Huawei – настройка роутера для створення домашньої мережі WiFi

Сьогодні китайська компанія Huawei досить відома, і, буквально кажучи, захопила ринок телекомунікаційних устройств.Все її знають за рахунок неймовірної популярності їх телефонів, але мало хто в курсі, що вона випускає ще й чудові і високотехнологічні роутери. Однак, як і пристрої від будь-якої іншої компанії, роутери від Huawei потребують як в коректному підключенні, так і в більш складних налаштуваннях, з якими складно впоратися, не маючи загальної інформації про це. В Україні Huawei маршрутизатор можна отримати у багатьох провайдерів, ставши їх абонентом.

Весь набір складається з самого роутера, блоку живлення і комутаційного шнура, тобто ніяких відмінностей від аналогів, все те ж саме. З особливостей можна відзначити лише наявність двох антен, 32 МБ RAM пам’яті і п’яти Ethernet портів. Досить просто і естетично. Проте, навіть з урахуванням зовнішньої простоти, не кожен користувач зможе зрозуміти, як налаштувати модем Huawei.

Перше підключення і супутні конфігурації

Huawei WS319

Після підключення можна почати налаштування Huawei роутера, які виглядають досить стандартно, приблизно, як і у всіх інших. Спершу слід відкрити будь-який браузер.

Після чого потрібно ввести в пошуковий рядок адресу роутера “192.168.3.1”. Відкриється вікно авторизації, де в поле логіна і пароля потрібно вписати “admin”.

Отже, тепер потрібно зрозуміти, як налаштувати роутер Huawei WS319 правильним чином. Для початку зробимо найбільш популярну настройку PPPoE, яку використовують основні провайдери, такі як Ростелеком. Для цього нам потрібно зробити наступні дії:

  1. включити з’єднання
  2. В якості типу служби потрібно вибрати Ethernet
  3. Для типу з’єднання позначаємо режим IP-маршрутизатора (PPP)
  4. Активувати режим постійного онлайну
  5. З договору вписуємо логін і пароль
  6. Зберегти всі зміни

Різні призначені для користувача конфігурації, наприклад назву мережі, можна вибрати на свій розсуд або залишити таким, яке воно було, це не має ніякого значення.

Налаштування роутера Huawei WS319 в режимі динамічного IP не має суттєвих змін, тому варто відзначити лише кілька основних відмінностей: тип з’єднань не (PPP), а (IP); для адресації IPv4 потрібно вибрати DCHP; в пункті NAT вписуємо значення NAPT.

Щоб на телефоні без проблем можна було користуватися Wi-Fi Huawei мережею, необхідно зайти у вкладку домашньої мережі і там вибрати пункт налаштувань Wi-Fi. У рядку SSID впишіть будь-яку назву на ваш розсуд, так буде називатися ваша мережа після всіх дій. Далі обов’язково активувати мережу, поставивши галочку навпроти відповідної функції. Відносно режимів безпеки можна вибрати який завгодно, залежно місцезнаходження роутера. Пароль краще вибрати достовірніше, з великими і маленькими літерами, обов’язково додавши кілька цифр. Це все, що потрібно, після даних дій вай-фай повинен запуститися. Якщо виникли якісь проблеми, скористайтеся скріншотом:

Щоб зробити скидання, потрібно перейти в розділ “скидання налаштувань”, який знаходиться на головній сторінці.

Huawei HG532E

Налаштування Huawei HG532E майже ідентична іншим моделям Хуавей. Однак, адреса веб-інтерфейсу трохи відрізняється, а саме “192.168.1.1”. Після авторизації потрібно зайти в WAN через вкладку Basic, там, після виборі мережі INERNET_B_ATM_0_33, можна починати до вписування і позначенню необхідних змін. Для початку також розглянемо PPPoE, тому вибираємо цей тип підключення, після чого вписуємо логін і пароль з документів. Все інше даного роутера має бути правильними за замовчуванням і відповідати скриншоту:

Для настройки роутера Huawei HG532 в режимі статичного IP можна скористатися інструкціями до минулої моделі. Те ж саме стосується і wi-fi, щоб він працював на телефоні, потрібно повторити ті ж дії, що і до минулої моделі.

Huawei Smartax MT880

Виробляємо той же самий вхід в веб-інтерфейс, в вікні в basic вибираємо WAN.

Редагування конфігурацій в даній моделі досить сильно відрізняється, тому відразу може не бути зрозуміло. Щоб почати вписувати значення, треба клікнути на олівчик, показаний на скріншоті. Самі налаштування нижче повинні також відповідати, вони приблизно такі ж, як і раніше:

Після цього підтверджуємо зміни.

Що слід робити при виникненні труднощів

Для початку варто пояснити найбільш важливу річ, зазвичай з будь-якої з проблем справляється скидання до заводських налаштувань. Щоб зробити його, потрібно голкою або подібної тонкої і довгастої річчю затиснути кнопку reboot зі зворотного боку роутера. Тримати кнопку потрібно приблизно 30 секунд, після чого почекати деякий час і зробити перезавантаження, включивши і вимкнувши пристрій.

Швидкого Вам інтернету!

Ссылка на основную публикацию