Головні переваги надбудови Excel для аналізу даних PowerPivot

Модуль PowerPivot є надбудову Excel 2010, яка абсолютно безкоштовно поширюється командою розробників SQL Server Analysis Services з компанії Microsoft. При створенні Excel 2010 ставилася мета створення чудового інструменту для бізнесу. І надбудова PowerPivot дозволила втілити мрію в реальність – з її допомогою можна виконувати вичерпний аналіз величезних масивів даних в Excel.
Як і все в цьому світі, надбудова PowerPivot володіє як перевагами, так і певними недоліками. Спочатку ми розглянемо головні переваги надбудови, завдяки яким вона завоювала свою популярність. Надбудові PowerPivot притаманні п’ять головних переваг. Кожне з них є достатнім аргументом на користь переходу до версії Excel 2010.

 • Можливість обробки масивів даних, що обчислюються десятками і сотнями мільйонів рядків. Якщо доводиться створювати звіти зведених таблиць для масивів даних, обсяг яких перевищує 1 048 576 рядків, або сортувати, фільтрувати такі масиви і виконувати їх прокрутку, зверніться до надбудові PowerPivot.
 • Створення зведених таблиць на основі декількох вихідних таблиць без використання функції ВПР. Тепер вам не доведеться звертатися до ресурсозатратної функції ВПР (VLOOKUP) для створення зведеної таблиці на основі двох вихідних таблиць. За допомогою надбудови PowerPivot можна на основі кількох таблиць Excel створити звіт зведеної таблиці, не звертаючись до функції ВПР.
 • Вибірка даних з різних джерел. Завдяки PowerPivot можна легко і просто імпортувати текст і дані в форматі Access, RSS, SQLServer або Excel, створюючи на їх основі звіт зведеної таблиці.
 • Доступ до наборів даних. У зведених таблицях Excel 2010 з’явилося новий чудовий інструмент – набори, за допомогою яких забезпечується створення асиметричних звітів. Єдине обмеження наборів – можливість їх використання виключно при роботі зі зведеними таблицями OLAP. Якщо ж відкрити звичайну таблицю за допомогою надбудови PowerPivot, вона автоматично перетворюється в зведену таблицю OLAP. Саме завдяки можливості роботи з наборами я створюю зведені таблиці за допомогою надбудови PowerPivot.
 • Ніколи ще виконання обчислень не було настільки простим. При розробці надбудови PowerPivot фахівці з компанії Microsoft впровадили нову мову обчислення формул, який отримав назву Data Analysis Expressions (DAX). Ця мова включає 117 функцій, за допомогою яких можна виконувати два види обчислень. За допомогою 81 звичайної функції Excel можна додавати обчислювані стовпці в таблицю, яка відображається у вікні надбудови PowerPoint. Також можна скористатися 54 функціями для створення нових заходів у зведеній таблиці. За допомогою цих 54 функцій зведені таблиці знаходять небачену досі міць. Наприклад, функція COUNTROWS (DISTINCT) дозволяє підрахувати кількість розрізняються між собою рядків. Функція CALCULATE (вираз, фільтрХ, фільтр2, …. Фільтри) нагадує функцію СУММБСЛІ (SUMIFS), але є більш універсальною. А 34 просунуті функції по роботі з часом (наприклад, TOTALYTD і PARALLELPERIOD) дозволять виконувати самі різні хронометричні обчислення.

Другорядні переваги PowerPivot

Нижче представлений ряд другорядних переваг PowerPivot, які не настільки вражаючі, але все-таки досить корисні в роботі.

 • Компактне уявлення. Робочі книги Excel, що включають дані PowerPivot, мають менші розміри, ніж робочі книги, що використовують традиційні зведені таблиці PivotCache. Хоча дані як і раніше зберігаються в файлі робочої книги .xlsx, але в PowerPivot використовуються кращі алгоритми стиснення даних.
 • Об’єднання двох зведених таблиць за допомогою єдиного набору зрізів. За допомогою єдиного набору зрізів можна контролювати дві окремі таблиці PowerPivot.
 • Авторозмітку зрізу. Зрізи, створені в стандартній програмі Excel, спочатку мають один стовпець і один і той же розмір. Якщо ж зріз створюється в PowerPivot, робиться спроба автоматичної настройки його розмірів. Звичайно, далеко не завжди досягається ідеальний результат, але все ж зрізи, створювані в PowerPivot, виглядають набагато краще зрізів, що створюються в традиційному середовищі Excel.
 • Створення зведених діаграм без зведених таблиць. Насправді це трохи не так. За допомогою надбудови PowerPivot діаграма автоматично створюється на робочому аркуші, а потім зв’язується зі зведеною таблицею, що знаходиться на іншому аркуші.

недоліки PowerPivot

Користувачі PowerPivot відзначають наявність наступних недоліків.

 • Відсутність угруповання. У PowerPivot неможлива угруповання зведених таблиць. Властивість угруповання застосовується для розподілу дат по місяцях, кварталах і роках. Можна скористатися засобами мови DAX для визначення стовпців року, кварталу і місяця, але це набагато складніше, ніж використання властивості угруповання.
 • Неможливо скористатися скасуванням. PowerPivot є надбудовою. Як відомо, в результаті виконання макросу або іншого зовнішнього коду стек скасування очищається. Тому після запуску надбудови PowerPivot ви не зможете повернутися до виконуваних раніше дій.
 • Неможливість використання VBA. При роботі зі зведеними таблицями можна звертатися до засобів VBA. У разі використання PowerPivot застосування VBA неможливо.
 • Тільки для Excel 2010. Надбудова PowerPivot може працювати тільки спільно з Excel 2010. Її неможливо використовувати спільно з Excel 2007 або при роботі з файлами, збереженими в режимі сумісності.
Ссылка на основную публикацию