Гігабітний роутер: переваги, особливості, вибір

Нові технології передачі даних на локальному рівні

Ще зовсім не так давно про побудову домашньої мережі на базі маршрутизаторів, що видають гігабітні швидкості Інтернету, ніхто навіть і не думав. Проте час не стоїть на місці і вже сьогодні. Роутери такого швидкісного рівня вільно продаються на споживчому ринку, як і маршрутизатори, які не підтримують технологію Gigabit Ethernet.

Все частіше і частіше не тільки великі компанії можуть дозволити собі виходити в мережу на високих швидкостях, але і звичайні громадяни, які придбали спеціальний маршрутизатор.

Наскільки необхідний доступ до мережі «Інтернет» на високих швидкостях сьогодні? Актуальність гигабитного роутера.

Багато абоненти домашніх мереж можуть задати, досить, резонне питання. «А чи дійсно необхідно сьогодні підключати широкосмугове Інтернет-з’єднання і невже простого мегабітного виходу в мережу вже недостатньо для здійснення того ж серфінгу сторінок?»

Відповідаючи на досить актуальне питання в сфері IT, слід відразу ж пояснити, що не всі абоненти обмежуються одним лише карбувати сторінок соціальних мереж.

Наприклад, абоненти, які переглядають ТБ-канали за допомогою, так званого, торрент-телебачення. До того ж, вважають кабельне ТБ застарілим, вкрай потребують високошвидкісному підключенні до мережі «Інтернет». Це дозволить реалізовувати комфортний перегляд інформаційного ресурсу без затримок, що утворюються в зв’язку з невідповідністю швидкісного потоку ТВ-ресурсу швидкісними показниками роутера Інтернет-користувача.

Крім того, більшість що випускаються online-ігор, вимагає від власника ПК не тільки потужного заліза самого системного блоку, але і широкосмугового підключення до мережі «Інтернет». Пов’язана дана необхідність, в першу чергу, з розрахованими на багато користувачів іграми. Часом, часто буває, що через одночасне перебування в online великої кількості геймерів, гра висуває підвищені вимоги до маршрутизатора. Невиконання яких загрожує підвищенням ping-a в грі, а вже воно тягне за собою вкрай некомфортні ігрові умови для користувача.

Переваги гигабитного з’єднання в порівнянні з мегабітним (порти USB, медіа-, принт-сервери)

Маршрутизатор, що надають можливість використання технології Gigabit Ethernet, крім вищевказаних переваг, наділені портами USB 2.0. Дані входи дозволяють користувачам організовувати доступ спільного характеру до численних баз даних, що містяться на USB-пристроях, а також, всім відомих, FTP-серверах. Крім того, вони здатні отримувати доступ до:

 • фоторесурс;
 • Файлів відеоформату;
 • аудіофайлів;
 • Документами інших форматів.

Функція такого доступу реалізується за рахунок медіа-сервера, який вбудований в маршрутизатор. Варто також відзначити підтримку гігабітними роутерами принт-серверів, що полегшують здійснення робочої діяльності, пов’язаної з принтерами, як в офісних, так і в домашніх умовах. стандарт бездротової мережі по типу IEEE 802.11n c, як правило, мінімальним діапазоном робочої частоти в 2,4 ГГц, досить, спрощує бездротове підключення. Адже воно в 18 разів перевершує підключення по типу G за рівнем продуктивності і в 6 разів за рівнем покриття Інтернетом певній території.

 маршрутизатор, оснащений технологією Gigabit Ethernet, на відміну від мегабітних варіантів підключення. Здатний надавати абоненту можливість більш плавного роботи з різними додатками, які вимагають підвищеної пропускної здатності мережних каналів. Це стосується і потокових відео підвищеної якості в форматі 4K, а також в online-іграх. Як правило, кількість затримок і розривів з’єднання зведено до мінімуму і, в порівнянні з мегабітних агрегатами, мізерно.

Технологія стандарту бездротового зв’язку N здійснює передачу даних на, досить, великі відстані. При цьому втрати швидкісних показників, незважаючи на різні перешкоди, мінімальні. Цей факт свідчить про те, що завдяки гігабітного з’єднання користувачі можуть реалізувати вихід в мережу «Інтернет». Причому, на великій швидкості не тільки в межах будинку, а й у дворі.

Топ-5 маршрутизаторів з підтримкою технології Gigabit Ethernet

Виділивши, мабуть, головні переваги гигабитного Інтернет-з’єднання, здійснимо вибір WiFi роутера, необхідного для створення домашньої Інтернет-мережі. Розглянемо топ-5 найбільш оптимальних варіантів маршрутизатора, що підтримують технології Gigabit Ethernet:

 1. ASUS RT-N66U – досить успішно заявила про себе на ринку модель маршрутизатора, яка володіє відмінними швидкісними показниками передачі даних, як по бездротовому з’єднанню (900 Мбіт / сек), так і по провідному (1000 Мбіт / сек). Діапазон, при якому дана Модель може здійснювати робочу діяльність варіюється від звичайного мінімуму, яким наділені, практично, всі гігабітні маршрутизатори в 2,4 ГГц і до непоганого показника в 5 ГГц. Також в пристрій впроваджені 4 Lan-комутатора (стандартна кількість комутаторів). Як певного мінуса роутера слід виділити штатну прошивку, завдяки якій користувач не зможе вичавити максимуму продуктивності з «начинки» маршрутизатора. Тому після придбання слід перепрошити. В середньому ціна на «вай фай» роутер коливається в районі 4,5 – 5 тисяч гривень.
 2. D-Link DIR-825 – один з лідерів нашої п’ятірки. Все тому, що в порівнянні з конкурентами представлений гігабітний роутер обладнаний безпрецедентними швидкісними характеристиками. Швидкість бездротового підключення становить +1157 Мбіт / сек. Це одне з кращих швидкісних пропозицій сьогодні. Діапазон в районі від 2,4 ГГц до 5 ГГц. Прошивка роутера дозволяє використовувати одночасно обидві частоти. Про співвідношення цінового показника з показником якості маршрутизатора не варто довго просторікувати, так як доступ до швидкості +1157 Мбіт / сек за 3 тисячі гривень каже сам за себе.
 3. TP-LINK TL-WDR4300 також, як і його «однокласники» забезпечений оптимальними технічними характеристиками. Завдяки максимальному бездротової швидкості в 750 Мбіт / сек, даний гігабітний WiFi роутер успішно знаходить зацікавлених, в побудові якісної та високошвидкісної домашньої мережі, людей. Крім відмінних функціональних можливостей, модель може похвалитися продуманим виробниками софтом. Завдяки цьому настройка роутера не примушує користувача надмірно напружуватися і шукати програмне забезпечення на неперевірених сторонніх ресурсах. Робочий діапазон становить 2,4 – 5 ГГц, які можуть бути використані, як і у випадку з моделлю роутера від компанії D-Link, одночасно. Пристрій забезпечений високоякісними антенами, які дають можливість користувачеві виходити в мережу на відстані до 200 метрів від «вай фай» роутера. Якщо говорити про аспект, який остаточно зобов’язаний переконати потенційних покупців у розсудливості даного придбання, то варто зробити відсилання до вартості, яка дорівнює 3 тисячам гривень.
 4. TP-LINK TL-WR1045ND або, якщо завгодно, молодший брат попередньої моделі від виробника маршрутизаторів TP-LINK за ​​свою вартість в 2,5 тисячі гривень також наділений непоганими даними. Максимальна швидкість бездротової мережі не найвища і складає 450 Мбіт / сек. Проте не варто забувати про головну складову маршрутизаторів TP-LINK. А саме про те, що на дану модель також поширює свою дію досить успішне, як з точки зору інтерфейсу, так і наданих можливостей ПО. Робоча частота роутера однорівнева і становить 2,4 ГГц. Дана модель користується великим попитом у користувачів домашньої мережі, в тому числі, в зв’язку з тим, що за таку ціну вони можуть отримати роутер, підтримуючий технологію MIMO.

Як самостійно створити домашню мережу, головним елементом якої є гігабітний WiFi роутер?

Для того, щоб створити домашню високошвидкісну мережу на базі гігабітного Інтернету, знадобляться наступні складові елементи:

 • WiFi Router, що підтримує технологію Gigabit Ethernet;
 • Ethernet-адаптер;
 • Контролер (мережевий);
 • комутатор;
 • Пристрій зберігання інформації (ЖД, SSD);
 • Необхідні для гігабітного підключення кабелі.

Всі перераховані системні агрегати є дуже важливими компонентами для створення домашньої мережі. Адже загальні показники швидкості Інтернет-з’єднання, в кінцевому підсумку, залежать від кожного пристрою зокрема. Слід заздалегідь розподілити наявний бюджет на покупку необхідного заліза, для недопущення несумісності деталей всієї системи.

Ссылка на основную публикацию