, що коли видаляємо стандартним чином, наприклад, очищаючи кошик, то файли насправді не зникають з диска. Просто позиції, в яких вони були записані позначаються як вільні і тому видалені дані можна відновити, поки не будуть поверх перезаписані новими файлами.

Є ефективні рішення, що дозволяють безповоротно видаляти інформацію, наприклад, програми типу File Shredder. Тоді такі файли вже в момент видалення перезаписувати випадковими значеннями, що унеможливлює їх відновлення.

Але що робити, коли вже видалили стандартним способом і хочемо переконатися, що вони вже ніколи не будуть відновлені? У такій ситуації можна скористатися інструментом, який «перекриває вільний простір», тобто перезаписує видалені дані випадковими значеннями. Таким чином, всі віддалена інформація буде безповоротно очищена без можливості відновлення.

Увага! Інструкція в статті застосовна виключно для «звичайних» жорстких дисків HDD. Якщо використовуєте твердотільний накопичувач, то ніяких дій з очищення видалених даних робити не потрібно. Всі нові SSD підтримують технологію TRIM, яка під час видалення файлів автоматично обнуляє всі дані без можливості відновлення. Тому рекомендуємо використовувати зазначену програму виключно на HDD і не застосовувати на SSD.

Як запобігти відновлення даних з диска

Для перезапису, що звільнився, використовується програма Hardwipe. Це корисна утиліта, яка видаляє видалені дані без можливості відновлення, також оснащена опцією очищення вільного місця на диску.

Після запуску утиліти відобразиться головне вікно з варіантами видалення існуючих файлів (File Data), розділів і томів (Devices і Volumes). Ці варіанти нас не цікавлять, нам потрібно зробити очистку вже видалених файлів, використовуємо тільки функцію перезапису вільного простору.

Переходимо в розділ «Free space».

Виберіть жорсткий накопичувач, на якому слід повністю затерти вільний простір, потім натисніть ОК.

У вікні Hardwipe з’явиться закладка Free Space з питанням «Clean free space now?». Встановіть перезапис за допомогою випадкових значень (Random data). В поле поруч з іконкою харчування можна налаштувати автоматичний вихід із системи або виключення комп’ютера після завершення операції. Це корисно, тому що процес очищення може зайняти багато часу (кілька годин і більше в залежності від розміру HDD).

Для підтвердження видалення натисніть Start. Програма почне перезапис віддаленої інформації абсолютно випадковими значеннями. Якщо комусь вдасться відновити, то це буде нічого не значуща інформація, з якої неможливо нічого істотного прочитати.

Ссылка на основную публикацию