Голосове введення тексту в Word онлайн

Швидко друкувати на клавіатурі комп’ютера може не кожен. Але що робити, якщо потрібно за короткий термін створити дипломну роботу в електронному вигляді? Або написати звіт про виконану лабораторній роботі? У цьому нам допоможе голосове введення тексту в редактор Word онлайн. Варто відразу ж роз’яснити, що популярний текстовий редактор MS Word не надає функції запису через мікрофон в стандартній комплектації. Тому ми розглянемо всі найпростіші і практичні способи, які допоможуть писати в програмі голосом.

Розширення для Microsoft Word допоможе записати голосом

У мережі за адресою є спеціальне доповнення. Програма призначена для голосового друку в Ворді. Після установки на панелі інструментів документа з’явиться нова вкладка «Dictation». Вибравши її, у вікні з’явиться кнопка з мікрофоном. Вона призначена для старту запису. У цьому ж вікні доступний вибір одного з 20 мов, на якому потрібно вводити пропозиції озвученням.

Розширення Dictation у вкладці документа Word

Це доповнення є для багатьох версій текстового редактора, так як є розробкою компанії Microsoft. Її можна застосовувати не тільки в Word, але і в PowerPoint, і Outlook. Варто звернути увагу на те, який пакет потрібен для вашої системи Windows. Розрядність можна подивитися в системному вікні, натиснувши WIN + PAUSE. Цей параметр буде вказано в рядку «Тип системи». Dictate встановлюється як і будь-яка інша програма. Але по її завершенню потребує активації. Це можна зробити в налаштуваннях.

Робота розширення для перекладу голосу в текст заснована на кількох компонентах – Cortana (доступна в Windows 10) і місцевому перекладача Microsoft Translator. Для стабільної роботи потрібно компонент .NET Framework 4.5.0.

Це цікаво: Розпізнати текст з PDF в Word.

Введення тексту голосом за допомогою Google Drive

Напевно, найбільш підходящим способом друкувати текст, продиктувавши його в мікрофон, є використання Гугл диска. Багато користувачів обзавелися акаунтами в цій відомій платформі. І кожен зможе скористатися його основною функцією – Google Docs. Саме цей онлайн-редактор має потрібну нам функцію.

Для тих, хто не знає, що має в своєму акаунті Google додаткові можливості:

 1. Авторизуйтесь в системі https://google.com/ або зареєструйте новий акаунт;
 2. Перейдіть на головну пошукача (тобто за тим самим вказаною адресою) і виберіть вгорі «Програми Google» (кнопка з 9 квадратів);

  Існують різноманітні програми Google

 3. Знайдіть і виберіть в списку Google Drive;
 4. Потім натисніть на велику кнопку зліва «Створити»;
 5. Виберіть в контекстному меню пункт «Google документи»;

  Створення Google документа в Google Docs

 6. Відкриється вікно текстового редактора. Вам потрібно вибрати вгорі кнопку «Інструменти» і пункт «Голосовий введення»;

  Вибір голосового введення у вкладці «Інструменти» Google Docs

 7. Для того, щоб активувати цю можливість, у вас повинен бути підключений до комп’ютера і налаштований мікрофон. В іншому випадку рядок буде неактивною;
 8. Спробуйте говорити, щоб побачити відображається текст у вікні.

Цей текст можна скопіювати і вставити в документ Word. Коли пропозиції будуть надиктовані і відредаговані, натисніть разом на клавіатурі CTRL + A. Після цього відкрийте порожній файл Ворд і натисніть в ньому CTRL + V. Збережіть документ.

Прочитайте статтю, якщо ви не знаєте, як розділити таблицю в Word на 2 частини.

Використання Яндекс Перекладача

Є ще один більш простий спосіб вводити текст озвучуванням в режимі online – це Яндекс Перекладач. Він доступний в будь-якому браузері і на будь-якому пристрої.

Порядок дій:

 1. Перейдіть за посиланням .
 2. Виберіть значок мікрофона в рядку інструментів перекладача і почніть диктувати свою промову.
 3. Щоб текст відображався з найменшим кількість помилок, включите тут же функцію автоматичного виправлення.
 4. Після чого ви зможете також скопіювати результат і вставити в документ Word.

Голосове введення в Яндекс Перекладач

Цей спосіб дозволить не тільки переносити інформацію голосом в редакторі Ворд, але і нальоту переводити все на один з 95 мов. І вам не потрібно встановлювати додаткових програм або плагінів. Необов’язково реєструватися, щоб ним скористатися. Цей інструмент завжди з вами. Єдине, що потрібно для доступу – інтернет.

Вам може стати в нагоді: Як конвертувати PDF в Word.

За допомогою Speachpad можна користуватися голосовим уведенням тексту для Word

Speachpad – це голосовий блокнот, з якого можна скопіювати результат в Word. Порівнюючи численні відгуки користувачів, програма є найбільш якісною серед подібних плагінів для браузера. Для його використання потрібен Google Chrome. В інші браузери також можна встановити розширення, але переклад може бути некоректним. Так як в його алгоритмі роботи задіяні деякі функції згаданого браузера. Розробники також радять використовувати зовнішній небюджетних мікрофон для того, щоб ваша мова була якомога краще розпізнає.

Розширення доступно в магазині Chrome за адресою.

Порядок дій:

 1. Увійдіть з Google Chrome і натисніть кнопку «Встановити»;
 2. Після цього натисніть на панелі вгорі праворуч значок і вкажіть у вікні мову введення і інші настройки;

  Налаштування розширення Speachpad

 3. Тепер перейдіть на сайт, де потрібно використовувати голосове введення, і натисніть на вікні для друку праву кнопку миші. З’явиться невелике контекстне віконце, де потрібно вибрати розширення. Після цього ви зможете озвучувати ваші пропозиції;

  Активація Speachpad в браузері Google Chrome

 4. Можна скористатися будь-яким редактором тексту онлайн тимчасово, щоб після читання скопіювати і вставити результат в Word.

Ви зможете налаштувати гарячі клавіші для запуску Speachpad. Розширення працює також в браузері Google Chrome для Linux. Тут доступні настройки регістра першої літери. Якщо ви встановите прапорець на пункті «Замінювати слова пунктуації», то зможете ставити розділові знаки голосом. Тобто, якщо ви скажете «кома», розширення поставить її. Навіть якщо явно вимкнути таку функцію, то Google може замінювати самостійно такі слова.

Активувавши налаштування розширення «Виконувати команди», ви зможете диктувати поведінку редактора під час введення (перенесення рядків і т. Д.). Функція «Висновок в буфер» дозволяє вам відразу копіювати надиктований результат в буфер. При цьому в полі для введення тексту з’являтися не буде. Після кожного речення або абзацу можна відразу ж натискати CTRL + V в редакторі. Після чого знову натискати на відкриту вкладку Chrome і диктувати нову пропозицію. Ця функція також корисна на сервісах, які не дозволяють вводити текст таким способом.

Розширення для браузера VoiceNote 2

Ще одне розширення, але вже з іншими властивостями і набором інструментів – VoiceNote 2. Це голосової блокнот. Він відрізняється від попереднього розширення тим, що являє собою засіб визначення голосу і перетворення його в текст з вбудованим невеликим редактором. Щоб черговий раз не вставляти довге посилання, ви зможете знайти його в тому ж магазині розширень для браузера Chrome.

Кнопка для початку введення тексту голосом в VoiceNote 2

Після його установки на панелі інструментів з’явиться невеликий значок. Він запускає вікно редактора. Для початку голосового введення потрібно натиснути праворуч на панелі жовтий значок з мікрофоном. Почніть говорити в підключений до комп’ютера мікрофон і результат буде відображатися в редакторі. Щоб в пропозиціях було менше помилок, намагайтеся диктувати голосніше і вимовляти слова чітко. Інакше потрібно буде підправляти деякі слова за допомогою клавіатури. Щоб вставити текст з голосового введення в документ Word з онлайн-редактора, виділіть її та скопіюйте.

Ссылка на основную публикацию