Як активувати режим NAT і статичний IP-адресу на PS3

У тих випадках, коли вам необхідно, щоб ваша ігрова консоль мала строго заданий мережеву адресу, скористайтеся нашою інструкцією, що допомагає активувати режим NAT і статичний IP-адресу на PlayStation 3. Досить важливо провести таку настройку, якщо ви використовуєте перенаправлення портів. Налаштування перенаправлення портів дозволяє вашого роутеру направляти мережевий трафік конкретно на певні пристрої, зазначені вами. Без настройки же статичного IP-адреси, перенаправлення портів буде працювати тільки тоді, коли ви налаштували його вручну, але при кожному перезавантаженні PS3, консоль буде автоматично отримувати новий IP. Як тільки в силу вступить новий мережеву адресу, перенаправлення портів буде порушено і перестане працювати.

Що таке IP-адреси?

IP-адреси – це чотири групи цифр, розділені між собою точками, які дозволяють комп’ютерам і мережевих пристроїв ідентифікувати один одного. Кожен комп’ютер обов’язково має, принаймні, один IP-адреса і у двох різних пристроїв цю адресу не може бути абсолютно ідентичним. Якщо так все ж відбувається, то жодне з них не зможе отримати доступ до інтернету. За наведеним трохи нижче, ви зможете знайти масу більш докладної інформації з цього питання. Вся вона вам навряд чи стане в нагоді, але ви зможете більш точно зрозуміти, як працює будь-яка локальна або глобальна мережа. Інформація про мережах, IP-адреси і шлюзах: http://portforward.com/networking/subnetting.htm

Якщо перед роутером стає вибір – привласнити пристрою статичний або динамічний IP-адресу, то більшість з них автоматично поставлять саме динамічний. Так відбувається тому, що для функціонування мережі, що складається з декількох динамічних адрес, частіше за все не потрібно ніяка настройка і все відбувається автоматично. Кінцевий користувач просто включає в мережу свій комп’ютер або інший пристрій і все працює. Якщо всі пристрої в мережі мають динамічні адреси, саме роутер призначає і перепризначає їх автоматично на свій розсуд з метою забезпечення працездатності всіх пристроїв. Після кожної перезавантаження комп’ютера або будь-якого іншого девайса, підключеного до мережі, вони звертаються до роутера для отримання нового адреси. Роутер перевіряє наявність вільних адрес і видає той, який не використовується в даний момент жодним іншим девайсом. Це важливо розуміти. Якщо ви налаштували на вашій консолі PS3 статичний IP-адресу, роутер не знає цього і тому точно таку адресу він може привласнювати комп’ютерів, мобільних пристроїв, що знаходяться в тій же мережі. А як наслідок це призводить до того, що і консоль, і другий пристрій з аналогічним IP не зможуть підключитися до інтернету. Тому якщо виникає необхідність встановити статичний IP-адресу для консолі PS3, необхідно зарезервувати його і запобігти його перепризначення роутером. Сервер динамічних IP-адрес найчастіше іменується як DHCP.

Налаштування статичної IP на консолі PS3

Крок 1: Увімкніть PlayStation 3 і перейдіть в пункт Налаштування в головному меню.

Крок 2: Прокрутіть список вниз до розділу Налаштування мережі. Найчастіше він знаходиться в самому низу списку налаштувань.

Крок 3: Після вибору розділу Налаштування мережі, перейдіть по меню вправо і виберіть пункт Список мережевих з’єднань.

Крок 4: Запишіть вказаний IP-адреса, маску підмережі та ім’я роутера. Ці дані знадобляться вам трохи пізніше. Поверніться в розділ Налаштування мережі.

Крок 5: Пересуньтеся по меню вправо і в списку виберіть пункт Налаштування з’єднання з інтернетом.

Крок 6: У спливаючому вікні натисніть ОК і продовжите настройку.

Крок 7: Із запропонованих методів настройки виберіть Спеціальні.

Крок 8: Із запропонованих способів з’єднання виберіть той, яким ваша консоль підключена до мережі – Проводове з’єднання або бездротове.

Крок 9: Для нашої настройки вам знадобиться внести деякі параметри вручну. Виберіть відповідний пункт в наступному меню налаштувань PlayStation.

Крок 10: Вибір швидкісного і дуплексного режимів необхідно залишити в автоматичному стані.

Крок 11: На сторінці налаштувань IP-адреси виберіть варіант Вручну.

Крок 12: Введіть IP-адресу, який ви хочете привласнити консолі, і він буде закріплений за нею на постійній основі. Дуже важливо, щоб ця адреса була поза діапазону DHCP адрес вашого роутера. Дізнатися значення цього діапазону можна, відкривши сторінку налаштувань роутера, і знайшовши розділ DHCP або LAN. Або ж просто задайте IP-адреса, максимально далекий від того, який ви записали на одному з попередніх кроків. Для прикладу – якщо ваша консоль на даний момент використовує адресу 192.168.0.2 і саме його ви переписали в налаштуваннях трохи раніше, то краще за все буде задати приблизно такий нову адресу – 192.168.0.200. Якщо ж у списку мережевих з’єднань PS3 ви бачили щось подібне до 192.168.0.240, то краще за все тепер задати, наприклад, 192.168.0.2. Міняйте значення тільки останньої групи цифр, не зачіпаючи при цьому перші три. Значення останньої групи може коливатися між 2 і 254. Замислюватися над цим і вибирати якесь конкретне число не варто.

Шлюз і маску підмережі варто вказати у відповідних полях. Використовуйте саме ті значення, які ви записали на одному з попередніх кроків.

Також вам необхідно вказати сервери DNS, які повинна використовувати ваша PS3. Це необхідно в тих випадках, коли ваш мережевий роутер не отримує інформацію про них автоматично. Для початку потрібно з’ясувати які саме сервери варто налаштувати на вашій PS3. Найпростіший спосіб – зателефонувати в службу підтримки вашого інтернет-провайдера і задати відповідне запитання. Швидше за все, вас запитають, для чого саме вам знадобилася ця інформація. Скажіть, як є – її вимагає настройка вашої PS3. Оператор видасть вам два IP-адреси. Один з них це Основний DNS сервер, другий – Додатковий.

Крок 13: В параметрах MTU вкажіть режим Автоматично.

Крок 14: В налаштуваннях проксі-сервера обов’язково вибирайте пункт «Не використовувати». Використовувати проксі і налаштовувати його у вашій консолі варто тільки в тих випадках, коли все ваше з’єднання з мережею відбувається за допомогою проксі-сервера. Для того, щоб провести таку настройку в разі необхідності, вам варто отримати специфічні настройки мережі у вашого інтернет-провайдера, які необхідно внести на цьому кроці вручну.

Ссылка на основную публикацию